Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема прецакване при зареждане на газнови  
Авторraзap (Нерегистриран)
Публикувано09.02.09 09:16



Колеги, моля да ми обясните има ли начин в газова бутилка за пропан-бутан от 60л с остатък около 3 - 4л да се налеят още55л? Бутилката е с работещ поплавък и обикновено с повече от 46 - 49л не може да се напълни. В последната година на 3 - 4 пъти главно в Еко и Лукойл ми сипват 53 - 55л. След такова пълнене разходът ми скача пропорционално на надпълнениото количество?!? Възможно ли е да има някаква измама при пълненето и как да я избегна.



Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.02.09 12:42



Сменяш газстанцията и си готов.




Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
АвторC3H8 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.09 22:46



Случвало ми се е, примерно, ако ида една от първите коли след зареждане на газстанцията ( манометърът показва 15-16 атмосфери ), да ми влезнат до 2 литра повече газ ( при средна вместимост 27 литра ). Но после забелязвам, че и пробега се увеличава, т.е. всичко е наред. Също забелязвам зимата побира с 1-2 литра повече отколкото лятото. Но това е далече от твоето положение.
Случвало ми се е и друго. Бензинджията не намества хубаво накрайника, от някъде църка газ и отдолу стане локва. Тогава може и 10 литра да се изпарят (буквално). Затова, като зареждам, си стоя до колата докато не затворят колонката. Има, няма опашка зад мене, бипкат, не бипкат, аз чакам да ме разкачат и тогава отивам на касата.



Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
Автор oпeл4o (непознат)
Публикувано18.02.09 11:52



Спокойно, на мен при 32л. бутилка ми заредиха 32л. на една селска газстанция, измамници колкото искаш. Прави ми впечатление, че на лукойл ми зареждат по-малко, отколкото на OMV, a минавам едно и също разстояние.



Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
Авторpremium (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 02:00



колеги мисля че проблема е в налягането на газ колонките

нивомера който е в бутилката има защита която се включва при определени атмосфери около 8,ако газ колонката няма това налягане защитата не се включва и бутилката се препълва



Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: premium]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.03.09 10:32



Мислиш неправилно - на газстанцията ти сипват втечнен газ. Нивомерът се казва нивомер, защото измерва ниво. И изключва при достигане на определено ниво на течната фаза в бутилката.

Обема на течната фаза зависи не толкова от налягането, колкото от температурата на околната среда - зимата ти пълнят малко повече. Рядко разликата е цял литър.

Колонката измерва обема на втечнения газ в литри.

Изводът е че обикновено те цакат на колонката в литрите.

Вторият извод е - сменяш газстанцията






Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано03.03.09 15:36



Ако си от София мини през голямата бензиностанция на Петрол на Д.Николаев и там твоята бутилка може да събере и 70 литра. А ако ги попиташ, защо ще ти кажат че толкова събира. Просто смени газостанцията.



Тема Re: прецакване при зареждане на газнови [re: raзap]  
Авторpremium (Нерегистриран)
Публикувано04.03.09 08:55



нивомера мери нивото на течната газ,но за да изключи налягането трябва да е над 8 атм в противен случай се чува характерно щракане на съчмата и бутилката се препълва





Тема разбира ти главатанови [re: premium]  
АвторC3H8 (Нерегистриран)
Публикувано04.03.09 18:40



Човече, некомпетентен си и дрънкаш глупости.
Ако налягането е под 8 атмосфери, бутилкатата ще се напълни(ако е била празна) с газообразна газ точно толкова колкото да се изравнят външното и вътрешното налягане. Газоколонката трябва да отчете грубо - обем на бутилката*8/250 литри, което за 40 литрова бутилка е литър и малко. За какво препълване говориш?
Естествено че, за да сработи нивомерът, налягането вътре в бутилката трябва да е над 8 атмосфери, защото иначе вътре просто няма да има течност и поплавъкът ще е паднал на дъното. Но това не значи, че в бутилката може да има повече от литър и малко газ( измерена като течност в колонката ).



Тема Re: разбира ти главатанови [re: C3H8]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.03.09 19:28



Май някой друг е некомпетентен и дрънка глупости






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.