Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цената на метана - смешка и измама.нови  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано06.01.09 13:40



Само в няколко реда за да го споделя с вас:
При въпрос към министъра на икономиката какви са неустойките по договора с Русия за спрените доставки на газ, министъра без да иска се изпуска или по-скоро се издава:
"незнам, нали знаете че има два посредника по договора"

Договорът ни с газпром е засекретен и какво е имал предвид министъраъ под "нали знаете" той си знае.
Какъв е отговорът на стария въпрос за цената на метана - ами ето защо цената е неблагопритяна и странна на фона на падащите цени на другите суровини, чисто и просто станишев и компания са се натискали да подписват договор за да вкарат отново както преди 10 години свой фирми посредници.
Това означава че на метан станцията на всеки килограм 10-15ст отиват директно в джоба на някоч много сериозна мутра, същото важи и за сметките за ток, за сметките за парно и топла вода.

Е това ако не е една очевидна измама от страна на червените

Честита нова и със здраве за всички през новата 2009.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторdan4o (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 13:35



значи ако искам да съм на далавера и тепърва трябва да слагам метан ще ми се иска на метан цената да е около2 пъти по ефтино от
пропанбутана на 100 км пробег. в момента ми е точно толкова колкото и на пропанбутан .
тогава цената на килограм метан не трябва да е повече от 10-20% по висока от цената на литър пропанбутан
да речем че сега газта е 82ст метана трябва да е не повече от 1лв за да сложа метанова уредба ако съм такси-тогава ще ми излизат
3-3.50на 100 км разлика ,да кажем че за такси става ,понеже те цепят стинката на 2(ся да не ми се обидят таксиджийте)
да,обаче за да сложа на колата си ще искам цената на метана на кг да мие колкото литър пропанбутан за да съм на далавера,и то не след девет
месеца и то изчислена по някаква сложна формула ,а веднага.
така,могат ли в дългосрочен план да ми обещаят такова съотношение на цените тези които ми продават метана ,или това ще ми е последната кола която карам на метан.така разсъждават преполагам и другите колеги които карат ма метан,защото цената на уредбата не е малка + неудобствата.
сега съм ядосан понеже лятото цената на газта пада още ,а умниците щяли да видят за евентуално намаляне на цената април.
та метанстанцийте ще си останат ли празни със скъпи компресори за един вагон пари или ще намалят цените и ще имат клиенти и за в бъдеще
щото след една година пак ще искат да обядват.....



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: dan4o]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано07.01.09 15:59



Крайно време е метанстанците да свият маржа си на печалба от 100% на някакви поносими нива.Ако желаят все още да оцелеят в тази конкурентна среда.Нови клиенти за напред НЯМА да ИМАТ.Трябва да се опитат да задържат сегашните си.А всеки сложил метан уредба го е направил с икономическа обосновка. Която вече липсва.Карах до миналото лято с двете уредби и за съжаление свалих и продадох пропановата инсталация.Автомобилът ми е за лична употреба в среден град.Това е мое мнение.Нека да прочета и вашите мнения.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: Koko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.01.09 18:07



Така както са я подкарали в международен план метанстанциите няма какво да продават, камо ли да свиват печалби...




Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: imitev]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 13:31



Рано или късно ще има разрешение на спора.Природна газ ще има.Но дали ще си заслужава да е автомобилно гориво за в бъдеще се съмнявам.
Така каза Българгаз и сие.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: Koko]  
Авторvw (Нерегистриран)
Публикувано10.01.09 18:01



Някой може ли да каже колко килограма метан има в 1 м3, за да изчислим печалбата на метанстанциите?



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: vw]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано10.01.09 20:11



ха-ха, странно ми е, да не се обиди някой, ама аз съм писал тук че има измама на държавно ниво, оказва се че ОВЕРГАЗ отново е в схемата, в крайна сметка нали метанстанциите трябва да печелят някак.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама. [re: vw]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано11.01.09 10:34



В отговор на:

Автор: vw
Тема: Re: Цената на метана - смешка и измама.

Някой може ли да каже колко килограма метан има в 1 м3, за да изчислим печалбата на метанстанциите?




0.68 kg/m3


В България обаче метан не се продава!
Дори на метанстанциите се продава (продаваше ) компресиран руски природен газ. В него съдържанието на метан е около 98%.

За да се изчисли печалбата на метанстанциите трябва да се знае:
1. Цена на доставка.
2. Разходи.
3. Цена на продажба.

За всяка отделна метанстанция 1, 2 и 3 са различни. Цената за продажба е ясна. Имаш ли информация за 1 и 2?

Редактирано от 2V6 на 11.01.09 10:39.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: 2V6]  
АвторПeшexoдeц (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 17:29



Това 0.68 кг/м2 е при един бар налягане, обаче по тръбопроводите тече с някакво транспортно налягане, което не се знае колко е. Мисля че за него става въпрос гогато говорят за цената на един куб. метър.
От друга страна, при пълнене и компресиране се консумира не малко количество електроенергия необходима за самата компресия.



Тема Re: Цената на метана - смешка и измама.нови [re: Пeшexoдeц]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано19.01.09 21:24



В отговор на:

В отговор на:

Автор: Пeшexoдeц
Тема: Re: Цената на метана - смешка и измама.

Това 0.68 кг/м2 е при един бар налягане, обаче по тръбопроводите тече с някакво транспортно налягане, което не се знае колко е. Мисля че за него става въпрос гогато говорят за цената на един куб. метър.
От друга страна, при пълнене и компресиране се консумира не малко количество електроенергия необходима за самата компресия.




Грешно мислиш.
А по различните тръбопроводи има различно налягане - от 3 до 50 бара!
При 50 bar ( колкото горе-долу тръгва от Украйна) теглото е около 34 кила на кубик!
Налягането дори се променя по дължината заради съпротивлението на самия тръбопровод.
В къщите влиза почти без налягане - 0.02 bar относително или 1.02 абсолютно.

И аз грешно съм го написал - 0.68 кг е за нормален кубически метър - Nm2.

2v6



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.