Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:51 26.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метан  
Автор viken (непознат )
Публикувано14.06.09 23:25



Здравейте, имам Ситроен Ксантия 1.8 16v с ГИ Zenit .Трупа ми грешки на ламбдата и колата започва да работи като трактор, след изчистване се оправя. до след 2 дни и пак същото. Реших да сложа симулатор на ламбдата но няма черна жица от сондата и газаджията не можа да разбере коя е тази която връща инфото към компа. дайте съвет кеде могат да ми сложат симулатор и дали това ще ми реши проблема



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: viken]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано15.06.09 00:37



Малко е гадно ,но ще ти го кажа: Софтуера на Зенит не подържа всички кислородни датчици ,а само отделни.Нямат например от 0 до 1 волта

.Емулатор няма да реши проблема,пробвал сам го,става по гадно.
Нали всеки тук казва, че не помагам ,аре сега да се пробвам :
На тоз агрегат RFV/95 год и е с Multipoint Bosch Motronic MP5. 1.1. (поне така предполагам) и забива и с ГИ ,каквито и настроики да му правиш (ако не забие след ден-два,след седмица,ще го направи след месец ,но пак забива) и става с един друг емулатор, които не е на сондата(грешката в нея е следствие ,а не първопричина,тя е на др място ). Кажи на тоз, който е монтирал ,че емлатора е на А.Е.В и е направен специално за тоз агрегат и да се порови малко да прочете,че на готово е много лесно.

А кабела сондата,след конектора е червен на цвят и се намира на 28 пин на ЕЦУ .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 15.06.09 00:51.



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: viken]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 00:46



то тази работа стана като вицовете за полицаите. емулатор за ламбда сонда на газов инжекцион и маистор който неможе да намери жицата

стига бе
ами как така сервиза практикув без осцилоскоп тоя да не сменя гърнета и шарнири.
простете, но рекламите и непрофесионализнма ма вбесяват.



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано15.06.09 00:56



Тоз агрегат не ти е попадал ,тогава щях да те питам и теб, как осцилоскопа ще ти помогне,а за клиента съм сигурен , че му се е запалила главата.Четирите бензинови дюзи се управляват едновремено от 22 пин и е типичен фул груп .



Не Омегаз,не Фобос ,не БСМ, не Зенит ...каквото и да му сложиш, ще ти разкаже играта..............................и с обикновена уредба се шашка :):):):):):):):):)
Тук няма реклама ,сигурен сам че поста е на реален клиент,що не му предложиш да му го оправиш ,предполагам ,че колата ще ти е пред сервиза още на другия ден, искаш ли да се обзаложим тук :):):):):):):):):)

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 15.06.09 01:03.



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: viken]  
Авторp,p (Нерегистриран)
Публикувано15.06.09 02:14



Не става въпрос за оправяне ти си предложил решение, а за сервиз които неможе да намери информациония кабел на една ламвда сомбда зашото кабела не е черен и предлага да се сложи ламбда емулатор.

Между другото ако грешката се чисти от акумулатора може постояния ялюс на бензиновото ЕЦУ да се прекара през контакт.



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: p,p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано15.06.09 03:29



С рестарт на ЕЦУ ,пак нестава ,софтуера се самонастроива като отчита изностването и пренастроива системата ,при връщането й в заводски настроики известно време (при по износени агрегати) работи не мн задоволително на бензин, докато се "нагоди"

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: nqkoi1 ®]  
Авторviken (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 19:39



лошото е че не ходя при тези които ми монтираха ГИ-то щото са некадърници, а май и този където бях за симулатора също не става така че приемам предложения къде да отида. А доколкото (че емлатора е на А.Е.В и е направен специално за тоз агрегат ) не ми говори много така че ако ме упътиш кеде да се информирам за да не те мъча теб ще съм ти благодарен



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: viken]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 22:43



Аз немога да ти отговоря,мога да ти оправя колата.....сорри:

Искам да пусна тази тема за да могат хората да се замислят за последиците от наводняването на пазара с газови инжекциони.
напоследък зачестиха запитванията(не само тук ) от рода на "имам еди-какъв си газов инжекцион може ли да ми го оправите" . В момента много фирми внася нещо евтино от някаде с цел да изкара някои лев, Утре обаче ще решат, че е по добре да продават следващия хит каквото и да е той и изделието което са внесли ще остане без подръжка.

така, че замислете се и ползваите услугите на фирми с традиции които доказано работят в услуга на клиента, а не поредната щуротия с 20лв по евтина.

най-голямото дъво са турските ижекциони, няма да коментирам, че не работят добре или , че се внасят с така нареченото "карго" 3лв на кг и това е всичко, а факта че самите турски фирми всяка година си сменят доставчика на електроника и подръжка няма тее клиента си купува еднодневка.


Тема за размисъл.Не сам го писал аз ,но ми допада .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: nqkoi1 ®]  
Авторviken (Нерегистриран)
Публикувано16.06.09 22:52



Пишеш че можеш да ми оправиш колата ли



Тема Re: Проблем с грешки на ламбдата с ГИ на метаннови [re: viken]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано16.06.09 22:56



Това ми е хобито

и работата

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.