Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 18.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема STAG 200  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано29.04.09 17:57



Здравейте! Интересува ме вашето мнение за ГИ STAG 200. Който има наблюденея върху тях ще съм му благодарен да пише.



Тема Re: STAG 200нови [re: borisoff]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано29.04.09 18:27



Полска газова система АС

,конкурентна на ЗЕНИТА AG,разликата е само е само в ЕСУ-тата, които управляват системата,и двете фирми използват инжектори от Италия и различни редуктори като АС, има разработен собствен редуктор АС ДО 250 к.с.

АС има и друго по ново ЕСУ:300 и 300 ПЛУС което покрива повече визможнности на системата, което е за препоръчване.

И двете системи АС и AG са аналогични на произвежданите в България БСМ и Фобос,в една ценова листа са и са много близки по технически параметри.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 29.04.09 19:45.



Тема Re: STAG 200нови [re: nqkoi1 ®]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 23:14



Добра и много стабилна система. Лека настройка.



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 23:24



за хора които търсят най-ниска цена



Тема Re: STAG 200нови [re: p.p]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано29.05.09 23:37



След като запазва експлоатационни параметри, аналогични на доста по скъпи системи, какъв е проблема в по ниската цена? Имам наблюдение на петнайсетина монтирани на различни автомобили - няма и едно оплакване до сега. При Опел Корса 1,0 12V - разход до 6,5/100 км в града.
Всъщност ако не бъркам май няма много разлики в основата на системите за последователно впръскване на газова фаза на LPG



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано31.05.09 19:22



разликата е в компонентите които са използвани не е нужно да го усетиш веднага има време

изчакаи малко влагата да си свърши работа и да се окислят кнекторите има и още но , нямам ентусиазам да ти обеснявам след като ти е на нивото дерзаи



Тема Re: STAG 200нови [re: borisoff]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано01.06.09 17:00



Aз лично нямам мнение, но съм търсил тук таме и съм попаднал на



Ето част от написаното като контраст с принс и брц:

True, that tuning of BRC Sequent or VSI Prins is much more simple, than tuning of Polish STAG system, but in STAG You get absolutely full control on algorhytms calculating LPG injector opening time, what gives much more precision in settings, and uncomparable flexibility of Polish systems.
With STAG system, unlike BRC, or Prins, I can easily make conversion for:
- cars with low impedance "peak and hold" gasoline injectors
- cars with full group style gasoline injection
- very high rpm engines (like k-22 redlined 8900 rpm honda engine)
- engines with extremally short gasoline injection times
- ...and even in single point throttle body injected cars!


Не се ангажирам с нищо написано в поста, а и източника изглежда евентуално пристрастен, но смятам, че си заслужава най-малкото да се знае...

Редактирано от golemne6tastnik на 01.06.09 17:01.



Тема Re: STAG 200нови [re: golemne6tastnik]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано01.06.09 20:29



До колегата Р.Р. - стана ми интересно, като се зачетох във форума, най вече за мненията на участващите. Явно си от вида "българи", които "...я като гледам тая кула три кила пироксилин че и стигнат...". Ако си монтирал или отварял, а също си специалист по електроника ... , но щом нивото ти е високо, като на Георги Минчев, дерзай!



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано01.06.09 23:17



идея си нямаш за моето ниво

и информацията която имам. Стаг 200 ми е била на Бюрото около 2 години преди ти да си чувал изобщо за нея. не се заяждам, но системите стак си имат ерархия и стаг 200 е най-ниското ниво .
но както казах и преди които каквото му е нивото такива са му и мечтите.

p.s
колега не се заяжди с мен слагаи си ги щом те кефят ценово. и ти е простичко за монтаж.



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
АвторTapaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 00:09



Карай,не го мисли ,добри са нищо че в Румъния и Сърбия не искат и да чуят за тях





Тема Re: STAG 200нови [re: Tapaнkaтa]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 16:18



Нека всеки да мисли каквото и дае. Но като се загледам в контекста "на бюрото", усещам полъх на "Българския академичен дух". Ако имате публикации, не е лошо да ме поограмотите малко, та то само с чука и клещите не става, нали? Господин Р.Р., ако сад самочуствието имаш подплата - великолепно, но един съвет, не се изказвай категорично за неща, с които не си запознат, както и относно компетентността на другите. А иначе всяко едно устройство, система и т. н., ако изпълняво номиналните си функции, в рамките на изискуемото се сменя с друга след физическото или морално обезценяване.
Естествено е, че наавтомобил произведен преди 2-4"(проектиран и "оптимизиран" преди 2х(2-4години) е добре да се монтира по ново поколение газов инжекцион,. но повярвайте, безпредметно е на бензинов инжекцион 92 - 97 година да се монтира космическа совалка.



