Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 22.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Голям разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.05.09 15:55



Някои се е сетил,но няма кой да чете ......

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 17:17



Да, и аз подразбрах, че 2.8мм е много. 2.0 или 2.2мм да пробвам? И как - като си направя нови щуцери на струг?

Намалих налягането на изпарителя, така че ДелтаP сега е 1050 mbar (преди беше 1250) и това би трябвало да смъкне разхода малко. Няма промяна във вървенето на колата. Но първият ми опит да засека разхода се провали, понеже се изкуших да карам бързо на извънградско.

400-500км след смяната на О-пръстените инжекторите работят все така меко и празният ход е идеално стабилен. Явно ще изкарат достатъчно дълго време.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.05.09 17:42



Делта Р трябва да е 800.....850 милибара ,иначе няма да смъкнеш много разхода

,но за теб опитите са ежедневие ,така че не губи надежда .......ако са направени от месинг,залепи с калай онези дупки и ги разпробий с фи 2 мм

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 18:22



Месингови са. Това с калая може да се окаже добра идея. С какъв калай по-точно - с поялник и припой?



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано22.05.09 18:59



Бате, ти си уникум...

но коментар,нямам думи ...... калай,припой....може и с цимент да ги замажеш и след това с канго ги разпробий

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 19:10



Газта май не ти се отразява много добре



Въпреки това съвета ти ми изглежда читав. Пълня с тинол, пробивам и това е



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 21:41



изпарител europegas има парамети които неможе да си ги променяте както ви се иска работното му налягане е 1050-1650 DP ако се намали на 800 няма да работи:)
идеята за калая е за направо потресаваща особено като се има на предвид температурата му на топене която в зависимост от примесите е 140-180градуса



не е ясно при каква температура ще омекне и ще падне при инжекторите да си правят компания.

еин щуцер струва 2 лв и какви ли не умнотии се правят да се икономисат 8лв
и колко стртува после една такава икономия.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:17



Калая няма да падне дори да омекне. Идеята ми беше да взема чист калай на пръчки (температура на топене 232 градуса), да го разтопя и да залея щуцерите с него. Като изстине, изрязвам излишният калай, заравнявам с една пила, пробивам и готово. Преди това може да разпробия щуцерите до 3.5-4мм за да има повече "месо" калай около дупката.

Не ми е за 8лв. Просто не искам да отида в сервиза и един вид да ги обвиня, че са ми поставили неподходящи щуцери. Става дума за нещо дребно и предпочитам сам да си го оправя. Ще питам в друг сервиз за щуцери 2мм.

Работата е ясна. Прекалено големите дупки са причина за разхода. Ще ги намаля до 2мм по един или друг начин и ще пиша пак да се похваля с разхода

До тогава не мисля, че има какво толкова да се бистри по въпроса.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:22



истината е че не ти отговарят за да не поемат отговорност познавам трима които са на 95% сигурни че ще могат да го направят. Но има 5% вероятност и да не стане , а сега не е време да се правят експерименти.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано22.05.09 22:23



грешка :) дупките за тази кола са 2.6 при 1050dp




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.