Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 14.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Газ на петрол [re: lubo]  
АвторPosleden (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 02:20



На мойта кола никога не сипвам газ от Петрол,защото тази Блуфорс е пълна глупост,Изкарва всичкия боклук,който е в бутилката и го праща към инжекторите.Това си е мое мнение и не искам по никакъв начин да си мислите,че защитавам тази или онази марка ГИ.



Тема Re: Газ на петрол [re: Posleden]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.12.09 02:37



Bluforce е рекламен трик според мен.

Пробвал съм я - няма промяна във вървене и разход.




Тема Re: Газ на петрол [re: imitev]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 02:45



със сигурност има някаква добавка



Тема Re: Газ на петрол [re: p.p]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.12.09 10:42



Не съм усетил нещо положително като промяна, а цената е по-висока.




Тема Re: Газ на петрол [re: p.p]  
Авторb.m (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 10:44



с блу форс карам повече от година ...че и повече. само на петрол зареждам. моята с-ма сега засега няма ядове и се държи добре. сигурно съм минал над 20 000 км. разликата е голяма в ниските обороти, поне при мен. понеже рядко качвам над 3000об. с тая газ колата ми харесва най-много как върви. преди това карах с еко газ обаче откакто старозагорци започнаха да ги снабдяват не ми харесва как се държи колата.



Тема Re: Газ на петрол [re: b.m]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 21:01



Благодаря н авсички за мненията. От всичко това разбрах, че използването на блуфорс евентуано би зазяла мембраните. Направих едно изчисление. Ако се изминат 50 000км с тази газ и автомобила гори 10/100 то ще изразходва 5000 л газ. Ако е вярно от рекламата че дава 10% икономия /такива спомени имам/ то с блуфорс бих спестил 500 л газ, което по сегашни цени е 500 лева. Предполагам че смяна на едни мембрани е доста по-евтино.

Това е само мое мнение.



Тема R do nqkoi1 [re: Posleden]  
Авторsarievm (Нерегистриран)
Публикувано01.12.09 23:24



Sa6kov tuka may si prekalil s izyavleniata za GI i strasta si kam negovo veli4estvo klienta.Za osnovnata tema gorivata te sa pod vsjakva kritika.DA li bilo to EKO PETROL OMV ili drugi



Тема Използвам случая [re: lubo]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано02.12.09 20:50



напоследък газта е с отвратително качество , преди (при тато)се сменяха филтри на 50к ,а сега дори на 10к е много- веригите не правят никаква поддръжка на газостанциите си , а по източници и от НХК всичката смрад от спрените им производства се включва към пропан-бутана.



Тема Blu force i problemiнови [re: lubo]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано06.12.09 19:08



Тази информация ще бъде полезна за клиентите, които имат ГИ с италиански инжектори Валтек или Рейл.
В продължение на около година изследваме поведението на тези инжектори най вече с лоша газ и отговотно можеме да твърдиме - Блу форс поврежда гумените уплътнения на тези инжектори - имаме случаи още след 2-3 хил. км. Подува ги, с което намалява разстоянието на отваряне, оттам дебита, бедна смес и т.н. Добавката чисти стените на горивната система, но прецаква инжекторите. Частично може да си помогнете, ако увеличите разстоянието в инжекторите до 0.7мм, но това е само с калибратор за дюзи или часовник. Скоростта на отваряне на инжектора пада до4мс., стига да не ви е рисково за празния ход.
Ползвайте ОМВ, малко по-слаба е, но винаги е чиста. Имаме коли с такава газ и филтри на 50-80 хил. км.



Тема Re: Blu force i problemiнови [re: coda3OOO]  
Авторlubo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.09 22:57



Kакъв е този инжектор, който след 2-3 хил км. се е повредил??? Не знам какво изследвате, ама започвам леко да се нервя. Когато се постави някакъв въпрос, от лаик като мен, в даден форум се започва едно доказване как на едикойси продукт е най хубава и не трябва да се използва този от конкуренцията. Имам чувството че в тези форуми са се събрали доста от разпространителите на даден продукт и само чакат да си похавлят стоката. Може и да бъркам, ама да се твърди че инжектор след 3 хил.км ще с скапе е несериозно. Нека да направим малко изчисления. 3 хил.км се изминават за около 40 часа. То тази газ трябва да е като киселина за да повреди гумените уплътнения. И другият вариант е тези уплътнения да са менте или определени фирми ги е страх от конкуренция. Съжалявам за тона, ама нещо съм се изнервил от такива форуми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.