Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 25.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Проблем при монтажа на ГИ на Ситроен  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 17:16



Здравейте колеги ! Някой срещал ли е проблем при монтажа на ги на ситроен ксара 18i 103 к.с. 97г. (код на мотора LFZ) Та въпросната кола е с много къси всмукателни колектори които вървят два по два за 1и2 и съответно за 3и4 цилиндър и няма как да се монтират щуцерите за дюзите така че да са в отделна тръба за съответния колектор. Следователна (не съм сегурен че е от това) колата на празен ход и в средни обороти работи много зле (все едно че е объркана последователноста на работа на дюзите) Посъветваха ме да сложа дълги щуцери които да влизат по-навътре в всмук. тръби. Системата е Бардолини. Някой има ли идея дали е от това че колекторите за 1и2 респективно за 3и4 са общи. Дюзите работят на нафулгруп.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:09



Дали проблема не е във времето за отваряне на газовите инжектори?



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: тoй kaзa]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:22



опитах свсякаква настройка - ръчна, автоаматична, финна, работа с карти и все същия праблем



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:26



вижда лсъм много ситроени направени на газ с такива подобни колектори но те са алуминиеви а въпросните са пласмасови дори съм правил пежо 406 2.0 турбо с много подобни колектори (алуминиеви) и нума проблем



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:35



когато попиташ "маисторите" които монтират бардолини дали имат проблеми те казват "никакви" а когато немогат да пускат колите си мълчат, но са солидарни с марката зашото купуват ефтино.
съвета ми е както казва колегата К_J - ако немогат да ти оправят колата да ти върнат парите и слагаи нешто друго, но преди това си направи проучване





Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: p.p]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:38



не разбрах сервиз ли си или са ти поставили система



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: p.p]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:51



Дали газовите ти инжектори могат да работят с такива времена?Мисля,че колегата р.р. знае точно за какво става дума.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроен [re: borisoff]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:25



обърни се към БСМ - те се забавляват с проблемни коли - в момента ползват и рейка на рейл fast- може и да помогне в твоя случай- но е малко скъпичка х2
Успех!
личното ми мнение е че това не е най-удачният вариант инж-н за тази кола



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроен [re: k_j]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:53



Между другото,въпросният автомобил мисля че работи и с обикновенна уредба с пребпазна клапа на колекторите.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроен [re: k_j]  
Автор stoiangas (непознат)
Публикувано14.01.09 22:50



рейл fast няма да ти помогне,не си направил правилно монтажа на щуцерите.Правил съм няколко ксантии 1,8 8v и 2,0 8v с фобос и няма никакви проблеми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.