Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 10.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 18:45



Както сте я подкарали -всъщност има ли някой доволен от газаджия ИЗОБЩО



Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИ [re: k_j]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 19:45



за да са доволни клиентите сервизните центрове трябва да са изградени от професионалисти. И да се работи професионално. Да се прави пълен преглед на уредбите независимо за какво е постъпила колата. Ремонта или монтажа да сa извършени според изискванията на R69-01 и на клиентите да се издава съответната документация:
- при приемане на автомобила да се пуска поръчка.
- След приключване да се дава разпечатка от газанализатор на газ и на бензин.
- при издаване на автомобила да има писмено становище.
- да се издава дикумент за извършената ускуга и гаранция.

а то какво се прави ...............................
и как се работи



Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови [re: k_j]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 21:09



Доре, но къде го правят това



Тема Тука има само газаджии, как да се харесватнови [re: k_j]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано08.12.08 21:18



Ако не си разбрал тук има само колеги газаджии, затова няма как да има доволни, и понеже знаеш че това е най калташкото племе , не се изненадвай от лошия заядлив и обиден тон, те са такива и на маса и в живота.

Заповядай през лятото, тогава са заети с монтажи и можеш да срешнеш някой нормален човек, или нещо различно от замаскирани и нерегистрирани газаджии.

Нормалните хора ще ги познаеш лесно,ако напишеш нещо, може и да не те нахрачат, може и да не те обидят, може и да ти помогнат ако имаш проблем.





Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови [re: k_j]  
Авторdan4o (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 22:30



ами аз отдавна не съм срещал газаджия ,който да знае повече от мен с изключемие на янко от септемри,за това и сам си правя колите и настройките
говоря за пловдив,оп щях да пропусна жоро до студенските общежития.
ами за други не се сещам,пък и нямам много досег с газаджий
ако те интересува нещо питай ,с газови инжекциони само на теория ги знам
обикновенни уредби сам съм си слагал ,включително и на кола с пласмасови колектори .сега карам на метан,преди карах на пропан бутан.
метана е на сметка още , ама да видим след нова година



Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови [re: k_j]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 00:48



проблема наистина е "къде го правят" , а трябва да го правят за да гледат клиентите сериозно на бизнеса, за да усещат професионализъм.
какво се случва всъщност - варианти:
- маистор "х" слага бардолини и изхвърля гаранционата карта защото лъже, че е италианско.
- маистор "y" изхвърля просто гаранционата карта защото го мързи да я попълни.
маистор "z" прави тежническо обслужване на инжекцион, сменя само филтъра на газовата фаза защото е по лесно и не му се разправя и накрая не попълва даните в гаранционата карта зашото е изпил 3 бири досега и просто е забравил.
ето това е нивото на бизнеса и докато не се промени клиентите няма да са доволни.
Погледнете само:
-колко сервизи работят без газанализатор.
-колко сервизи имат осцилоскоп
-колко сервизи имат кодочетец
-колко сервизи имат имат компресор.
-колко сервизи виждат смисъл в тези неща
ето това колеги са част от важните неща за подобряването на доверието в сервизите.



Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови [re: p.p]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.12.08 08:48



Колега, ако позволиш да добавя още нещо, доста съществено според мен:

- т.нар. газаджия трябва преди да е станал газаджия, да е достатъчно добре запознат с оригиналните системи на автомобила. За съжаление дори това просто условие най-често не е изпълнено.

Ама бай ти Иван, кватралния газаджия, като нито има достатъчно понятие от оригиналните системи, нито е чувал имената на половината уреди, дето си ги изброил ... ами няма как да стане.

- трябва да се надскочи мисленето "ден да мине, друг да дойде" и да се инвестира в персонал. Не може да си оставям аз колата на разни момченца, дето квалификацията им понякога не позволява разглабяне без разрушаване.

Ей поради тая причина докато може, ще си монтирам сам когато каквото ми се наложи, и ще ходя само на узаконяване. Пък който не може сам и не е късметлия, да попадне на професионалист - лошо, Седларов, лошо ...

П.С. За първата ми АГУ ходих на препоръчан майстор, вследствие което ми се наложи да си доизпивам нещата сам. 6 години по-късно за монтаж на ГИ ходих пак при препоръан майстор, ама тоя път в друг град на 150 км от моя (щото майсторът беше особено препоръчан). И какво - картинката се повтори. Ама втория път имах "екстри". Като примерно, че когато включех климатика, и колата минаваше автоматично на бензин. За съжаление това го разбрах чак в дните след монтажа. Коментарът на дъбилния майстор беше (по телефона): "К'во, такъв филм не може да има!". Е, питам се накрая, за чий му плащам - за да си го направя накрая сам ли (както стана и този път)?!



Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИ [re: k_j]  
Автор fobos_avto (непознат )
Публикувано09.12.08 12:06



„Добре, но къде го правят това” – ти го правеше преди, да не си забравил





Тема Re: ДАЙТЕ ДА ОБСЪДИМ ВСИЧКИнови [re: fobos_avto]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.12.08 18:50



Клиенти ще има за всички сервизи - и за кадърните, и за некадърните.

Явно е спаднало търсенето - щом всички се засилиха да пишат в този непосещаван клуб...

Мен лично не ме дразни некадърността, а арогантността - примерно като се върна с проблем и да ми обясняват как трябва да сменям половината кола за да ми оправят проблема, който е възникнал след смяна на мембрани...

Или шефа да се прави на ултрамега тарикат и да ми обяснява как чакали и нямал време да се разправя с мен, да иска да ми върне парите (и да да се скатава като кажа добре)...

Българската простотия е навсякъде.

На колегата от Фобос - браво че не се занимава да пише глупости по форумите.




Тема ЯВНО ТЕ СА ЗА МРЪСНАТА РАБОТАнови [re: k_j]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 21:14



Е ИЗКАРАХТЕ ГИ ВСИЧКИ МАЛОУМНИЦИ И ПИЯНИЦИ
ЩО НЕ ОБЯВИМ ФОРУМА САМО ЗА ЕНТУСИАСТИ И ЛАИЦИ И ДА СЕ ОПРАВЯМЕ САМИ ----ПОНЕЖЕ ТОПЛАТА ВОДА Е СВЪРШИЛА




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.