Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 19.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: UPORlTlA]  
АвторMилaнoв (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 19:41



Майстори,обяснете му на човека в какъв филм може да участва,ако има някакъв проблем в електрониката на колата и сложи газов инжекцион.А пък и все с газови инжекциони ли правехте Лагуна 96 набор до преди няколко години.Тогава ставаха, а сега големи проблеми.....





Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: Mилaнoв]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 20:36



То и сега си има хора дето ги правят с обикновени гу и обясняват, че няма роблеми.
Според мен Simgas, е много сериозен компромис. Да не говорим, че не е с италианска електоника, а Българска и дори няма "шим". Преди време разговоарях с дилър на simgas в Павликени и тои буквално ми каза
"нямам никави проблеми винаги си държа 4 оборотни компютъра при мен"
и K_J знае много добре , че ежедневнте проблеми които имахме с 20те монтирани simgasа през 2005г ни вдъхнови за направата на ГИ.
След това се наложи за наша снетка да подменим част от тях.



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано02.11.09 08:28



Колега,

знаеш, че уважавам мненията ти, но точно тук за този мотор май пусна едно "дежурно изказване"?

Карал съм 5 години с Обикновена АГУ предшественика на този мотор (пак пълна инжекция), сега продължава да го кара жената на един от най-върлите фенове на клуб Рено и нито парчета от филтъра са хвърчали, нито пък нещо "апокалиптично" се е случвало до сега с периферията на мотора.

За незапознатите - по отношение на газта разликите между предшественика и наследника са по-скоро козметични ... като най-голямата от тях май е, че едното е 1.7, а другото - 1.8. Иначе и двете са все електронен мултипойнт.

Друг е въпросът, че за този относително елементарен мотор разликата в цената между АГУ и ГИ силно се стопява.

Ааааа - щях да забравя: предвид всичко това по-горе ако колегата с тази кола ще върти предимно неособено дълги градски курсове - на негово място не бих монтирал ГИ по простата причина, че с АГУ-то зимата съм превключвал най-късно 7-800 метра след като потегля (да добавя, че доколкото съм запознат, бившата ми кола все още работи прилично с оригиналното състояние на изпарителя БРЦ), а сега с ГИ-то при малко по-лют студ по същото трасе ми трябва почти 2км пробег.



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: VladoR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.11.09 11:47



В конвенционалните АГУ няма толкова пари, колкото в ГИ.

Оказва се, че изпарителите са с по-големи пробези между ремонтите, отколкото сложните ГИ...




Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: imitev]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.11.09 19:13



Излиза ,че мн не сте се потили над системи за газ .От 1988 година си чупя ръцете с тез системи и спокоино мога да кажа ,че почти няма редуктор и система произведене някаде в света да не е минала през ръцете ми.Но да се върнем на въпросите поставени от Вас.
1. Изпарителите((редукторите) ,които задължително са двистепени и се използват за конвенциналните уредби са по слижни и с по-прецизно регулиране на първата степен и независимо от коя марка са те трябва задължително и апсолютно да подържат налягане от 0,8 Ат.В противен случаи системата се разбалансира и агрегата става "неустоичив" .Оновно правило при ковенционалните уредби е да се подбере тръба на Винтури (смесител,плочка) която да осигори необходимото усилие върху втората спепен на редукора (в различните марки това варира от 20 до 30 нютона или изразено в воден стълп е от 39 до 65 мм) в противен случаи агрегата в различните си диапазони на работа или е на бедна или е на богата смес и по никакъв начин не може да се компенсира с мощностния вентил нито пък с регулатора за ниски обороти.Настоиката на редуктор с налягане,което е различно от 0,8 Ат на първата степен е много трудна и неустоичива в времето на експлоатация на агрегата на газ.Междуремонтния побег (при правилна експлоатация ) на тез редуктори е около 40....50 хил км ,максимум до 80...100 хил при по качествените марки Ланди,ЛандиРензо,Виале,Колтек.При наличието на ламбда контрол система тоз пробег се увеличава с около 50...60%.
2. Реукторите използвани при ГИ са едностепенни и двустепени.Разликата е че при двистепенните първата спепен подържа налягане от 1,6 Ат и втората го сваля от 0,9 до 1,4 Ат(при замерването им без наличие на вакум) Едостепенните са масови познати на пазара защото са по-евтини и по-лесни за производство.Двустепени изпарители се ползват от фирми като Виале,ЛандиРензо и Колтек ,но цената им е в пъти по-висока от другите.При двустепенните изпарители междуремонтния им пробег е над 250 хил км .докато при едностепенните е максимум 100 хил км.разликата при експлоатацията им в наляганията може да се компенсира и корегира от регулиращата им система или в краен кратко временен случаи чрез промяна на картата в софтуера.
Редукторите за ГИ са по-надежни и по-непретенциозни от колкото редукторите използвани при конфенционалните системи за пропан-бутен.Редуктор за ГИ и от най-ниския клас с лекота изминава около 4000 работни часа на системата ,което при конфенционалните е почти невъзможни без наличието на ламбда контрол.
Всичко написано от мен се базира на личните ми наблюдения.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.11.09 19:51



