Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 22.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпросче за ГИ.Не е шега!!!  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.09.09 22:01



Обръщам се към колегите от форума, които се замиват с ГИ.
Модел и ориентировъчна цена за монтаж на ГИ на Opel Astra F 1.6 с мотор X16SZR, с молба да не "започвате да си ги мерите" кой е по-по-най!



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано29.09.09 22:35



Това не е ли моноинжекция?

Редактирано от rade6ki на 29.09.09 22:42.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: rade6ki]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.09.09 23:28



Точно там е идеята, заслужава ли си и може ли да се монтира ГИ на моноинжекция!





Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Шkoдa]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано29.09.09 23:47



фобос има разработка за реникс и моноинжекция цените са + 50лв от обявените на саита / разликата е само в компютъра /
Но според мен няма смисъл за тази кола.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: p.p]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано30.09.09 06:33



може ,но по-добре с парие си купи пържоли за 1година
или си добави ламбда контрол за около 100лв



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: k_j]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.09.09 15:37



Честно казано и аз това си мисля, но все пак реших да попитам и за други мнения! И понеже не пия, ще има за доста пържолки





Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.09.09 15:43



Колега, добре са ти го казали, аз не че съм супер ГИ разбирач, но опита говори, не аз. Та слагай обикновена, сложи и един ламбда и един ТАП - и без това ще ти останат пари

, та да пробваш. Щастливец си ти с тази моноинжекция .



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.09.09 21:01



Наистина отдавна /години/ вече зарязах монтирането на АГУ и дори цените не знам....Събшиха ми цена от 420 лв за всичко, така че за доста пИржоли ще има





Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.09.09 21:54



Тоз агрегат X16SZR прави проблем без ламбда контрол система .....

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано30.09.09 22:45



nqkoi1, моля те спомени какви проблеми прави двигателя ако се кара на газ и няма ламбда контрол.
Имам вектра с този двигател и съм от скоро с обикновена газова без ламбда контрол и затова се притеснявам.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.09.09 22:52



А бе,Разбирачев!Какви точно проблеми прави "ТОЗ"мотор на газ без ламбда газ контрол?

И сигурно ЛГК трябва да е Ланди Ренцо за да работи автомобила?



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.09.09 23:15



И коя година таз вектра да не би да е Вектра В ,ааааа.....



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.09.09 23:34



Здравейте колеги,
Ще ме извините, ако някъде е дискутиран подобен проблем! Можете да ми посочите и само линк към темата, ако има такава.
От време на време (не винаги) се проявява един, поне за мен, странен проблем.
Когато двигателят (1.6i X16SZR) е загрял, загасям го и примерно след 10-20 минути го запаля, започва едно колебание във оборотите на празен ход 800 - 1000 и така нагоре-надолу. Загасям го и стартирам след около 30 сек - няма проблем.
Последният път ми го направи точно преди седмица, но тогава с подаване на газ нещата се оправиха. По време на движение всичко е ОК.
Примерно днес карах 26км в едната посока, час почивка и обратно (общо към 55 км), загасих двигателя, 30мин почивка, после пак около 3 км и я паркирах. След 30 мин като я запалих и проблема "цъфна" отново


За съжаление прекъсва и няколко пъти ми гасне на празен ход.
Освен това тресенето се усеща на педалите и скоростния лост. ДВГ работи, все едно, че е дизел, което ме изнервя! Освен това започна да губи мощност и на високите обороти при изкачване по не особено стръмен наклон. В този ред на мисли взе да ме съмнява и системата за подаване на гориво...


Това е малко от форумите .А тез де незнаят :

1. Със "C" е означено на какви емисии отговаря съответния двигател
Буква "C" - евро 1
Буква "X" - евро 2
Буква "Y" - евро 3
Буква "Z" - евро 4
2. Със 2рото нещо се показва обема на двигателя без десетичната запетая (пр. 20 => 2.0l)
3.Следва степента на сгъстяване на двигателя
"G' - <= 8.5:1
'L' - 8.5:1 дo 9.0:1
'N' - 9.0:1 дo 9.5:1
'S' - 9.5:1 дo 10.0:1
'X' - 10.0:1 дo 11.5:1
'Y' - >= 11.5:1
4.Показва метода на впръскване на горивото
D - Дизел
E - Многоточков инжекцион
Z - Моноинжекцион
V - Карбуратор
5.На последно място се показва допълнителните спецификации към двигателя

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 00:50



nqkoi1, благодаря за информацията.
Между другото това за значението на буквите в номера на двигателя го знаех от преди това.
Инача вектрата е А и е от 95 януари. Двигателя е X16SZ, но мисля че той е абсолютно същият като X16SZR.

Много се притесних като каза така, че може да има проблем. Доста време събирах парички за кола и затова гледам да си я поддържам и да няма проблеми. Дори и затова не бях много навит да слагам газ, но все пак накаря се реших.

Моля те ако имаш някакъв опит с този двигател и проблемите които дава да го споделиш. Мисля, че ще е полезно на много хора.
Благодаря.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: abc]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано01.10.09 00:58



Да, като алуминий и желязо са еднакви

, но като управление меко казано се различават МАЛКО....примерно едната е с дистрибутор ,а другата е DIS

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 01:44



Ако имаш в предвид дистрибуторна капачка и електронен блок за високото напрежение - и двигателят на моята вектра е с електронен блок.

