Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 27.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Проблем при монтажа на ГИ на Ситроен  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 17:16



Здравейте колеги ! Някой срещал ли е проблем при монтажа на ги на ситроен ксара 18i 103 к.с. 97г. (код на мотора LFZ) Та въпросната кола е с много къси всмукателни колектори които вървят два по два за 1и2 и съответно за 3и4 цилиндър и няма как да се монтират щуцерите за дюзите така че да са в отделна тръба за съответния колектор. Следователна (не съм сегурен че е от това) колата на празен ход и в средни обороти работи много зле (все едно че е объркана последователноста на работа на дюзите) Посъветваха ме да сложа дълги щуцери които да влизат по-навътре в всмук. тръби. Системата е Бардолини. Някой има ли идея дали е от това че колекторите за 1и2 респективно за 3и4 са общи. Дюзите работят на нафулгруп.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:09



Дали проблема не е във времето за отваряне на газовите инжектори?



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: тoй kaзa]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:22



опитах свсякаква настройка - ръчна, автоаматична, финна, работа с карти и все същия праблем



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:26



вижда лсъм много ситроени направени на газ с такива подобни колектори но те са алуминиеви а въпросните са пласмасови дори съм правил пежо 406 2.0 турбо с много подобни колектори (алуминиеви) и нума проблем



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:35



когато попиташ "маисторите" които монтират бардолини дали имат проблеми те казват "никакви" а когато немогат да пускат колите си мълчат, но са солидарни с марката зашото купуват ефтино.
съвета ми е както казва колегата К_J - ако немогат да ти оправят колата да ти върнат парите и слагаи нешто друго, но преди това си направи проучване





Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: p.p]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:38



не разбрах сервиз ли си или са ти поставили система



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: p.p]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:51



Дали газовите ти инжектори могат да работят с такива времена?Мисля,че колегата р.р. знае точно за какво става дума.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:25



обърни се към БСМ - те се забавляват с проблемни коли - в момента ползват и рейка на рейл fast- може и да помогне в твоя случай- но е малко скъпичка х2
Успех!
личното ми мнение е че това не е най-удачният вариант инж-н за тази кола



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: k_j]  
Автортoй kaзa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:53



Между другото,въпросният автомобил мисля че работи и с обикновенна уредба с пребпазна клапа на колекторите.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: k_j]  
Автор stoiangas (непознат)
Публикувано14.01.09 22:50



рейл fast няма да ти помогне,не си направил правилно монтажа на щуцерите.Правил съм няколко ксантии 1,8 8v и 2,0 8v с фобос и няма никакви проблеми



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: stoiangas]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 23:08



Не е само до щтуцерите все пак е сас Бардолини. Трябва да се подходи по радикално.
но човека май е сервиз и сте се оправи сам



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: p.p]  
Автор stoiangas (непознат)
Публикувано14.01.09 23:27



ако не е виждал как се прави едва ли ще се справи



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: stoiangas]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано15.01.09 11:45



Диаметъра на щуцерите при бардолини е променлив, но майсторите би трябвало да го знаят това нещо, т.е. може да са сбъркали и да са ти сложили по-големи щуцери след инжекторите - срещан проблем.
Вероятно проблема е в конкретната бройка и монтаж, а не по принцип с уредбата.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано15.01.09 23:09



Проблема е че колекторните тръби вървят за 1 и 2 цилиндър и съответно за 3 и 4 заедно с много налко разделение накрая им, и в комбинация с това че дюзите работят в режим "фулгруп" се получава смесване на горивото от 1и2 цил и съответно 3и4. Проблема се реши след монтаж на по-дълги щуцери.



Тема Бардолини работи прекрасно на всеки Ситроеннови [re: borisoff]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано18.01.09 09:56



Искам само да споделя че именно с Бардолини и Car Gas сме монтирали над 100 броя ксантия и от тях поне 20 са точно с този колектор, всички работят перфектно.
Винаги изпитвам особено удоволствие когато монтираме и настройваме Ситроен, тази марка понякога изисква нестандартни решения но накрая винаги се отблагодарява за вниманието и работи чудесно, дори по новите С5 пеят с Бардолини.
За съжаление много често идват неправилно монтирани и регулирани Ситроени, но това не е проблем на Бардолини, а единствено на ниската квалификация на сервизите които я монтират.

Конкретно по темата с късия колектор, този проблем се решава най-успешно като заменим щуцера със тръба 6мм. която се насочва навътре в колектора към всмукателния клапан, така подаваме горивото максимално близо до цилиндрите като по този начин максимално се избягва смесването помежду отделните цилиндрите .

Желая успешна година на всички участници във форума !





