Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:53 18.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Opel 2.2i direct  
Автор BRC (LPG)
Публикувано24.03.09 20:35



Kolegi niakoj ima li reshenie za Zafira, Signum, Vectra 2.2i direct 2002 godina?



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
АвторPosleden (Нерегистриран)
Публикувано24.03.09 21:44



Че ако не става с вашето BRC,тогава пробвай с течна фаза



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: Posleden]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано24.03.09 22:22



Колеги,таз течна фаза не е манна небесна ...... и като е течна фаза били ми казал ,какво ще правиш с бензиновите инжектори и как ще ги управляваш, че да не запекат

на FSi,че аз нещо не ги схващам нещата

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано24.03.09 22:53



Vseeki deseti takt e na benzin i se paziat benzinovite injectori!



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано24.03.09 23:00





Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано24.03.09 23:04



Sega shvana li?



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано24.03.09 23:18



Да ,Колега

Sequent Direct Injection знам как работи ,да ми го обясни колегата с течната фаза.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано16.05.09 14:03



Понеже съм пълен невежа по темата направо да си попитам. Тази тема означава ли, че не може да се сложи газово на този двигател? Понеже скоро ще ставам собственик на 2.2i Vectra (Z22SE) и мисля, че може да и сложа газово евентуално...

Редактирано от golemne6tastnik на 16.05.09 16:57.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: golemne6tastnik]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано16.05.09 17:31



Точно така, не може!!!



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано16.05.09 20:57



Една е конвертирана, знам го със сигурност, проблема е, че са загубили картографиите и клиента не се е появил повече.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано18.05.09 08:58



Z22SE е съсвсем нормален двигател ....с нормално газоразпределение Тъй наречения "американски" мотор с верига ,а не с ангренажен ремък ! Бензиновите инжектори пръскат върху клапаните а не след .... това не е двигател с инжектиране на горивото върху буталата ! Така че няма проблем с газовата система ............но въпроса е С КОЯ ГАЗОВА СИСТЕМА (марка) е правен такъв двигател !!!! Именно Z22SE ???? Нека колегите да кажат ако имат опит с този двигател !Проблема е в допълнителното впръскване на бензин в разни режими на работа ! Не е чисто асинхронно впръскване а некакъв каращък ! Ако сте гледали с осцилоскопа как пръскат бенз инжекторите ще ви е ясно за какво става въпрос! Кой и с каква техника е правил такъв двигател ....давайте сламки колеги !



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: injection]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано18.05.09 23:39



Привет бате Любо, попадна ми една снимка на такъв мотор с метанов инжекцион

не се виждат много детайли от системата но със сигурност може да се газифицира.

Оня ден като се чухме сподели че като разгледаш сигнала от бензиновите инжектори имаш един стандартен пик с обичайна продължителност и веднага след него още един много кратък пик прикачен към основния, някаква аномалия.

Моля те напиши докъде стигна и къде точно е проблема, предполагам двата компа не могат да се сработят и газовия не прочита правилно сигнала , и как реагира агрегата като мине на газ ?

Имам приятел в сервиза на Опел, ще го питам какво е му е различното на този инжекцион и въпросния сигнал, може да имат някаква информация, ако науча нещо ново ще ти звънна !






Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: golemne6tastnik]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано19.05.09 11:36



VECTRA_22_07_ Z22SE_Lb_G_001
LPG
Adam Opel GmbH
[M1]
Multipoint
ECE R 83II –05 [EURO 4]

може да се конфентира с ГИ

.....

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 12:07



имаме решение дори не сме знаели че автомобила има проблеми със други ситеми. Общо взето имаме решение за всеки автомобил с асинхроно обогатяване.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано19.05.09 20:12



Благодаря Ви МОМЧЕТА !!!! Направих Я ...да е ......... задрасканата емблема :)
Не се съмнявам за Ланди и за Видин :) въпроса беше някой тука в тая ГОРКИЧКА държавица да ли е правил ...задрасканата :) Благодаря и на Плевен ..лошо че не знаете че колата е изчекната .... това не е нормално асинхронно ......... юнаци ако ви е интерсно гледайте осцилоскопа !И ....... ей такива работи ни очакват ПИЧОВЕ много интерсно какво ли нема да измислят тъпите американци само и само да стоят на работа и да се бият в гърдите ...скива ли шефе аз измислих нещо което го няма при другите :) ха ха ха !
Знаете ли как се казва автомобила на Папата ? :)
Папамобил ! а Знаете ли как се казва автомобила на Обама :)
!!!!!!!!!!!!!!
???????????
ЧЕРНОМОБИЛ :)
ще се пукна от смях :)
това било най готиния виц днеска в Щатите ,,,баси тъпите .....