Моля те спомени и за евентуалните проблеми.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: abc]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано01.10.09 02:12



Направи един ресет на ЕКУто чез откачане на клемата (не си написал каква е колата). Ако се оправи за известно време върви ритни майсторите по задниците. Колата трупа грешки при каране на газ. Нормално е.

Сега остава да си сложиш един ламбда емулатор, защото иначе през 50 км. ще трябва да ресетираш ECU-то.

Колата я имам от Декември месец (внос) и е карана само на бензин. До около две седмици когато реших, че ще ми излезе много по евтино да си я карам на газ. Колата е Astra с мотор X16SZR. Отидох в сервиз и ми сложиха чисто нова газова уредба обаче до този момент мотора не е имал никакви проблеми на бензин. От както сложиха АГУ-то се появиха проблеми с оборотите, а те са, че като запаля на бензин при студен двигател оборотите стигнат 1000 оборота и това е и работят на по малко от обикновеното - по принцип се вдигнат към 1200-1300 и постепенно падат. При работа на място при топъл мотор по принцип са към 900-1000 сега са под 900 оборота както на бензин така и на газ са тези обороти. Също така на бензин като я запаля и оборотите се променят леко (играят) което преди не го е имало. Те ровиха мъчиха и този проблем остана. На газ студена неможе да запали. От тогава не съм я и пробвал да паля на газ. Значи те като запалиха на газ и светна чека, но като се прибрах откачих акумолатора да изчисти грешката и от тогава не е светвал. Другият проблем е че като запаля на бензин и тръгна(единствено при студен двигател) след около 50 най много 100 метра превключа на газ положението е много зле докато колата не загрее - няма никаква мощност в ниските обороти под 1500-1700 там някъде иначе се оправя за 2-3 минути шофиране и после този проблем го няма. Те почистиха стъпковото моторче като смятаха, че всички пролеми освен последният за който не съм споменавал защото по принцип карам на бензин докато стрелката на температурата мръдне. Почистиха стъпковото моторче, но проблемите остават без да има никакъв ефект. Последният проблем се появи вчера като спрях и изгасих мотора колата се разтрепера като никога до сега все едно са малко оборотите и тръгва да гасне ама бая се разтресе и после тръгвам да паля на бензин ама стартера върти и тя не пали. Проблема го реших - почти :D е поне пали :D Значи изключвам от контакт и паля на ново и тогава наистина запалва, но все едно със голама мъка. Едвам едвам вдига оборотите едно такова измъчено и аз тогава подам газ и всичко се оправя, но това не го прави всеки път по скоро много рядко . Не съм пробвал без подаване на газ дали ще си вдигне нужните обороти. Кажете какво да правя

Има и други форуми чети и там и ще рабереш



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: Aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано01.10.09 02:36



И ако това не са проблеми здраве му кажи и тез коли, ако не правеха проблеми хората по света едвали щяха да измислят ламбда контол системата ......



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.10.09 17:45



Аз карам вече 45000 км астра Г с Х16СЗР без ламбда контрол.

Има само емулатор на дюзата и ламбдата в ключа от конкуренцията ти от Плевен.

Описаните проблеми ги няма.

За да не си капо - изпарителя е ренцо, както и чашката за зареждане.

Другото е каквото дойде...




Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: nqkoi1 ®]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 19:13



nqkoi1, благодаря ти за отговорите.

Аз лично останах с впечатление, че имаш личен опит с този мотор, но разбирам че само споменаваш чужди мнения.

Тъй като много от писалите във форумите (които ти цитираш) са хора като мен които нищо не разбират от Газови уредби за автомобили на мен ми е много трудно да преценя каква е причината за техните проблеми. Дали е свързана конкретно с този мотор или са свързани с монтажа и настройката.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: imitev]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано01.10.09 19:23



imitev, благодаря ти за споделеният опит.

Малко съм изненадан от отговора ти че имаш симулатор на дюзата. Където съм питал до сега навсякъде ми казват че ЕКУто на този мотор не следи за това дали дюзата е изправна. Щом казваш обаче че имаш емулатор и нямаш споменатите проблеми може би наистина е от значение наличието на емулатора.

Аз нямам емулатор дори и за лабдата. В може би 80% от времето лампата за грешки в ЕКУто не ми свети. Забелязал съм че светва когато:
- карам на ниска предавка с постоянни обороти (само на 5та скорост не го прави)
- когато изкачвам наклон на висока предавка и съм натисна повечко педала на газта.
И при двата случая обаче след като променя режима на работа на двигателя лампата изгасва.

Моля те сподели като човек с много опит с Opel и по-специално с този мотор дали ти се струва нормално? Благодаря.

Ако има други колеги с този мотор нека и те споделят как е положението с газта при тях.



Тема Re: Въпросче за ГИ.Не е шега!!!нови [re: abc]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.10.09 11:11



Сложи си емулатор на ламбдата и ще спре да свети.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.