Тема Re: Бардолини работи прекрасно на всеки Ситроеннови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 (nepoznat)
Публикувано27.01.09 23:51



Браво .... дълги 80 мм щуцери пробити на определено място в колектора решават проблема с Ф6 търбите ,не се налага демонтиране на смукателния колектор :):):):):):):):):) и няма смесване на отделните цилиндри

как не се сетихте :):):) или видяли :):):):):)

ne pitai staro, a patilo

Редактирано от nqkoi1 на 27.01.09 23:56.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Автор5O5 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 23:52



баси тоа еврогъз е на секъде това бардолини е имитация на ги как да заработи добре--- пък и на ситроен леле мъка



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 21:22



не му завиждаи, ако знаш каквио рекламаций са го разтресли няма време да си прави реклама



Тема Re: Бардолини работи прекрасно на всеки Ситроеннови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 (плямпало)
Публикувано27.02.09 23:07



Разликата между сервиза и ПУЦа е таз, че сервиза ти оправя колата ,а ПУЦа те обучава ,приликата - и за двете се плаща

форума не е ПУЦ

Не питаи старо,а патило

Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторpremium (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 01:21



не съм запознат с бардолини

,но ако няма софтуерно функция за фулгруп ще е много трудно решаването на проблемапробвай с най малките възможни щуцери



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: premium]  
Автор valko 72 (непознат )
Публикувано18.03.09 09:53



Здравейте. И аз мисля,че решението е в по-дьлгите щуцери и по-малкото сечение на инжекторите заради фулгруп,но не това,че някой ГИ е по-добьр или по-лош.



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Авторborisoff (Нерегистриран)
Публикувано18.03.09 13:18



Е колата вече 2 мес. работи с по-дълги щуцери и няма дертове





Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: valko 72]  
Автор nqkoi1 (плямпало)
Публикувано18.03.09 20:18



С една корекция на казаното от Вас,при някои по стари агрегати работещи на ''фул груп'' при намаляване на сечението на отвора на дузата при големи натоварване се отчита много обеднена смес и ако на някои му е направило впечатление при тез агрегати времето на отваряне на газовите инжектори е мн по малко от времето на бензиновите инжектори и (уточнявам при някои модели агрегати ,не при всички) при ниски обороти е около и по-малко от 1,6 милисекунди и докато бензиновите са на над 2 милисекунди у ако софтоета и инжекторите не могат да работят под таз граница как ще стане магията агрегата за заработи в целия си диапазон на натоварване и да си развие максималната мощност при около 5500 оборота

давам за пример агрегат на Сузуки G16B ,които при 750 оборота работи с бензиново време 1,8...1,9 мс,а за да работи стабилно на пропан-бутан времети на газовите инжектори трябва да е 1,3..1,4...1,5 мс и колеги дайте ми пример за газови инжектори и софтоер(продаващи се на българския пазар ) ,които ще отговори на това изискване .......

Не питаи старо,а патило

Тема Нямам никакви рекламации, мерси за вниманието !нови [re: nqkoi1]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано30.03.09 10:24



При такива ниски бензинови времена на празен ход 1,9 ms, 1.8ms на Сузуки G16B или въпросната Ксантия, за Бардолини е препоръчително коефициента да е настроен около 2 или 2.1 до 2.2.или да се доплати за по бърза рейка.

По този начин бензиновото време 1.9ms умножено по коефициент 2.1 дава 3,99 ms газово време, така с по-бавна рейка може да се постигне стабилен празен ход.

До един месец Кар Газ и Бардолини ще се продават с много бързи рейки на същата атрактивна цена и тези неудобства ще са история.



Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 30.03.09 10:26.



Тема Re: Нямам никакви рекламации, мерси за вниманието !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.03.09 13:44



Да с едно уточнение, че ЛандиРензо има инжектори коити работят на 1,2 милисекунди и не ни трябват коифициенти,настроики,догаждания, че агрегата си заработва както трябва

и ЩЕ го има е в бъдеще време ,а Ланди Груп го има като инцжектори и софтоер

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 30.03.09 13:53.



Тема Re: Нямам никакви рекламации, мерси за вниманието !нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано30.03.09 18:16



Да ама и цената на Ланди Ренцо е друга, в момента към Бардолини и Кар газ с минимално доплащане може да се монтират и бързи дюзи ?

Въпроса тук е да се помогне на колегата и му давам съвет как с неговото Бардолини и дюзи Райл да постигне стабилни ниски обороти. Всичко друго е извън темата или спам ?




Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 30.03.09 18:23.



Тема Всичко е въпрос на монтаж и настройка !нови [re: borisoff]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано30.03.09 20:44



Разбира се че ще работи, направили сме доста такива двигатели, уредбата е добра, въпреки ниската покупна цена и това че в стандартния кит рейката не е с най-бързата на света ?
Реално на 95 % от масовите автомобили не им е необходима по-бърза рейка, а за останалите 5 % може да се компенсира с опит или доплащане за бърза рейка, така че въпроса за бързината е силно преувеличен.

