Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: VladoR]  
Авторuporitia (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 16:01



С дебитомер е.Верно ли е че при газовия инжекцион след 4000об. се усеща че си на газ?В смисъл намаляване на мощността?Ако е така хич нема и да слагам.



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: uporitia]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.11.09 17:16



Независимо дали с АГУ или ГИ можеш на газ да си направиш колата да върви повече от на бензин. С цената на свръхразход, разбира се.

"Малката разлика" е, че при АГУ грубо казано настройката е една за всички режими, а при ГИ можеш да задаваш различни параметри на различни режими, т.е. можеш не само да обогатиш* на/след 4000 оборота (както и за каквито обороти си пожелаеш), но и да зададеш едно обогатяване при поддържане на скорост с 4000 оборота и друго при ускорение с 4000 оборота.

Та това с 4000-те оборота ти е последният проблем.

*) не се хващай буквално за думата, понякога сместа като я обогатиш и колата не започва да върви повече :)



П.С. Ако колата е с дебитомер, то тогава колегата НЯКОЙ пак се е изказал по-подготвен от мен . Аз по някава причина бях останал с убеждението, че моторът е с МАП.

Редактирано от VladoR на 03.11.09 17:19.



Тема разумен компромиснови [re: UPORlTlA]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 17:43



ламбда контрол(100-150лв) + обикновена газова - може би това е разумният компромис - е разбира се при изправна ламбда сонда и тпс



Тема Re: разумен компромиснови [re: k_j]  
Авторuporitia (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 19:39



Да благодаря за съвета ама след съветването газаджийте достигнах до извода,че разумния компромис за този мотор е само ГИ ако не искам да си имам проблеми с дебитомера и датчиците.Едивствения копромис който ми предложиха е некакав Латвийски ГИ за 1060лв. с монтажа 20 000км.гаранция или 1година.Бил с по-евтина поддръжка от марковитеи по-добър от турските и българския Фобос.Някой ако е по-запознат да даде съвет дали си струва?



Тема увинови [re: uporitia]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 19:49



нещо залиташ май, но парите са си твои



Тема Re: разумен компромиснови [re: uporitia]  
Авторrrijko (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 20:35



Провери на повече от едно място.Тия са надули цената здраво.Марковите са малко над тая цена и ако се пазариш може да я постигнеш.Що се отнася до консумативите наистина са по скьпи но жси1ки дават мн по голяма гаранция поне четжорно на тая която си посочил.Моят сьвет е да проучиш по добре марките и пазара а,и тук не е единственото място за информация.УСПЕХ





Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: UPORlTlA]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 21:05



Тая кола няма дебитомер!Не знам кой ви е казал че има.Към "някои1"-мислиш, че само ти си виждал и монтирал газови уредби и можеш да обиждаш без да знаеш кой е срещу теб?Ще отговоря предварително на следващата ти нападка- не е нужно да знаеш кой съм защото не искам да си правя реклама.Просто исках да помогна на човека в избора му.От личен опит ти казвам(монтирал съм доста АГУ)на този модел и работят прекрасно!Дори когато се случи да гръмнат,са си здрави и няма проблеми.При проблем с кабелите и свещите той се проявява и при ГИ.



Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: Aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано03.11.09 21:26



Да ,ама - не

и ми покажи,копирай някои мои пост, кадето съм обидил някой .
А това да имаш мнение по даден въпрос и да го отстояваш с факти и доказателства не е обида (или колеги който са на различно от моето мнение го смятат за обида ,проблема си е техен ).
И едно уточнение : Едно е да ти "пука"агрегата ,съвсем друго е - да ти прекъсва и да не пука. Ако и твойте газови инжекциони "пукат" ..... нямам коментар!

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: Aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано03.11.09 22:12



Колега ,ако обясниш тук в форума как се спрявяш с "Уол-намокрянето", което го има при бензин и бензиновото ЕЦУ-то го корегира,а на газ това го няма .
Тук в форума аз пред всички ще ти се поклоня и ще призная ,че знаеш повече от мен .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Съвет за АГУ за Рено Лагуна 1.8 пълна инжекциянови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 22:19



"А, че ГИ неможе да го оравяш на тротуара пред Ваз и Ви трябва специализиран сервиз ,от това става много кофти ,като се има в предвит,че сервиза стува кинти
Нали знаеш онази наша Българска поговорка: Хвали село,но живей в града "
По принцип не се засягам от човек,който в едно изречение допуска 9 правописни грешки.А иначе имаме чисто нов тротоар,изграден с лични средства(та има къде да го оправяме

).Никъде не съм споменавал,че ГИ пука,въпреки,че не е невъзможно,макар и малко вероятно.Проблем в запалителната система с по малко средства ли се отстранява,ако на автомобила е монтиран ГИ,или при тях няма такива проблеми?
А за последната мъдрост-това в последно време май вече не е актуално?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.