Имам удоволствието да Ви покажа начина по които се изчисляват смесителите:

1 смесител 22 mm 39 cm H2O
2 смесител 20 mm 55 cm H2O
3 смесител 21 mm 41 cm H2O
4 смесител безразборен 22 mm раздел 55 cm H2O
5 смесител безразборен 22 mm Раздел 65 cm H2O


Еквивалентни налягането в Ра

39 cm H2O = 3775 Pa
41 cm H2O = 3970 Pa
55 cm H2O = 5324 Pa
65 cm H2O = 6293 Pa

Еквивалентна площ редуктор

Dm = 82 mm
Rm = 41 mm
Площ = Rm x Rm x 3,14
Еквивалентна площ в м = 0,041 x 0,041 x 3,14 = 0,0053 m2



Сили който се произвеждат:

F = P x A = 3775 x 0,0053 = 20 N
F = P x A = 3970 x 0,0053 = 21 N
F = P x A = 5324 x 0,0053 = 28 N
F = P x A = 6293 x 0,0053 = 33 N



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: p.p]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 21:19



Тази кола ако не може да се направи с обикновена АГУ ,то коя може?Няма проблеми да се направи с обикновенна уредба стига майстора да знае какво прави.Факт е че конвекционалната уредба е по-надежна от ГИ и поддръжката е много по-евтина.



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: Aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.11.09 21:45



Да прав си ,че е много по надежна...но с едно уточнение ,ако агрегата ти е с карбуратор от преди 1990 год.Но, ако е някой с много бензинови дюзи и недай си боже да ти "гръмне" високо волтов кабел по време на каране и си решил да изпреварваш на пълна газ ,тогава ще чуеш "Черешовото топче" как изтелва гюле под предния капак на автомобила Ви

и ще разбереш ,колко евтино може да ти излезе таз "тукотевица".И едно уточнение,че един дебитомер (нов) на Бош струва около 500 кинта (ако е Японец - нямам коментар),маркуч около 50..100 кинта и някоя друга пласмаса .Едвали някой който го е препатил ще оспори написаното от мен.
А, че ГИ неможе да го оравяш на тротуара пред Ваз и Ви трябва специализиран сервиз ,от това става много кофти ,като се има в предвит,че сервиза стува кинти
Нали знаеш онази наша Българска поговорка: Хвали село,но живей в града !


Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.11.09 08:44



Въпросният автомобил (че малко поизместихме темата) дали е с дебитомер или с ... МАП-сензор?





Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.11.09 12:29



Хич не обичам да ми вадят думите от контекста!

По твоите думи в ГИ има само изпарител.

Защо не кажеш колко часа работят дюзите без ремонт...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.