Желая ти успех !





Тема Re: Всичко е въпрос на монтаж и настройка !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 21:55



Hei otvorko pogledni po gore kakvo pishat za smehoriata koiato reklamirash na tvoe miasto bih se skril v dan zemia

hahahahahaha shte se meri s LANDI BRC ili LOVATO Vidiala jabata che podkovavat kania i tia vdignala krakata Sram niamash ei



Тема Re: Нямам никакви рекламации, мерси за вниманието !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Авторiwan (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 22:14



Въпроса тук е да се помогне на колегата и му давам съвет как с неговото Бардолини и дюзи Райл да постигне стабилни ниски обороти. Всичко друго е извън темата или спам ?

Да бе било спам,що невземете да се научите от по добрите и да признаете че имате проблеми и не си ли контактувате Вие колегите по др начин ,че тук да си давате съвети или това са от колегите Ви ''Направи си или се оправи сам''





Тема Re: Нямам никакви рекламации, мерси за вниманието !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано30.03.09 22:56



Колега сега малко да си поговорим за цената и как се формира тя:

Не ми триите мнението , когато някой казва, че прачви промоция а всъщност продава некачествено изделие потребителите трябва да се наясно какво купуват.
Това мнение е в отговор на зачестилите опити за отчаяна реклама на ГA3CEPBИ3 EUROGAS доколкото разбираме като официален говорител на BSM.

Ако не съм прав кека колегите публикуват факти.

-Конектора на CARGAS няма автомобилен сертификат .
(Как ще се чувства клиентът, когато колата му започне да прекъсва, или да не работи, защото алармаджийския куплунг, който се използва в " CARGAS " се е окислил (този куплунг е за в купето, но понеже е китайки и за тази цел е съмнително дали става) - колко щеше да им е по-скъпо на BSM да сложат автомобилен куплунг - 8-10 лв, и кой е излъган?)
-Защо никой друг не ползва такива конектори при двигателния отсек (или другите фирми са по-глупави)?
-ГA3CEPBИ3 EUROGAS отчаяно хвали продуктите на BSM ,а дава ли си сметка откъде идва ниската цена? Която не е за сметка на тяхната печалба, не е и за сметка на печалбата на БСМ.
Изделието като себестоиност струва около 50% от крайната цена, тоест монтажът като стойност е същият както и при по-скъпите системи от 1100-1200 лв, но те просто струват повече като себестоиност.
-Изделието CARGAS не е сертифицирано по резолюция R67-01, следователно неможе да се продава в EU
Ако не съм прав публикуваите сертификати с пласмасовата кутия и алармаджииския куплунг.
-ГA3CEPBИ3 EUROGAS тества на гърба на клиента новите продукти на BSM?
- Нормално едно ново изделие като изпарител се тества поне шест месеца до година преди да се предложи на клиенти. А при вас - миналия месец BSM го направиха и вече се тества на гърба на потребителите.
ВИЕ, КОЛЕГИ ОТ ГA3CEPBИ3 EUROGAS ПРОСТО ПРОДАВАТЕ, БЕЗ ДА СЕ ИНТЕРЕСУВАТЕ КОЕ Е НАЙ- ДОБРОТО ЗА КЛИЕНTА И КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ РАБОТИ


Рекламата вече е контролирана, негативните коментарите обикновено работят като реклама...

Редактирано от imitev на 02.12.08 00:35.


1.ECU-тата ви неработят че ползвате ефтини кндензатори които работят до 70 градуса,а тез де работят до 125 градуса са малко по скъпи.
2.Пълнят се с конденз защото ползвате релета от Китаи които когато загреят и после изтинат се получава конденс в кутията,как решихте проблема

ами мн просто разхерматизирахте кутията да се изпарява водата и колато клиента си измие агрегата се напълни и компютара на уредбата Ви.
3.Неползвате асинхронно обработване на ................. ,че незнаете какво е това и как се прави в софтоера Ви.
4.Софтоера винаги ви препоръчва различен размер на отвора на дузите,защото мислите, че е .................., а не е така.
5.Новият Ви редуктор се лее само в България ,а всичко друго в него се внася от юг,сиреч Турция

В мнението ми няма нищо лично ,затова сам си направих труда да се поровя малко в таз система и казвам само това което сам констатирал, като човек които се занимава професионално с газови системи и не иска да се излага пред клиентите си с газови системи които създават проблеми и клиента е потърпещ .
И накрая за да докажа, че не е спам това което пиша си го подкрепих с факти ,и ако сме коректни на карая ще спомена само ,около 25% от ЕЦУ-та Ви дадоха проблем ,мисля че е не е лошо да се прави маркетингово проучване на пазара каде какво се предлага ,а не само да наблягаме на ниска цена ,а да погледнем и качеството заради което Ви отрязаха от външните Ви пазари

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 30.03.09 23:11.



