Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 18.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови  
Автор matio3 (непознат )
Публикувано12.05.09 10:16



Имам обикновена АГУ Ловато,свалена от бившата ми кола със 30 литрова бутилка.Искам да я монтирам на Форд Мондео 1,8 с пласмасови колектори като се поставят кихалки,емулатори и всичко необходимо.Ако се наема някой нека да пише на имейл mat56@abv.bg ( и колко ще струва?).Газовия инжекцион ми е скъп,колата не ми струва толкова.



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8 [re: matio3]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.05.09 16:27



Ами Мондео 1.8 с пластмасови колектори, който не струва колкото един газов инжекцион (за справка има и нови под 1000 лв), какъв ли барутарник трябва да е?

Извинявай за спама





Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: VladoR]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.09 22:00



600 лв проблеми 900лв решение на проблемите



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: p.p]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано13.05.09 08:27



Абе не са чак 600 лв във варианта с проблемите, щото колегата има по-важните карантии явно, ама проблемите ... 99% си остават



Нали се сещаш на колата дето не струвала колкото газовия инженцион на какъв хал й е примерно запалителната система и половината датчици



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: VladoR]  
Автор matio3 (непознат )
Публикувано13.06.09 12:42



Г-н философ VladoR ,мондеото ми е с перфектен мотор, на истински 150000км.
На бензин всичко работи перфектно.Просто нямам пари за газов инжекцион.
За това ако познаваш газаджия,който да монтира обикновеното Ловато ще ти благодаря и почерпя.На много коли със същия мотор са монтирани обикновени АГУ и работят перфектно (по думите на собствениците в форума на Форд).



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: matio3]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 13:02



0897 876587 Мишо, сервиза е на самото околовръстно на София близо до разклона за Овча купел, в момента взема 80 лева за монтаж на твоя уредба .



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: matio3]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.09 16:53



Може би многото щастливи собствиници на такива уредби от форума на Форд
срещу някоя бира почерпка ще съобщят къде монтират с гаранция срещу бъдещи главоболия обикновени уреби на такива мотори.Мога да ги подсигуря с още някой друг клиент.



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: VladoR]  
Автор stelll_ (2.5 24V)
Публикувано14.06.09 00:06



Колеги и аз имам същия "барутник" монтирал съм му газов инжекцион и да ви кажа честно досега никога не е вървяла без проблеми с ГИ искам да спомена че съм сменил бибина кабели свещи и пак не можах да го накарам да работи добре на газ,мотора е 1,8 ГИ е AG ПРОБЛЕМИТЕ СА :

1.Прекъсва като загрее
2.губи мощност пак като загрее
3.не държи стабилен празен ход пак като загрее
и още много други които е безмислено да обяснявам но инжекциона работи на фул груп така че колеги моля ви обяснете как с ГИ ще спестите проблемите на човека,аз лично съм далеч от мисълта че ако на тази кола сложи ГИ всичко ще му е наред и няма да има проблеми.
Дори се замислям дали с обикновено агу този мотор няма да работи по добре отколкото с ГИ,е от време на време ще поприпуква но не вярвам чак да му строши колекторите имам познат с такова мондео което е с обикновено агу монтирано в Холандия с там стъпковото му моторче и другите такива щуротии което в момента си върви добре на газ при положение че му е изрязано това моторче и има сложено обикновено кранче само в България до този момент човека е минал над 180хил километра и до сега не са му изгърмяли колекторите а предполагам и в Холандия няма да е имало по лека съдба НА ГАЗ!!!





Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: matio3]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 00:52



Лично аз не съм фен на AG , но този инжекцион няма проблемите които описвате. Освен ако не са ви го монтирали с турска реика. Това е един от симптомите на турските газови инжекциони понеже не ползват стомана с ниско температуро разширение и като загреят параметрите се променят.

Всички си мислите, че като колекторите са метални и проблемите несъшествуват , но и map сензора и дебитомера дефектират при свръх налягане което се образува при гърменето, а те са на цената на разликата от двете уредби. също така от гърмежите се криви дросела, излиза гумата на кихалката и все едни такива приятни неща заради които собствениците на обикновени газови уредби(монтирани на неподходящи автомобили) в стремежа си да спестят се оказват на средата на кръстовището с вдигнат капак.



Тема Re: Търся монтаж на АГУ,Форд 1,8нови [re: p.p]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 10:01



1.Прекъсва като загрее
2.губи мощност пак като загрее
3.не държи стабилен празен ход пак като загрее


Абе приятелю ти ходил ли си някога на реглаж, за диагностика чувал ли си, това е нещо като настройка на газовата система, без такова нещо няма как да работи и най-добрата система.
Съгласен съм с ДИДО че АГ не е най-добрата система но такива проблеми с нея имаш само ти, вземи я настрайте малко, ходи на майстор стига с тая самодейност, тука си трябва знания и опит, за разлика от оная с кранчетата....!

Има маса такива хорица дето обясняват какви ли не проблеми с тяхното АГУ и никога не са ходили на майстор, явно им харесва така да им работи, добре де защо давате пари за газов инжекцион, тези системи са доста добри и ако се настроят и монтират правилно предлагат съвършена работа на газ, що не си регнете едно гърмящо АГУ, същата работа се получите като ненастроен газов инжекцион ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.