Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
Автор rade6ki (професионалист)
Публикувано22.05.09 22:45



Мисля,че колегата Р.Р. е прав.Отворите трябва да са от 2.4 до 2.6.Това с кялайдисването е несериозно.Всеки уважаващ се сервиз разполага с такива дюзи.Като чета до сега във форума Р.Р знае какво говори и е в час с тази тема.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:49



Може и така да е. На празен ход времената на газовите инжектори се въртят около 3.6-3.8мс, което може да им идва твърде бързо (Rail Blue 3ома) и с по-малки отвори времената ще са по-големи. При автоматична настройка на празен ход без товар винаги дава грешка, че не може да постигне оптимални настройки и препоръчава дупките да са 2.5 или 2.6мм. За това варианта със заливането на щуцерите с калай ми се струва най-подходящ - за да мога да експериментирам с всякакви отвори.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.05.09 23:31



Пак някои не е прочел както трябва и се изказва неподготвен :

изпарител europegas има парамети които неможе да си ги променяте както ви се иска работното му налягане е 1050-1650 DP ако се намали на 800 няма да работи:)

човека казва че делта Р е :

Намалих налягането на изпарителя, така че ДелтаP сега е 1050 mbar (преди беше 1250) и това би трябвало да смъкне разхода малко

а не налягането на редуктора ,защото делата Р се определя не само от налягането на редуктора но и от разреждането в колектора МАП и аз му отговарям :

Делта Р трябва да е 800.....850 милибара ,иначе няма да смъкнеш много разхода

което не значи, че трябва да направи налягането на 800 милибара на редуктора .

.А за това :

идеята за калая е за направо потресаваща особено като се има на предвид температурата му на топене която в зависимост от примесите е 140-180градуса

и преди да омекне тинола ще омекне агрегата ,ако загрее толкова



А за 4 цилиндров 100 киловатов агрегат ,с 25 киловата на цилиндър това:

Мисля,че колегата Р.Р. е прав.Отворите трябва да са от 2.4 до 2.6.

от каде го извадихте ,след като препоръчителния размер 2,2 мм




Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 22.05.09 23:55.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 00:28



Днес засякох разхода. С една бутилка газ (27 литра) минах 300км и газта не е свършила още, но трябва да свърши всеки момент, понеже последната лампа започна да мига при 275км. От тези 300км, 10км съм минал на бензин, но пък за сметка на това 50-60 ги минах със скорост от над 130км/ч. До сега никога не съм минавал повече от 260км с една бутилка газ. Това с отвори 2.1мм (нямах свредло 2.2мм). Софтуера не даде грешка при автоматична настройка. Значи 2.1мм са му ОК. Обаче колата е леко спъната при големи скорости и понякога минава на бензин като я настъпя до ламарината. Чудя се дали да разширя отворите до 2.2-2.3мм или да върна налягането на изпарителя както си беше оригинално - около 1600mbar и DeltaP 1250mbar. Времената на газовите инжектори на празен ход в момента са около 5ms.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано25.05.09 01:04



намали налгането на 500 милибара и няма да връща на бензин и коригираи картата в големите обороти ....... гледай бензиновите времена ,газовите не те интересуват.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 08:33



Ще опитам. Важното е, че разхода си дойде на мястото. 9/100 не е зле. Ако се кара по-спокойно може и под 9/100 да падне. Един с Мондео 1.8 115кс комби разправя, че му гори 6.5/100 извънградско, но аз не му вярвам.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 11:55



явно имате много време за губене след като продължавате да му отговаряте.
при дупки 2.1мм не е възможно софтуера да не е препоръчал по големи, но нашия герои не го казва това , явмо му е забавно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.