Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема скреж  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 23:31



Има ли някои идея защо ми замръзва рейката като карам със 150-160 на магистрала. Колата спира да върви светка ми чека и почти гасне . Като покарам малко на бензин се оправя и после пак . Проверих водата е хваната на парното и изпарителя е горещ а реиката и филтъра заскрежени. изпарителя е на БСМ гама1 а уредбата Бардолини. Колата е пежо 406 купе.



Тема Re: скрежнови [re: питaщ]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.03.09 23:41



"Насрещен поток на топлоотдаване" се нарича това

скороста на газта е по-голяма от топлоодаването, температурата на "изпарената"(или не изпарената ) газ пада,получавасе засктежаване на реиката ,филтъра и маркучите от разликата в температурите в агрегатния отсег ,от тук се нарушава вултрометичната енергия на газта ,обогатяване на сместа, което се засища от ЕЦУ на агрегата и светка чека за обогатена смес.Предполагам че е такава грешката .С Една дума казано проблем в редуктора (изпарителя)

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: скрежнови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 23:58



проблема е в грешен избор на:
-газова система като цяло /небеше лошо да почетеш малко форумите/
-сервиз препоръчал изделието
-избор на редуктор - ако ти бяха сложили изпарител заволи(БСМ имат такъв) нямаше да имаш този проблем ама не им се дава пари на "маисторите".
но не се притесняваи ядовете тепърва започват
гумичките от измръзването вероятно вече са се деформирали скоро ще имаш и проблеми с реиката."



Тема Re: скрежнови [re: p.p]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано31.03.09 16:01



Явно самата рейка е на много обдухано място защото не е говорил за шпроблем с изпарителя.Я помислете при 150км/ч колата е съвсем загряла, водната помпа бичи на макс горещ флуид в изпарителя, какъв да е по-точно проблема с изпарителя - само питам интересно ми е?
Нещо термостати, как са.
Хубаво е да се пробва с някаква преграда пред изпарителя какво ще стане.
Човек който слага бсм ми е казвал че имат понякога проблем зимата ако изпарителя е на много обдухано място веднага след преминаване на газ може температурата пак да падне по време на движение.
Те бсм ползват томасето и още едни който не ги знам.



Тема Re: скрежнови [re: питaщ]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано31.03.09 20:51



едва ли това е проблема при 15 градуса на въздуха каквото и обдухванее да има :)
по вероятно колегата някои1 е прав газта излиза много бързо и няма достататъяно време да се изпари колата е фулгруп и при натоварване иска голям дебит. аз лично нямам опит с този редуктор нека каже които монтира БСМ имал ли е подобни проблеми /ако има разбира се глава на раменете да погледне температурите не такав дето понеже му е ефтино затваря едното око поглежда негоре и вика няма проблеми /





Тема Само тест може да покаже ?нови [re: p.p]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 21:24



Нямаме такъв случай досега, най-точния отговор може да се получи в движение при тест, връзвате жиците карате със 150 и гледате кой от параметрите ще се промени ?

Иначе теории има много, аз съм фен на тестовете !





Тема Re: Само тест може да покаже ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 21:39





връзвате жиците карате със 150 и гледате кой от параметрите ще се промени ?

Иначе теории има много, аз съм фен на тестовете !


то е от ясно по ясно какво се променя и то е само едно: ПРОМЕНЯ СЕ ТЕМПЕРАТУРАТА НА ГАЗТА И ЗАТОВА СЕ ЗАСКРЕЖАВА РЕИКАТА ,А и клиента иска да кара бързо и затова много духа под капака на колата и там започват да се разхождат ескимосчета.КАРАИТЕ СИ КОЛИТЕ ЛЕКО, ЧЕ ДА НЕ ГИ ДУХА ВЯТЪР И АКО МОЖЕ САМО В САХАРА ,ЧЕ ТАМ Е ГОРЕЩО ,

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Само тест може да покаже ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 21:43



Хубаво е да се пробва с някаква преграда пред изпарителя какво ще стане.
Човек който слага бсм ми е казвал че имат понякога проблем зимата ако изпарителя е на много обдухано място веднага след преминаване на газ може температурата пак да падне по време на движение.
Те бсм ползват томасето и още едни който не ги знам.


НЯМАЛИ ПРОБЛЕМ ...........................



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 31.03.09 21:44.



Тема Re: Само тест може да покаже ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 21:44



Нали се сещаш че по магистралата тоя не е единствения дето кара бързо ?

И защо другите нямат проблеми а той има ?

Какво е налягането в рейката ?

Това със обдухването го забравете като проблем, всички Вектри и Мондео изпарителите са им почти на земята и нямат проблеми ?

Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 31.03.09 21:49.



Тема Re: Само тест може да покаже ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:15



Вие маи не мерите температурата на реиката ,а само налягането

ЕГАТИ СОФТОЕРА ТОГАВА ДЕ ГО ИМАТЕ маи ту се издънихте ,признахте си нещо де неискахте

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.