Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 23.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Голям разход  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 23:06



Имам Форд Мондео 2.0 136 к.с. с газов инжекцион Фобос и ми се струва, че разхода е малко по-висок от нормалното - 12л/100км в града при не много натоварено движение и 10.5-11 извън. Познати със същата кола и ГИ се хвалят с 8-9/100 извънградско. Настройвам си го сам с лаптоп и обикновено пускам автоматична настройка. Газовите инжектори са Rail Blue и в сервиза дето монтираха инжекциона бяха задали диаметър 2.8мм. Как мога да разбера дали това е реалният диаметър?

Също така, температурата на водата според софтуера на Фобос е 65 градуса когато стрелката за температурата на таблото е по средата, а в действителност би трябвало да е около 90 градуса. Задал съм типа на датчиците правилно. Предполагам това също оказва влияние на разхода.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.05.09 08:24



Това, на което казваш "температура на водата" в газовия софтуер дали си сигурен, че е температура на водата? Айде поразсъждавай малко на тая тема.

Иначе - не тая температура ти е причината за високия разход, а нещо друго. Какво - от толкова контекст надали може да ти се отговори сериозно.



Тема Re: Голям разходнови [re: VladoR]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 10:17



Това и аз се опитвам да разбера - какво причинява малко по-големият разход. И за това питам как може да се разбере реалният диаметър на инжекторите, без да ги разглобявам и меря (с калибрована тел). Само гадая - не съм разглобявал газови инжектори и не знам дали ще стане така.

Няма как информацията, която се подава на газовото ЕКУ за температурата на водата да не се отразява на разхода.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.05.09 11:42



Нямало как ... бля-бля-бля - вместо да си губиш времето с теорийки, кажи според теб кой датчик на газовата уредба мери "температурата на водата".

Щото аз се сещам за един датчик, който мери темпертурата на изпарителя, но клкото и да се напъвам, не се сещам за такъв, който да мери темпертурата на "водата". И в тоя ред на мисли 60-70 градуса на изпарителя (както ти показва софтуера, ОСОБЕНО за градско) си е напълно нормална темпертура при температура на охаждащата течност в главата около 95 градуса.

На разхода от темпертурите в осезаема степен влияе температурата на газта в газовата рейка.

Между другото - не съм газаджия, ама като ти чета мнението и съм склонен да се съглася с тях, че това настройката не е за всяка уста лъжица - НИЩО ЛИЧНО. Само ще добавя - ако не се оправяш що годе причлино с "нормалната" автомобилна диагностика с лаптопа настройките може и да ти се окажат "мисията невъзможна".



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.05.09 20:07



2,8 мм диаметър на дузите...

ти да не се возиш в F1,а не в ФОРД Мондео 2,0 100 kW.....

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторstelll_ (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 20:24



Здравей колега аз имам друга теория относно високия разход,и аз карам мондео агрегата е 1,8л и при мен разхода е по висок, конкретно 240км градско с 30,8 литра газ по показанията на колонката,според мен всичко както по бензиновата така и по газовата система смятам че ми е в норма така, че се замислям за друга теория която ми прави впечатление вече за втори път,и преди няколко месеца миналата година пак имаше драстичен спад на цената на дребно на пропан бутана тогава пак забелязах "повишен разход" както и сега дори мислех да пусна отделна тема точно по този въпрос защото смятам че не е нормално с 30 литра да изминеш 240км при норално каране а когато газта беше ударила 1.2лв колата ми си гореше нормално 10л на 100 в града и с една бутилка изкарвах не 240 а 300км.А максимума който съм постигал е 315кмс 30л газ но това ми се случи само веднъж не вярвам да го видя отново!Успех с решаването на проблема!



Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 20:44



Говорим за газовите инжектори, не за бензиновите :)

За такова понятие като диаметър на инжекторите не може да става дума. Сега разглобих един и им видях принципа на работа. Диаметъра на отворите на леглата в рейката е 4мм, а този на месинговите щуцери за коите се надяват маркучите дето отиват в смукателния колектор е около 2.8мм. Та аджеба кой диаметър се слага в в софтуера на ГИ-то?



Тема Re: Голям разходнови [re: stelll_]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 20:50



Така е. Много зависи от къде зареждаш и също от задкормилното устройство. С газ от Шел ми гори най-малко. Ако не я натискам може да падне до 10/100 извънградско.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.05.09 21:02



При 4 цилиндров агрегат с 25 киловата на цилиндър с дюзи Райл препоръчителния размер е според мен 2,2 мм

.... може и да греша ,колегите могат да ме поправят ,.....но да се уточня,че говоря за Р на изпарителя 1100...1150 милибара и делта Р около 800 ...850 милибара ,а МАР 300...350 милибара

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 21:22



Да, по спомени долу-горе такива са ми наляганията. MAP-a е около 360. Изпарителя ми е Europagas.

Не се ли задава реалният диаметър и ако да - кой е той - на щуцерите?

И ако 2.8мм е твърде много, какво правим в такъва случай - слагаме щуцери с по-малки отвори? Или софтуера би трябвало да компенсира с по-малки времена (пускам автоматична настройка)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.