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
АвторTapaнkaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 19:57



Ееее колко е лесно да се пише само.....да се продават ....... да се монтират след като друг ти е погазал.....но КОЛЕГА защо,не се захванеш да ги направиш,да ги произведеш като твоя марка тез ГИ-та и после да си говорим професионално





Тема Re: STAG 200нови [re: borisoff]  
АвторP.P (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 22:01



има няма и се появява някои ентусиаст които в жалките си опити за реклама решава,че най-лесния начин е да обижда.
Незнам какво целиш да ме изкараш глупав или да увериш колкото се може повече хора , че стаг200 е супер но и двете не ти се отдават.
Работата ми е такава, че когато някоя фирма реши да пусне ново изделие аз в повечето случаи вече имам мостара от нея и първо я разглеждам и ако си заслужава тествам. Разполагам с необходимата база, екип и апаратура.
Не се обиждаи ама ако имаше надежда за ограмотяване нямаше да вазхваляваш стаг200 , шеше да си наясно, че системите които не прецакват клиента, а само твоита печалба са стаг300 или стаг 300+( поне са с компоненти за автомобилна употреба), но на теб тези системи явно са ти скъпи.
от теб чувам че газовите инжекциони се делят на такива за коли до 97 и такива от 98 нагоре или това е едно изпуснато признание.

госпогин BMG не се заяждаи с мен не си ми на нивото и на информацията.
развиваи си бизнеса кротко има хляб и за теб.

ps
кратко обяснение откаде идва любовта към стаг200 :
Това е почти наи-ефтиния инжекцион които може да закупи един сервиз - разликата между стаг300 и стаг 200 е точно 173 лв. Които отиват в джоба на сервиза защото на клиента не се дават обяснения какво му се монтира.
но колега BMG не се притесняваи измикярството не си го открил ти.
някои дилъри на BRC монтират 24ката на цената на фаст
някои дилъри на БСМ монтират Каргас на цената на Бардолини
някои дилъри на БСМ монтират Бардолини като казват че е италианска система.
някои дилъри на Фобос мнтират EASYGAS на цената на Фобос.
В повечето случаи клиента не получава никакъв документ освен паспорта на бутилката като се уверява, че това му е гаранционата карта с цел да не се разбере произхода на продукта



Тема Re: STAG 200нови [re: borisoff]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.06.09 22:23



Що не монтирате ОМЕГАЗ системата е доказано италиянска,в цената няма разлика ...... и всички ще са задоволени

.

п.п.ЕДНО МОЕ МНЕНИЕ : БЪДЕТЕ НАЦИОНАЛИСТИ,ИЛИ ДОКАЗАНО ДОБРОТО ИЛИ РОДНОТО.........

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: STAG 200нови [re: Tapaнkaтa]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 23:32



Ле-ле-ле, настъпих наколко мазола, без да искам. Господа, не се приитеснявайте, не съм Ви В бранша. Последното нещо, което ще монтирам тук, в България са газови уредби. Но когато развивате монополния бизнес, мислете, дали децата Ви ще могат да процедират по същия начин.
Между другото господин Р. Р. ,явно попаднах на агент 007 - "...Работата ми е такава, че когато някоя фирма реши да пусне ново изделие аз в повечето случаи вече имам мостара от нея и първо я разглеждам и ако си заслужава тествам. Разполагам с необходимата база, екип и апаратура. ...". Навремето имаше инженери, които се командироваха по промишлените палати, да запомнят възможно най много факти. Както и да е, Всеки си избира кръста. Само господа платени специалисти - не заблуждавайте повече от това, което позволява същността. Интересно, дали изпълнявате планирани експерименти за окачествяване на качаественото ниво на изделията и колко факторни са анализите Ви? А също, не започвайте изреченията с "АЗ" - просто в този век гении няма, както няма и безгрешни и всезнаещи, освен "БЪЛГАРИТЕ".
Все пак, от спортно любопитство, кои са най-добри?



Тема Re: STAG 200нови [re: Tapaнkaтa]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано02.06.09 23:48



Явно попаднахме на агент 007 - "...Работата ми е такава, че когато някоя фирма реши да пусне ново изделие аз в повечето случаи вече имам мостара от нея и първо я разглеждам и ако си заслужава тествам. Разполагам с необходимата база, екип и апаратура...". Навремето по палатите се разпращаха инженерчетата, за да запомнят възможно най много детайли... Както и да е, не се безпокойте господа, не съм в монополният Ви бранш. явно българина е единственото тъпо и упорито говедо, което гледайки гората вижда само дървото, а не самата гора. Само за Р.Р припомням какво написах - "... Добра и много стабилна система. Лека настройка....". А то излезе, че имам сестра!!! Господ да пази България от специалисти като ВАС. Просто един истински специалист, не може да е мнителен и да се изживява като Господ.