Тема Клиентите търсят прилично качество на добра цена !нови [re: dido]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 20:11



Дидо стига бе, спора вече е решен от клиентите, монтира се предимно Кар газ и Фобос, това е !

Колкото и да хваля Принс, Ловато и Ренцо Ланди...никой не ми ги търси защото са по- скъпи?

Винаги предлагам два вида уредби, едната е с възможно най-ниската цена, а другата е възможно най-качествената система на висока цена.

Просто масовия клиент търси прилично качество на прилична цена с добра гаранция, няма маниаци които да искат супер качество без значение какво струва, или поне при мен не идват такива клиенти ?

А за качествата на Кар газ няма какво повече да кажа, монтирани са хиляди такива системи и работят отлично, нямаме никакви рекламации и по наше настояване БСМ увеличи гаранцията на две години и обсъждаме три годишна гаранция ?

Всички окислени букси и наводнени компютри, както и некачествени изпарители съществуват само в болните фантазии на група колеги които не търпят конкуренция, лично аз се гордея че Кар газ е БЪЛГАРСКО ПРОИЗВОДСТВО !

Айде със здраве !




Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 31.03.09 20:44.



Тема Re: Клиентите търсят прилично качество на добра цена !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано31.03.09 20:39



ключовата дума тук е прилично за съжаление колкото и да се старае колегата от еврогас и да дава всичко от себе си техническите възможности на фирмата му доставчик са ограничени и то често от лакомия понякога комппометират изделие за 2-3 % по ниска производствена цена.



Тема Re: Клиентите търсят прилично качество на добра цена !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:09



Направи си гаранцията и 5 години ако искаш,НО МИ Е ЧУДНО ЗАЩО НЕ ИСКАШ ДА ОТГОВОРИШ ТОЧКА ПО ТОЧКА НА ОНЕЗИ ВЪПРОСИ КОИТО СЕ ПОСТЯВЯТ НЕ САМО ОТ МЕН ,А И ОТ ДР КОЛЕГИ И НЕ САМО ТУК ,А И В ДР ФОРУМИ И ТОГАВА КАЗВАИТЕ, ЧЕ НЯМАТЕ ПРОБЛЕМИ .А МНОГО ПО ИНТЕРЕСНО ЩЕ Е ДА КАЖЕТЕ КАК СТЕ ГИ РЕШИЛИ КАТО ТОПНЕТЕ ЕДНО ВАШЕ ECU В ЕДНА ВАНА И НЕ СЕ Е НАВОДНИЛ ЩЕ ВИ КАЖА БРАВО КОЛЕГИ
А за всеки влак си има пътници,но пътниците вече предпочитат да са експресни и да са мн по конфортни.



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 22:15



ТОВА НЕ Е УРЕДБА ЗА ПОДВОДНИЦИ, и никой не я предлага като такава ?

А калкото до твоето БРАВО, мерси, не се боря за него, за мен то няма никаква стойност ?

Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 31.03.09 22:17.



Тема Re: Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:23



КЛИЕНТИ НЕ СИ МИЙТЕ АГРЕГАТИТЕ СЛЕД КАТО СТЕ СИ СЛОЖИЛИ УРЕДБА ,ЧЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗАРАБОТИ ВЕЧЕ НИКОГА колко прав бях като написах че има конденз и горят ЕЦУ-та

а нямали проблеми

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:24



ТОВА НЕ Е УРЕДБА ЗА ПОДВОДНИЦИ, и никой не я предлага като такава ?

А калкото до твоето БРАВО, мерси, не се боря за него, за мен то няма никаква стойност ?

http://www.eurogas-bg.net/

Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 31.03.09 22:17.


Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:29



АЗ ЩЕ ТОПНА ЕДНО ЕЦУ НА ЛАНДИ ГРУП В ЕДНА КОФА С ВОДА И ТИ ГО ЗАКЛЮЧИ В ЕДНА КАСА И СЛЕД ТОВА ЩЕ АЗ ЩЕ ГО СЛОЖА НА МОИТА КОЛА И ЩЕ РАБОТИ И НЯМА ДА ИМА ВОДА



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Айде стига сте ме правили на наивен ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 22:30



Покажи ми едно изгоряло Екю на Кар Газ че не съм виждал такова нещо, защо говориш наизуст, да не мислиш че съм луд да се засипя с рекламации, на последния семинар пред сто души свидетели лично аз накарах БСМ да увеличи гаранцията на две години.

