Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 25.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 21:47



Още нещо - знаеш ли дали се продават ремонтни комплекти за инжектори (О-пръстените и уплътненията), че единият инжектор се беше разтракал повече от нормалното и се оказа, че О-пръстенът дето опира на него в крайно отворено положение се беше разкапал и е опирало метал в метал? Или да взема подобни от някоя железария

После ще искат настройка на хода, но няма да се престаравам чак толкова.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано13.05.09 21:58



Отговора ми е само един: ЗА ВСЯКО НЕЩО СИ ИМА СПЕЦИАЛИСТ И ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ.

.....ИЛИ СИ ПОДАЙТЕ ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА РАБОТА В НЯКОИ ОТ ТЯХ



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 22:08



1 колко килоетра си минал откакто ситемата е на газ.
2 колко е налягането на изпарителя



Тема Re: Голям разходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 23:02



В сервиз не стъпвам. Като не знам нещо, чета (западните форуми са доста полезни), купувам или си правя разни екзотични инструменти и го оправям. Работил съм в сервизи преди - регулирах дизелови помпи на стенд и правех основни ремонти на двигатели. Сега сам си правя колите.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.05.09 23:09



Около 35000км съм минал на газ. Сменил съм само двата филтъра до сега.
Налягането след изпарителя (дето се мери от датчика на изхода на рейката) мисля, че е около 1400mbar. Като си сглобя рейката, ще го закача на лаптопа и ще го видя пак.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано14.05.09 09:00



Е след тая биография трябва да полилавееш от срам за "температурата на водата" в газовия софтуер



Аз поне така си мисля (щото и аз съм се занимавал професионално с автомобилна диагностика, при това не в квартална майсторилница ).

Пак нищо лично.



Тема Re: Голям разходнови [re: VladoR]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.05.09 10:50



искам само да вметна, че щом веднъж се е стигнало до това инжекторите да бият метал в метал трябва да се смени и металния цилиндър в които седи буталото. зашото се е износило на една страна . в противен случаи новите бутала след 2-3 хил км пак ще дефектират.



Тема Re: Голям разходнови [re: VladoR]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано14.05.09 13:53



Да не се окаже, че ти трябва да полилавееш. Щото не съм много сигурен, че на входа на изпарителя влиза вода 90 градуса и веднага се охлажда до 60 градуса.



Тема Re: Голям разходнови [re: p.p]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано14.05.09 14:06



Не знам, може и така да е. Хлабината между буталото и цилидъра не е много малка - има лек луфт. И това е при всички 4 инжектора, макар че само на единият беше износен О-пръстенът. Ново буталце струва 15лв. Аз взех 4 О-пръстена същият размер като оригиналните, но си мисля дали да не пробвам нещо друго. Да набия в цилндърчетата плътни гумени уплътнения и буталата да опират в тях. Така ще изкарат доста по-дълго. Разбира се, ще трябва да отвия леко регулировъчните винтове, за да постигна същият ход както преди, понеже гумените уплътнения са по-дебели.

Ще пробвам така, пък каквото стане. Най-много после да си купя една нова рейка с инжектори от ebay.



Тема Re: Голям разходнови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано14.05.09 16:29



Законът за запазване на енергията 'ич не го е еня, в каво Ти си сигурен и в какво не си



----------------------------------------------------------------------

1. Изпарението е процес, който "консумира" енергия/топлина. Това се учи по физика някъде на границата на прогимназията и гимназията.

2. За да не ти се види 1. много сложно (както вече подозирам) ще ти го напиша с по-прости думи: преминаването на газта от течна в газообразна фаза (това става в изпарителя, вероятно знаеш, ама аз вече почвам да се съмнявам) охлажда изпарителя. Същият "феномен" е в основата на хладилната техника, работеща с цикъл на Карно, вкл. автоклиматиците.

3. От 1 и 2 следва, че като подгряваш работещ изпарител с 95 градуса, то никак не е невъзможно той да се нагрее само до 65 градуса. Особено на градско, където не го подгряваш достатъчно дълго време с тия 95 градуса. Обикновено.

4. От 1, 2 и 3 следва, че като не разбираш нещо, е по-дбре малко да си напрегнеш мозъка за да го схванеш, а не да се пенявиш.

Та кой сега има да полилавява ... че нещо не разбрах ?

----------------------------------------------------------------------

Едно време карбураторите (ладовите повечето не, но западните) имаха подгревател (електриечски) на каналите за прзания ход и някои от преходните режими. Сигурно ще ти прозвучи адски странно, ама този подгревател предпазва каналите от обледеняване не само зимно време. Сещаш ли се защо?



П.С. Ако още не си разбрал - тези 60-65 градуса не са температура на охлаждащата течност. Разбрахме вече, че в училище са те научили да четеш правилно, но там е трябвало и да те научат, да не приемаш всичко на доверие - това е темпертура на корпуса на изпарителя. Поне при Фобос 1000% е така. А 90-те градуса наистина е почти точната температура на охлаждащата течност. В сметката се наслагват и дебитите на 2-та флуида, та бъди сигурен - с познанията, които демонстрира до тук, категорично не можеш да сметнеш резултата наум

П.С.2 Някъде нагоре (не ми се рови да търся точния пост) питаш, дали няма да стане работата с О-пръстени от железарията. Еееееее, вервай ми, умрях от смях: те дали са масло- и горивоустойчиви?

Редактирано от VladoR на 14.05.09 16:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.