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 01:37



никои не се изживява като никакъв просто написах фактите, а те са :
стак 300 система среден клас
стак 200 система нисък клас, много нисък
ако не ти харесват си е твои проблем
монтираи си не 10 а колкото искаш никои не ти пречи.
изобщо ако не се заяжаше и не обиждаше нямаше и да ти отговарям на писанията , но кои както си може.

съжалявам ако те дразня, но не се връзва (Добра и много стабилна система. Лека настройка.) за стаг200. Имаш ли коли поне на година за да даваш мнение.
Я ми кажи като се падне такава кола дето е от тези по сложните след 97 или на ръба какво се прави сваля се стаг200 и се пробва с друго евтиничко или имаш и други решения.


и за кави инжинери, агенти , палати и "Българския академичен дух" говориш.
ако искаш да ме опровергаеш напиши факти вместо да обиждаш.

и ако продължаваш да се заяждаш съм ти подготвил един тест "зашо момтирам стаг200"



Тема Re: STAG 200нови [re: p.p]  
АвторBMG (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 08:36



Господин Р.Р.,

Явно говорим на различни езици, а също не сте свикнали да вникнете в мнението на другите. Защо продължавате да твърдите, че съм един квартален майстор, който се чеше зад ухото. Има един дял от математиката - FUZZY LOGIC, тя се занимаваше сопределяне на достоверен краен резултат, при минимум изходни параметри. Така и Вие преди да давате крайни оценки, добре претеглете изходните си данни. Или явно сте добър в дедуктивната логика. Все пак, осветлете ме, купувам автомобил, стандартен, четирицилиндров, да кажем производство около 2004 година, какъв газов инжекцион бихте ми препоръчали като най добър? И какво означава по сложна кола - термичен двигател, изграден на база коляно-мотовилков механизъм, въпрос на възможност за постигане на оптимално управление. Не забравяйте, че универсални системи няма.

Но да не разводняваме форума, може би бихме осъществили контакт, да не натоварваме колегите. Желая Ви приятен ден и спорна работа.



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано03.06.09 11:03



BMG, за разлика от неграмотника p.p., ползва препинателни знаци и главни букви. p.p от друга страна изглежда сякаш знае какво приказва... Кой да послушам, на кой да повярвам?!?
Изглежда, и двамата имате опит де...

Егото ви пречи господа.

А, иначе бих искал да чуя и на двамата ви мнението по въпроса - какво според опита ви ще е най-добрия вариант за ГИ на двигател Z22SE(2.2i на Опел Вектра)? Еднозначно - един модел от една марка. Благодаря :)



Тема Re: STAG 200нови [re: golemne6tastnik]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано03.06.09 12:13



Аз разбирасе не съм р.р или BMG, но мога да ти кажа че може би само 3-4% от всички ГИ на пазара в настоящия момент ЩЕ СЕ СПРАВЯТ с задачката .....Z22SE
Супер интересен софтуер за управление на бензиновия инжекцион !!!Преди 2-3 седмици се борих със Зафира с този двигател

Хубав въпрос за дебат !



Тема Re: STAG 200нови [re: BMG]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 12:35



не е важно аз как бих постъпил не съм тръгнал да правя реклама. Като виждате ви давам примери със системи които са ви е познати.
общо взето пиша само когато някои си прави реклама или дава заблуждаваща информация.
и престанете да говорите за неща които са ви чужди, сега и за математика
"тя се занимаваше " в смисъл вече не го прави ли

математиката де

това е форум, а не литературен клуб.
едва ли някои не разбира какво пиша и има нужда от пояснемия.


за вектрата макар и косвено е писано тук
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=agu&Number=1950081826&page=0&view=collapsed&sb=5



Тема Re: STAG 200нови [re: p.p]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано03.06.09 14:23



"едва ли някои не разбира какво пиша и има нужда от пояснемия. "
Има.

Примерно "Като виждате ви давам примери със системи които са ви е познати. " не мога да го разтълкувам. Примери със познати или непознати системи даваш, що ли?

Tи с какво се занимаваш? Би ли бил склонен да "направиш реклама" ако не тука поне на лично, че наистина се интересувам от твоето мнение.



Тема Re: STAG 200нови [re: golemne6tastnik]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 17:23



изпуснал съм буква :) искал съм да напиша "Както" / в предните постове съм давал примери само с системи които BMG познава стаг200 и стаг300/

колегата "injection" е прав колата е трудна, но той вероятно има решене , Брц и Ланди съшо. фобос и Зенит ще се справят без проблеми.

разбита се това са възможностите на ситемите в някои сервизи е вероятно да немогат да я направят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.