Дали щях в момента да искам три годишна гаранция ако имах проблеми, а ?





Тема Re: Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано31.03.09 22:32



Става, обаче ако не заработи какво правиме ?



Тема Re: Що ти не се натопиш в един леген а ?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано31.03.09 22:42



Нищо не правиме, че просто ще заработиииииииии.......пробано е вече


Джемата с Маздата скочи в една много голяма дупка и колата до предния прозорец бе под вода 2 дни докато го извадиха ,смени маслото издухая с компресор и до сега Маздата си работи да ти дам ли номера нателефона му да се убедиш,или искаш на място да го провериш ......
Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 31.03.09 22:48.



Тема Re: Клиентите търсят прилично качество на добра цена !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
АвторDlDO (Нерегистриран)
Публикувано31.03.09 23:18



Kolega na gre6en pat si.Znae6 li kolko e razlikata cenovo za edrovi klienti megdu LANDI I KAR GAS

110EURO S DIUZI LANDI.TOVA SA DIUZI A NE KLAPANITE NA REIL.

TOVA 4E SERVIZITE RABOTE6TI S TAZI MARKA SI CENIAT TRUDANE IZPOVIADVAME VA6ATA TEORIA ZA LUDO RABOTI ZA LUDO NE STOIS PODOBNITE NAREIL DIUZI ZNAE6 LI KAKVA E RAZLIKATA CENOVOTOVA TI GO OSTAVIAMZA DESERTDUZITE SA LOVATORAZLIKATA V KA4ESTVOTO NIAMA DA IA KOMENTIRAMAIDE SAS ZDRAVE UTRE POVE4E



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: borisoff]  
Автор, (Нерегистриран)
Публикувано01.04.09 00:32



не се карайте роне да отстоявахте ваша кауза , а вие сте само пешки в тази игра.
големите не го правят толкова грозно.
и двете фирми пестят всички пестят.
бсм пестят от всичко , ланди също какво се надувате като петли
в ланди няма вече нищо италианско даже и качеството. изпарителите течат, няма мап (зашо няма мап - за да е по ефтино а не за по добре) излъгаха ви че не е нужен и повярвахте и брц пробваха в 24, но нестава само се пести
тъжно е , че са много малко фирмите които работят за клиента



Тема Re: Проблем при монтажа на ГИ на Ситроеннови [re: ,]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано01.04.09 01:55



Не се караме,нищо лично нямам ,имам само професионални различия,които поне аз дискутирам

това да споделиш мнението си не значи, че се караме.
За информация ,газовите инжекциони на ЛандиРензо Груп винаги са имали МАП и сега го имат иначе не може да да се оправиш с настроиките а това че Вие не го знаете е отделен въпрос,ПОВТАРЯМ ИМА МАП И НА НАИ-НОВАТА СИ СИСТЕМА. Редуктора тече-кажи модела които е протекъл и как е станало това ,не казвам, че е невъзможно,но кажи каде е протекъл и как се е получило,че аз повече от 20 години се оправям с таз марка с нови и 2 ръка уредби и много др неща сам виждал ,но точно такова нещо мога да кажа с ръка на сърцето за първи път чувам.

RENZOMATIKA и SE81 са аналоични и се произвеждат повече от 20 години и да протекат без човешка грешка неможе да стане,LI02 също е от 20 години като модул на др вид редуктор в Холандия и Италия .Отговорно мога да кажа, че повече от 20 години тези 2 редуктора не са претърпели никакви конструкивни изменения и да протекат трябва да се пръснат като корпус.IG1 го познавам в детаили от 2000 година и знам ,че практически е невъзможно да протече,освен да се спука корпуса му от замръзване ,но тои не може да замръзне по време на работа,че софтоера няма да позволи клапана на газта да отвори, ако не е 25 градуса редуктора или да мине валяк през него .ЕС04 има само един начин да протече и тои е редуктора да замръзне с вода вместо агрегата да е напълнен с антифриз и тогава да изкриви капака на корпуса на 1-вата степен ,които е ламаринен,но първо ще спука и алуминиевата преграда на корпуса между двете степени, кадето е наи-слабото място .
Ако някои си спомня времето преди 10 ноември 89 година ,тогава имаше един магазаин "КОРЕКОМ"се казваше и единствената система за газ пропан бутан която се продаваше там бе с марка ЛАНДИ РЕНЗО и редуктор РЕНЗОМАТИК и струваше 360 щатски долара и мога да го докажа с фактура от 86 година за закупена от мен такава система и която и до ден днешен работи на един Москвич модел 2140.
И много са малко колегите ,които от 86 година до сега се занимават професионално с системи за пропан-бутан и метан, през ръцете са ми минали много марки и модели и това което сам видял,ремонирал,монтирал и оправял ме е накарало да се замисля и да се спря на таз марка .И каузата която отстоявам ме е хранила и продължава да е храни без много ядове и главоболя, и не се мисля за пешка и се радвам когато на улицата ми кажат здравеи, а не да благославят женската част от фамилията ми, че сам прецекал или излъгал клиент и никога не сам бил анонимен и няма и да бъда както повечето тук

