Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 27.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ГИ - преминаване от бензин на газнови  
Автор pretori (непознат )
Публикувано21.03.09 17:15



Здравейте колеги.
С ГИ "Бардолини" съм, който е настроен да минава на газ при достигане на 35 градуса температурата на водата. Въпросът ми е може ли да се намали тази температура на превключване на 10-15 градуса - и дали има варянт да се минава ръчно от бензин на газ.
Мерси предварително!

Редактирано от pretori на 21.03.09 17:38.



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: pretori]  
Авторalabala (Нерегистриран)
Публикувано21.03.09 17:32



Колега,как при външна температура 30-40 градуса ще можеш да включваш на 10-15?Просто колата ти няма да има нужда да загрява и ще си минава на газ





Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: pretori]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано21.03.09 19:12



Въпросът ми е може ли да се намали тази температура на превключване на 10-15 градуса...........


Mоже ...като си купиш за 3500лв. газов инжекцион с ТЕЧНА ФАЗА ,а не изпърдяната "СВИРКА "..... при 34 градуса температура на ВОДАТА на изхода на редуктора Ти има ОЩЕ КАПКИ ГАЗ (тоест нямаш изпарена газ.......... пич)!!!!БАСИ ХОРАТА МИ КАРАИ СИ НА БЕНЗ........ бе ПИЧ!!!!
ВИЕ верно се побаркахте бе хора !!!Аре бутаи си колата докато направиш 40 градуса АЛКОХОЛ!!!!



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: :)]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано21.03.09 19:44



Може, имам кабел, няма проблем ще го направим





Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: :)]  
Автор pretori (непознат )
Публикувано21.03.09 20:25



Жалко, че си анонимен....ще ми е чудно дали ще ми държиш такъв език като ме гледаш в очите....



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: pretori]  
Авторstelll_ (Нерегистриран)
Публикувано02.04.09 18:16



Дори 35 градуса е ниска температура за преминаване на газ!През лятото става въпреки че не е желателно нормалната стойност за преминаване е 45градуса но минимум до 40 не по малко.Иначе риска да се повреди инжекторната рейка е ГОЛЯМ!Относно твоя инжекцион не знам има ли опция за ръчно преминаване на газ но това е недопустимо при студен мотор.Относно разхода на гориво докато премине на газ смятам че и при температура 45 градуса пак си остава в допустимите граници!Лично на мен са ми достатъчни 10лв бензин за да паля през месеца при положение че си ползвам колата ежедневно и ми се налага да паля някъде от порядъка на 6..7 пъти дневно, но никога не си оставяйте по малко от 10 литра бензин в резеорвара и няма да имате проблеми на бензин вбъдеще!Моя инжекцион съм го настроил да ми обръща на газ на 40градуса през лятото през зимата го слагам на 45 градуса и всичко е ок.А ако рейката която са ти монтирали е реил не се замисляй дори и за 35 градуса направи я 40 и карай спокойно.Успех!



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: stelll_]  
Авторbaj (Нерегистриран)
Публикувано07.04.09 16:39



10лв бензин - ти да не караш едноцилиндров мотор от детско самолетче, на газ?





Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: baj]  
Авторstelll_ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.09 20:41



Колега мнението си е ваше!И да толкова са ми достатъчни наистина понеже си изчаквам колата да премине на газ и на бензин си върви само на празен ход.Обикновено 40 градуса си ги достига на 3 тата минута а при много студено време под 0-та минутите се увеличават двойно!!!А относно мотора ми е 1.8 пълна инжекция 16в.



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: stelll_]  
Авторkapбopaтop (Нерегистриран)
Публикувано08.04.09 22:38



Ха-ха то било голяма преебавка газовия инжекцион, аз съм с обикновена газова уредба паля си на газ дори и при минусови температури от 10 години вече и нищо не съм сменял по изпарителя, като е много студено го заливам с гореща вода преди да тръгна ако се сетя, като излеза на пътя превключвам на неутрално и изминавам 1 - 1,5 км с течната газ която е влязла в изпарителя и бавно се изпарява и пак нищо му няма, а оправи ли се времето (за мен вече е топло) нямам проблеми.
Да давам по 10 лв на месец за бензин (а на някои дори им се вижда малко) - УЖАС никога, за какво съм на газ та аз давам по 15 лв за газ на месец ако ходя само на работа с колата, уредбата ми отдавна се е изплатила.



Тема Re: ГИ - преминаване от бензин на газнови [re: pretori]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.04.09 08:25



Докато анонимния се логне неанонимно ... няма да ти навреди, да се ограмотиш малко, а не да се нервиш, като ти отговарят леко сопнато на не толкова леко левашките въпроси. Може ли да се настрои - може. Ще прави ли мизерии - ще прави



То обикновената газова и на под 0 градуса можеш да я превключиш, ама разликата до ГИ е близо една 1 атмосфера свръхналягане, тъй че това, дето го знаеш за конвенционално АГУ при ГИ можеш моменталически да го забравиш.

Та така - има/няма 1 атмосфера (грубо де, да не се хване някой за цифрата). Примерно водата около 0 градуса можеш да я срещнеш в 3 (ТРИ) агрегатни състояния. Повече няма да подсказвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.