Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 24.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: fobos-snimki]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано23.07.09 20:32



Много са красиви платките, имат само един сериозен недостатък, управлението на крайните транзистори е неправилно и затова греят, ако пипнеш работил компютър дори и монтиран на хладно място извън двигателния отсек ще установиш че пече здраво, това не се случва при конкурентните марки на Фобос, и понеже там няма вентилатор и бира.....познай какво се случва, датчици за прегряване, код за грешка висока температура, инструкции да се монтира далече от жегата и т.н. излишни неща ?



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: дpyr]  
Авторфoбoc- p.p (Нерегистриран)
Публикувано23.07.09 22:38



Приемам, че не си запознат ,а не злонамерен не те познавам , но те каня в сервиза ни в Богров да потвърдиш или отхвърлиш твърденията си.
1 травзисторите греят много по малко от релетата.
Нека си направим следния експеримент , предполагам че на колата си имаш монтиран БСМ , ще вкараме колите на хладно в сервиза ще ги запалим , докато чакаме ще почерпя

и след това ще проверим дали си прав.
След това ще отварим кутиите пипаме транзисторите и релетара и после ще опишеш всичко тук.

Приемаш ли предизвикателството

Вградения сенсор за температура сме поставилие защото има сервизи които не се сещат че пред вентилатора или до изпускателните колектори не е добра идея да се монтира ECU , а кодовете за грешки при прегряване спестява на същите тези време и безпомощност.



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: фoбoc- p.p]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 19:43



Карам само дизели за лична употреба, но съм убеден в това което казвам и то не е злонамерено а споделям опита си, за БСМ незнам но може да го сравним с едно БРЦ например?



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: дpyr]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 19:56



След като твърдиш че си запознат щеше да знеш че схемното ни решение е като на БРЦ което би означавало СПОРЕД ТЕБ че и на БРЦ "управлението на крайните транзистори е неправилно и затова греят" Според нас и двете платки ще греят по един и същ начин (и БРЦ не ползват релета) Но заповядаи да направим експеримента

.

И БРЦ и принс имат кодове за грешки и там ли са излишни неща



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: фoбoc]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 22:40



Много съм далече от София иначе с удоволствие ще ти изпия всичката налична бира, това че принципа е един и същ не означава че работи еднакво, според мен нещо в управлението на транзисторите е сбъркано и затова грее, сигурен съм че добре ме разбирате какво имам впредвид, това разбира се не е фатално за компа.



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: дpyr]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано24.07.09 23:02



Ами не те разбирам , другата седмица ще правя обиколка из страната така , че можем при теб да направим експеримента.

Така, че предизвикателството остава.

и Бирата

И един въпрос кои транзистори според теб греят драиверите за газовите инжекторите или за комутиране на Бензиновите инжектори



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: фoбoc]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано25.07.09 08:36



Драйвърите на газовите инжектори разбира се .



Тема Re: Мнения за газов инжекцион Фобоснови [re: дpyr]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано25.07.09 09:45



Дебата затъпя или приемаш да се увериш , че ECU то не загрява или си признаи, че не си запознат с това което предлагаме.

Едва ли си толкова далеч след като познаваш Джоко тои не обикаля варна и добрич
Но според мен не ти стиска.

Имаме стенд които симулира на 100% работа на автомобил с които участваме на изложения и когато правим презентация показваме и температурата на компютара която е около околната.

така че чакам тоговор





Тема без коментар- след 150км пробегнови [re: фoбoc]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано28.07.09 19:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.