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Ренцо Ланди е легенда в бранша !нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано01.04.09 16:09



Моите уважения към стажа който имаш, абсолютно нищо лично, напротив с Ицо Танев сме приятели от години и в никакъв случай не говориме за караница а за професионален спор, аз също харесвам Ренцо Ланди и немога да не призная че е чудесна система.

За теорията със спокойствието, не мога да се оплача от някакви безпокойства, пак повтарям за всички загрижени че нямаме гаранционни проблеми с Кар Газ, дори в най-студените зимни месеци всичките ни клиенти се движеха абсолютно безпроблемно.







Тема Re: Ренцо Ланди е легенда в бранша !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.04.09 16:20



Аз не мога да разбера защо трябва да си мерите п..ките по форумите ?




Тема към модераторанови [re: imitev]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано01.04.09 20:43



уважаеми господине ако в този форум трябва да превазнасяме БГ газови инжекциони ще се саобразя с ваща политика и повече никога няма да влезна във вашия форум? Не разбирам защо триете моите мнения? Може би считате че са непрофисионални? Моите самнения са че имате участие във фирма ФОБУС, едно от недоразуменията за газови инжекциони. Хаиде със здраве че,ще употребя по силни думи





Тема Re: към модераторанови [re: dido]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.04.09 10:53



Мнението ти е изтрито заради обида свързана с умственото състояние на другите беседващи.

Такива писания тук не са толерирани.

Съмненията за моето участие във "Фобос" са неоснователни. Никой от тук подвизаващите се търсачи на клиенти няма връзка с мен - нито лична, нито финансова.

Форумът не е мой - аз съм само модератор.

Всички мнения съдържащи обиди и нецензурни изрази, които видя, ще бъдат изтривани.




Тема Re: Ренцо Ланди е легенда в бранша !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано02.04.09 21:43



Живеем в 21 век,гаранционната карта не е гаранция за качество и надежност,всеки от наз хората иска да си купи стока или услуга с добро качество,да е надежна ,безопасна,и да е на приемлива цена .Единственото нещо, което гарантира тез изисквания в света са сертификатите с което се доказва това и те не са таина, а ПУБЛИЧНИ.Тогава кажете каде да видим Ваште сертификати R67-01 и сертификат ISO/TS 16949 ,защото автомобили с газови системи не отговарящи на R67-01 могат да се карат и паркират само по поляните вече в ЕВРОПА ,а ние като страна и народ ,сме част от това.А когато фактите говорят всички други мълчат

и тогава да си пишем тук за реклами,клиенти и да си решаваме проблемите на клиентите ,че поне ще имаме база на която да се позовем и обосновем .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Ренцо далеч не е най-доброто на света !нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано06.04.09 19:57



Не виждам смисъл да си мериме. . . . . ., изнервяме излишно модераторите и няма шанс да се разберем ?

Продавай си Ренцото и си пести труда, Ланди далеч не е върхът на сладоледа, аз като се сетя за айджиесите и ми настръхва косата, , няма да ти казвам колко такива съм пратил на брат ти, но и той не успява да ги съживи, единия от тях ми е комшия, 3-4 пъти ходи безрезултатно до Младост и скоро ще го пращам до Ямбол с Пасат 4, да му баеш нещо на степерите ?

Аз пък ще продавам Кар Газ и няма да си пестя труда, марката се развива бързо и влага много в нови разработки, освен това е базирана в моя град и винаги мога да получа съвет или подкрепа както и коректно уважава гаранционните претенции когато ги има, нещо което чуждите марки и вносители не ми предлагат.

Пожелавам ти да стигнеш нашите цени и се надявам че съвсем скоро нашата система ще стигне изцяло параметрите на твоето Ренцо като запази ниската си цена, айде със здраве, прекратявам дискусията, не се чуствай длъжен да ми отговаряш .



Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 06.04.09 20:35.



Тема Re: Ренцо далеч не е най-доброто на света !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.04.09 21:56



Сори Господине,но намесвате личности с които аз нямам никакви роднински връзки.Нито сам Христо и наи-малко Таньо Видев (официалният представител на марката LANDIRENZO за България и Македония),които ДЪЛБОКО уважавам като личност и човек.А това,че отстоявам марката ЛАНДИРЕНЗО е все едно да карам МЕРЦЕДЕС и да си мисля за ЗАЗ,че бил по-добър

и се произвеждал в задният ми двор,че да може да си го ремонтирам по лесно.

