Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 21.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за мнение за един монтаж  
АвторALF (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 01:16



Здравейте, бих искал вашия безпристрастен професионален коментир на ето тази снимка и по точно начина на монтаж (качеството е лошо понеже е правено с телефон, за което се извинявам).



Това нормално ли е така да се прокарва газопровода или просто аз съм с някакво деформирано мислене и повредата е в "моя телевизор", защото ми обясниха, че като изключим естетическия вид си е съвсем в реда на нещата. Тоест имам ли основание за предявяване на претенции да бъде коригирано ? Ако имам основания, как бих могъл да си търся правата, защото определено хората не са отзивчиви и не смятат, че имам право на претенции? Не ме разбирайте грешно, просто събирам повече мнения от хора професионалисти, защото не знам каква е практиката за монтаж. Да не се се окаже, че така се процедира и аз само разлайвам кучетата и опетнявам името на някого. За сега се въздържам да назовавам имена, марки и т.н, защото не искам това да повлия по някакъв начин на коментарите и мненията ви.
Благодаря предварително!



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: ALF]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 03:24



Колата е правена в при нас. Със сигурмост това не е най-доброто решение.
Имахме тежък месец правихме по 4 автомобила на ден, постояно изоставахме с графиците което не е оправдание , но в тази ситуация колегата е решил от там да прекара трабата.
За съжаление това не се вижда при издаване на автомобила и управителя на сервиза го е пропуснал. Днес разговарях с колегите по вашия казус и ми казаха , че мястото е много ограничено и затова са я прекарали от там.
Вчера вие ми написахте относно вашите притеснение , че ако ви свалят предния мост ще трябва да разкачат и трабата . Това което ви отговорих е , че ако ви свалят предния мост една гаика на тръбата ще ви е най-малкия проблем. Също така смятам , че на тази алфа повечето ремонти ще доведат до разкачване на компоненти от газовата система и то много по сериозни от гаиката на изпарителя.
Не смятам отговора си за неотзивчив , а и не сме ви отказали нищо защото вие всъщност нищо не сте искали.

Знам, че много хора ще се зарадват на вашето мнение за да ни плюят , но не съм човек които не поема отговорност и не бих си траял с надеждата да не се разбере.



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: ALF]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано24.07.09 06:21



Аз управлявам 2 Алфи и те са на газ ,но КОЛЕГА никакво оправдание не е нормално да се направи така колата ,Това за мен е ДИВОТИЯ, които и да е правил.ИЗЛАГАЦИЯ И БЕЗОТГОВИРНОСТ!!!!!!!!!!
В монтажа на газови системи няма графици,няма бързане и ама аз така прецених .ИМА БЕЗОПАСТНОСТ и това е на първо място и ако трябва таз кола ще се разглоби на части и пак ще се сглоби част по част но ще се направи както трябва .


А предполагам и че е с издаден и узаконен паспорт ,че всико е О'к..................................................

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: ALF]  
Авторcity (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 07:54



kolegi koregirayte si montaja njama takova 4udo



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: fobos]  
АвторALF (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 09:05



Ами след този ваш отговор във вашяи форум на запитването в ми дали е нормален такъв монтаж:

"Трабата може и да ви изглежда грозно, но ние не проектираме автомовили за да предвидим къде има място за изпарителя а конверираме автомобили с ограничено място при двигателния отсек.
в комплекта тръбата по стандарт е 5.5м, а това често не позволява да се правят пълни обилоки.Истината е , че ако ще ви свалят предния мост една гаика на тръбата ви е най-малкия проблем."

За каква отчивчивост и готовност да се реши проблема става дума? Та тук, в тези ваши редове вие се опитвате да ме убедите, че всичко е в реда на нещата. Вчера съм се правил на маймуна и съм залягал на улицата под четири коли, за да видя има ли такова чудо. Е няма! Ей сега и без това ще ходя до сервиза ви, че имам проблем с разхода и ще поставя проблема. Ако жеалете оправете го, ако не ще си търся дуги начини да ми го направят професионално. Ако беше за аматьорски изпълнения, със същия успех мога и сам да си я монтирам по този начин, но именно поради тази причина съм дошъл във вашият фиремен, подчертавам фирмен сервиз.



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: ALF]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано24.07.09 09:11



Ако ми дадете емил поща ще Ви изпратя описание как трябва да се направи



Незная как да сваля снимки от пдф фаил и затова ще ви изпратя целия фаил


Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 24.07.09 09:12.



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: city]  
Автортoтo 2 (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 16:40



Лелеее колега, никакво оправдание не може да звучи сериозно, няма значение кой е сервиза и колко е било напрегнато при монтажа, намерете начин максимално бързо да пуснете една нова тръба преди да е станала някоя беля, така се излагаме пред клиентите и ставаме за смях.
Иво, тея новите дето ги назначи май са ти много зелени, пускай старите да поглеждат какво творят по-младите и да ги спират в такива случаи, иначе при Алфата има поне няколко начина за пускане на тръбата.



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: тoтo 2]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано24.07.09 17:11



Toва няма ли опасност да се прекъсне от отскочил камък? Не че нещо ами катосъм ходил по разни очъкалени пътища из котленския балкан и под колата е някакво адско тракане и пукане от камъните...



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: golemne6tastnik]  
Авторчичo ckpyч (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 21:13



Съвсем ясно се вижда отзад къде вървят бензиновите тръби, преди носача тръгват нагоре и влизат по задната част на коша, по възможно най-безопасния път, просто ги следвайте и никога няма да сгрешите.



Тема Re: Моля за мнение за един монтажнови [re: ALF]  
АвторALF (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 21:31



Няма нищо по-хубаво от това една история да свърши добре. (Друг е въпроса, че не беше нужно да се стига до нея.)
Благодаря за бързата намеса на Ивайло. Сутринта ми се обадиха да отида да оправят колата. На обяд бях там и вече всичко е ОК - направена е цивилизовано, тоест както е редно. Лично Ивайло се потруди доста върху другите проблеми свързани с настройките.
Благодаря и на всички вас, за оказаната помощ.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.