Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 21.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Бутилка под колатанови  
Автор skamber (непознат )
Публикувано02.09.08 22:11



Четох някъде, че в Пловдив имало фирма, която монтира газови и метанови бутилки под автомобила - на мястото на резервоара или на мястото на резервната гума. Не можах да намеря адрес или телефон, затова моля ако някой знае подробности да пише или сподели впечатления.





Тема Re: Бутилка под колатанови [re: skamber]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано04.09.08 09:52



Не знам за фирмата в Пловдив.
Моите бутилки ги бяха монтирали високо в багажника и на завоите беше супер гадно...
Сега са под багажника и колата стана по-стабилна отпреди да се сложи газовата!

2v6



Тема Re: Бутилка под колатанови [re: 2V6]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано05.09.08 08:29



Вие двамата с колегата с горния пост сте много хазартни натури ...





Тема Re: Бутилка под колатанови [re: VladoR]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано06.09.08 16:50



В отговор на:

Автор: VladoR
Тема: Re: Бутилка под колата

Вие двамата с колегата с горния пост сте много хазартни натури ...




За мястото на бутилката ли става на въпрос?!
Моята (2бр.) беше в багажника (практически в купето) на гърба на облегалката на задната седалка.

Какво хазартно (рисковано) има в преместването извън купето под багажника?


Редактирано от 2V6 на 06.09.08 16:52.



Тема Re: Бутилка под колатанови [re: 2V6]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано08.09.08 08:42



При нормални условия - нищо. В белите страни (доколкото ми е известно) такъв монтаж е забранен. Сигурно има защо!!!

А понеже съм чел други твои мения и съм останал с впечатлението, че си интелигентен човек, затова смятам, че рисковете можеш да си ги калкулираш и сам.



Тема Re: Бутилка под колатанови [re: VladoR]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано08.09.08 11:02



В отговор на:

Автор: VladoR
Тема: Re: Бутилка под колата

При нормални условия - нищо. В белите страни (доколкото ми е известно) такъв монтаж е забранен. Сигурно има защо!!!

А понеже съм чел други твои мения и съм останал с впечатлението, че си интелигентен човек, затова смятам, че рисковете можеш да си ги калкулираш и сам.




За белите страни незнам - не съм запознат с техните закони. В България има нормативна уредба в която е описано къде и как може да се монтира бутилката или бутилките. Посочен е и вариант извън купето (багажника), като има изискване за минимално разстояние до пътната настилка, мисля че беше 33 см. Дали нашия закон противоречи на европейските?

Напоследък всички заводски монтирани бутилки също са пот колата. Не ми се вярва да ги правят само за нашия пазар!

За рисковете - не смятам, че мога да ги изчисля по-добре от производителите на коли. Знам само на Трабанчето резервоара да е високо в багажника. Всички не толкова окастрени коли са с резервоар под колата.

Защо смяташ, че е по-рисковано бутилката да е под колата?

2v6


Тема Re: Бутилка под колатанови [re: 2V6]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано08.09.08 16:35



Бутилката не понася над определени граници удар и температура. Както и да го погледнеш, вътре в купето рисковете са по-малки.

Не исках да го пиша, но понеже питаш - представи си, че по някаква прична илезеш от пътя на висока скорост и имаш шанса да не нацелиш крайпътно дърво. Тогава обаче ще има и да се молиш, бутилката да не се удари в нещо сериозно или да не се нагрее прекалено от някакво триене докато примерно се друскаш из ливадата.

Сега ... всичко това е един силно хипотетичен случай, освен това съм виждал и сериозно ударена и неексплоадирала бутилка за пробап-бутан, но тук в "играта" вече влиза и процентното запълване на бутилката при инцидента ... тъй че системата е супер многоварианта.

В резюме - аз не бих си монтирал външно бутилката, въпреки че монтирана в багажника, тя понякога ми пречи сериозно.

Айде със здраве!



Тема Re: Бутилка под колатанови [re: VladoR]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано09.09.08 15:42



В отговор на:

Автор: VladoR
Тема: Re: Бутилка под колата

Бутилката не понася над определени граници удар и температура. Както и да го погледнеш, вътре в купето рисковете са по-малки.

Не исках да го пиша, но понеже питаш - представи си, че по някаква прична илезеш от пътя на висока скорост и имаш шанса да не нацелиш крайпътно дърво. Тогава обаче ще има и да се молиш, бутилката да не се удари в нещо сериозно или да не се нагрее прекалено от някакво триене докато примерно се друскаш из ливадата.

Сега ... всичко това е един силно хипотетичен случай, освен това съм виждал и сериозно ударена и неексплоадирала бутилка за пробап-бутан, но тук в "играта" вече влиза и процентното запълване на бутилката при инцидента ... тъй че системата е супер многоварианта.

В резюме - аз не бих си монтирал външно бутилката, въпреки че монтирана в багажника, тя понякога ми пречи сериозно.

Айде със здраве!




Приемам опасенията ти за описаната ситуация.

Остава въпроса защо почти всички заводски резервоари са монтирани ниско под колите?

2v6


Тема Re: Бутилка под колатанови [re: skamber]  
Автор плaзмa (непознат )
Публикувано09.09.08 18:14



Мое лично мнение вън отдолу е за по добър стабилитет на колата, но и да е предпазена от директен удар.



Тема Re: Бутилка под колата [re: плaзмa]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано09.09.08 22:07



Отдолу, но пред задния мост и по високо от него. За стабилност и безопастност... Защото при челен удар в нещо с над определена скорост, тия 50-100кг се късат от планките и минават през купето като торпедо, премазвайки пътниците. Дори без да експлоадира, самата бутилка е достатъчно опасна.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.