А относно IGSistems,когато Ланди го разработи и го пусна на пазара другите производители в световен мащаб едва бяха почнали да разработват такава система ,а Вие едвали сте и били тогава на тоз глобален пазар на технологии и иновации и сте толкова напред,че световно извесни автомобилни компании,ще ви предпочетат за техен основен доставчик на системи за алтернативно гориво на автобомилите си които те предлагат на пазара.

Надявам се скоро време да ви видим на световните изложения за автомобили като в Женева например ,редом с Мерцедес,БМВ,Фиат,Форд,Фолсваген и др., а не само в Варшава и Истамбул.

Блажени да са вериущите ........... бих казал за накрая.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.04.09 22:19.



Тема Re: Ренцо далеч не е най-доброто на света !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Авторvan4o (Нерегистриран)
Публикувано06.04.09 22:01



ot izvestno vreme 4eta vsi4ki mnenia vav foruma tozi pi4 ot eurogas servis may mnogo si vjarva ot kade kradete gospoda kogo zalagvate sebe si ili klienta ne e redno vie da osporvate ka4estvata na lidera landigrup





Тема По една мацка искате ли?нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано06.04.09 22:41



Пичове, не пълнете форума с глупости, ако нямате ко да правите вечер, да ви платя по една мацка, около Горна Баня на околовръстното колко щеш, а и във Видин мноо........ Току виж сте спрели да се плюете!



Тема Re: По една мацка искате ли?нови [re: BRC]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.04.09 22:59



Жоре, софрата от мен,ти карай мацките



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re:ЛАНДИРЕНЦО номер1 в браншанови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Авторlandi (Нерегистриран)
Публикувано06.04.09 23:00



Уважаеми Господине
Ландиренцо е номер 1 в бранша доказано от независим орган.Искам да зная в качеството на какъв се явявате и давате оценки за даден продукт?С какво право давате оценка на нещо което е познато в цял свят.Престанете да давате мнение за нещо което не познавате в противен случай ще бъда принуден да се обърна към органите за нарушаване добрата репутация на ЛАНДИРЕНЦО





Тема Re:ЛАНДИРЕНЦО номер1 в браншанови [re: landi]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано06.04.09 23:06



Искаш да си го мериш с BRC & Impco Inc ?



Тема Re: Ренцо далеч не е най-доброто на света !нови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.04.09 23:34



За върха на сладоледа и всичко останало......но немога да разбера защо картинката, която е има тук


е на ЛАНДИРЕНЗО и редуктора показан на нея е IG1 ....... ами сега .........

всеки има право да ги сравни

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.04.09 23:40.



Тема Re: Ренцо далеч не е най-доброто на света !нови [re: nqkoi1 ®]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано07.04.09 22:30



Не оспорвам лидерството на Ланди, но каквото и да ми говорите там също има дефекти и проблеми, просто защото НЯМА ИДЕАЛНА УРЕДБА, това го запомнете и стига с тези мании.

Айде сега кажете че Ланди никога и никъде не е дефектирало, разбира се че дефектират, може да е много по-рядко от другите марки но е желязо и е нормално да има дефекти, и мерцедесите си имат слаби места, ако не вярвате минете през Балкан стар и ще се уверите ?

Лично аз имам много лош опит с тази марка, не искам да описвам подробности но преди 7-8 години много се разочаровах от конкретни продукти на марката и се насочих към други марки които тогава се оказаха по-удачни и надеждни.

На въпроса какъв се явявам да давам оценка на продуктите на Ланди, ами много е просто, първо като клиент защото съм имал такава скъпа система на личния си автомобил, ползвах я две години и показа няколко проблема.

Второ като дистрибутор защото продавам и монтирам газови уредби от 12 години и съм продавал тази марка, нищо лошо не искам да кажа за нея, но съм имал РЕКЛАМАЦИИ, макар и рядко, и на тази база мога да коментирам, ако искате можете да се оплачете и на Берлускони !




Редактирано от ГA3CEPBИ3 EUROGAS на 07.04.09 22:37.