Наздраве

отивам на по мастика и салатка ........



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: injection]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано22.05.09 12:07



Нещо бъркате става въпрос за Z22YH.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано23.05.09 08:43



Вярно е Жоре ,изкелефенчихме темата

виждал съм някаква турска ВОГАС майче беше (копие на италянска) която си работеше 15% бенз 85% газ,знаеш каква е стратегията за тези двигатели Z22YH .Газта е подадена преди клапаните ,абенз инжекторите си подпръцкваха с 15% или колкото му кажеш мисля до 40% бензинец!Думата ми беше за Z22SE и доста особенния му бензинов софтуер !Мисля че 95% от представените на пазара ГИ няма да се справят със задачката



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: injection]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано23.05.09 16:17



Аз пък смятам че трябва всички директ инжекциони да се направят в промеждутъците не да пръскат бензин, ами да пръскат вода, чисто теоретично, може и да се подгрява тази вода преди това.
Щото тва не е работа през един такт на бензин, това ще рече още 2-3литра на 100км бензин, то това не е газиране .
Между другото това с водата въобще не е шега, но знам че никой няма да се хване да го направи.





Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано23.05.09 17:05



Както казва К_J "и аз искам да ида на луната ама не става"



Тема оооонови [re: p.p]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано23.05.09 20:22



един дядо даде и продължение - щот те мързи



Тема Re:нови [re: k_j]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано06.06.09 13:07



Aко се върнем на темата може да отбележим какво се вижда на осцилоскопа, нормалния пик на инжектора и след него нисък криволичещ сигнал до следващия инжекторен пик.

Именно този сигнал между пиковете лъже газовия компютър и бърка впръскането на газ, въпроса е коя уредба няма да отчете ниския сигнал, предполагам че инж.Дойновски е заложил на руската техника .



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор fobos_avto (непознат)
Публикувано06.06.09 13:40



С най-добри чувства искам да кажа на колегата от евро газ , че асинхронното обогатяване на този Опел не е никакъв проблем за софтуера на фобос . И ако приеме поканата ни за среща която обсъждаме от известно време ще направим демонстрация.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: fobos_avto]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.06.09 15:02



А мен ще ме поканите ли .



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: BRC]  
Автор fobos_avto (непознат)
Публикувано06.06.09 16:25



Абе, Краси нали те викахме да ни покажеш S4‘ката как се прави пак ли искаш , а и ти си наслагал толкова наши системи, че едва ли имаш нужда.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: fobos_avto]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано07.06.09 00:04



Още веднъж благадаря за поканата, твърдо съм я приел и с удоволствие ще се запозная със всички продукти на Фобус, само чакам да ми остане малко повече свободно време за да изпиеме по едно кафе и да поговориме на спокойствие .





Тема Re:нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
АвторSkam (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 10:40



Абе момчета вие за extra-injection ли говорите?



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
АвторSkam (Нерегистриран)
Публикувано11.06.09 10:56



Аз от всички писания тук не можах да разбера има ли ГИ които да работи на бензинов агрегат с директно впръскване на горивото?



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: Skam]  
Автор golemne6tastnik (непознат )
Публикувано11.06.09 11:29



Аз останах с впечатление, че няма.

Дължа извинение на автора на темата, защото май заради мене се премести фокуса върху Z22SE двигателя, който не е с директно впръскване и на който може да се сложи ГИ.

Двигателя с директното впръскване е Z22YH.



Тема Re: Opel 2.2i directнови [re: Skam]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано11.06.09 13:05



Аз от всички писания тук не можах да разбера има ли ГИ които да работи на бензинов агрегат с директно впръскване на горивото?

И БРЦ и ЛАНДИ ГРУП имат системи за агрегати с директно впръскване ,но аз лично (мнението е само мое и не обвръзва никой) съм все още скиптично настроен към тез системи,независимо кои ги е произвел дали ЛАНДИ или БРЦ и затова ...... но коментар, поне за сега .Ще се възползвам от правото си на въздържал се



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.