Тема До ЕВРОГАЗСЕРВИЗнови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
АвторLANDl (Нерегистриран)
Публикувано07.04.09 23:24



Колега от справката която направихме такъв дистрибутор никога не е имало[

Така че няма как да познаваш продуктите на LANDI GRUP
Лъжата явно е твое основно занятие Има органи към които бих могъл да се обърна и това няма да е в твоя ползаСъветвам те да спреш да коментираш нещо което не познаваш



Тема stiga ve4eнови [re: borisoff]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано08.04.09 02:20



Чета и се чудя толкова ли са го закъсали landi за клиенти, че се заяждат с един обикновен сервиз. И със нас
И толкова ли са отчаяни, че си правят тук реклама
Спомням си преди години в Плевен когато бяхме само сервиз, но продавахме повече landi renzo от официалния ви представител Вие вместо да се свържете с нас и да проведем разговори за съвместно сътрудничество. Решихте да ни заплашвахте по телефона (не, че това ни впечатли) ние ви казахме , че няма да спрем да продаваме „ ланди ренцо” просто зашото ни харесва като уредба) и тогава ни казахте щом искате да си ги мерим ще си ги мерим. Виждам че манталитета и емоционалното състояние не са се променили много от тогава.
Сигурно във вашите справки и нас ни няма като дистрибутор , а и не държим.
Ами мина време и си ги премерихме (говоря за Плевен). Тръгнахме от един гараж и направихме реномиран сервиз и дистрибуторска мрежа в региона затова ни помогна качеството на обслужването и грижата за клиента както и лошо обучените ви представители които така и не разбраха защо конвенционалния изпарител не се монтира легнал , кабелите трябва да се запояват, бандажират и полагат в шлаух, но това е една друга тема.
В крайна сметка от малка фирма се превърнахме в фирма която определя облика на газовия пазар в България.
Затова подкрепям колегата от еврогас които отстоява своята позиция на базата на собствен опит и възможности. Доброто качество на работата му покрива някои от празнотите на системата която предлага и въпреки, че ни е пряк конкурент е един от малкото които работят професионално което е важно за да се върне доверието към сервизите като цяло.
В света ланди груп може и да е N1 или N2 (разбираите се там с БРЦ) ,но в България ви се налага да се конкурирате с Български производители които все повече набират скорост , възможностите на системите все повече се изравняват и цената и обслужването ще е определящ Фактор за избор на клиента.
Не е тайна, че в новите ви системи за да се постигне ниска цена за Българския пазар са направени компромиси. Проучил съм детайлно системата , но неискам да падам на вашето ниво и да я коментирам.
А що се отнася дали фобос е „едно от недоразуменията за газови инжекционни” ще решат потребителите, а не Вие колкото и да ви е болно.
Колегата от еврогас е прав и за още едно нещо ние сме в България и „Фобос” и „Бсм” ше се слагат повече от италиански и други марки. И не се сравнявайте с мерцедес, че просто няма нищо общо. (освен ако не визирате 2000-2003 когато имаше проблеми е електрониката и колите масово закъсваха по пътя). Мерцедес се купува за престиж а газов инжекцион се монтира за икономия седи под капака и потребителя забравя за него.
А това дали ни стига акъл или не едва ли може да го каже човек които не е произвел нищо, а се хвали с продукт на които само е представител.



Тема kratko dopalnemieнови [re: fobos]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано08.04.09 02:25



Само искам да кажа , че не са изолирани случаите дилъри на ланди които за агрегати фулгруп и определени автомобили предпочитат „недоразумението” „фобос” защото са сигурни , че ще им тръгнат колите(незнам дали не са добре обучени или системата не работи добре все тая). От уважение към колегите няма да им споменавам имената.
И неискам да обиждам никои , но смятам че най-направената система е на БРЦ и Бигас и от там има какво да научим, а на от Вас.



Тема Ние като българи можем да се гордеем с БСМ и Фобоснови [re: fobos]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано08.04.09 20:19



Благодаря на Иво от Фобос за подкрепата, с теб сме на една вълна, явно вносителите на вносни системи изпитват сериозни притеснения относно увеличаващия се пазарния дял който заемаме, както и от развитието на системите което е очевадно.

Убеден съм че изказващите се вносители не познават в детайли системите които предлагаме, учудващо е с каква лекота ги квалифицират без дори да са се докоснали до тях, интересно е не им ли прави впечатление че клиента избира предимно българските газови инжекциони, а това е най-важното жури за нас !

Убеден съм и вярвам че с повечко старание и опит в монтажа и настройката, както и с добро отношение към негово величество клиента, българските газови системи могат да бъдат конкуренти на всяка чуздоземска марка.

Това го казвам защото знам много добре колко автомобили се движат в момента със БСМ и Фобос и са доволни от работата ни, пемповете с които се развиваме са впечатляващи.

Лично аз се гордея че съм избрал да съм малка част от този голям екип, вместо да съм дистрибутор на чужда марка.





Тема Re: Ние като българи можем да се гордеем с БСМ и Фобоснови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.04.09 21:13



Започнахте да ставате оффтопик в тази тема за особености при монтаж на Ситроен...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.