Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за инфо  
Авторla_gata_negra (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 14:22



Здравейте! Предстой ми технически преглед на бутилките на метановата уредба (веднъж на 5 години). Моля ако някой знае как се процедира за този преглед да ми каже. А къде има упълномощени сервизи за годишните технически прегледи на метан в София?.
Днес се обадих на единственния актуален телефон с което разполагам (сервиз на Житница) и там ми казаха, че те само свалят бутилките и след това аз трябва да ги закарам някъде си и след това да ги върна за монтаж. Така ли е навсякъде? Някой ако е ходил моля да каже. Аз очаквах, че като плащаш се извършва услугата докрай, а не аз да обикалям като ненормална...

не знам., може и аз да бъркам... Опитах да звънна в един сервиз в Дружба, но всички телефони в нета са неактуални
Предваритено благодаря за инфо!



Тема Re: Моля за инфонови [re: la_gata_negra]  
Автор BA321O11 (непознат )
Публикувано22.07.08 20:12



Здрасти,
малко ми е стара информацията, но техническото изпитване на бутилките са прави в бившият "въгледвуокис" / от Сточна гара към Мелницата и след преминаването под ж.п. моста се продължава направо, покрай канала. там вече се пита и в един двор правеха изпитването, май бяха надуване с вода/. Не зная дали има друго място, на което да правят пробите. Тук има достатъчно информирани колеги, които могат да дадат по-актуална информация.
Ако бутилките са си в срок, може да се мине на годишният технически преглед на уредбата. Прегледа е в съответния /вероятно лицензиран / пункт. Пунктовете за годишен преглед на газовите с LPG, не можеха да правят преглед на метановите.
От няколко години си правя прегледа в ж.к.Дружба. Намира се в двора на първата /май/ метанстанция, намираща се до автобусният гараж. Там, в двора си има малка сграда с големи надписи "преглед" или нещо подобно. точното местоположение, може да се види на карта, в сайта, съдържащ описание на газостанциите в страната. http://cngauto.hit.bg/sofia/index.html
Май има и пункт, някъде около КАТ, но не зная подробности. Би трябвало и сигурно има други, но пак опираме до по-информираните колеги.

Свалянето на бутилките може да го направи всеки, поне малко - сръчен човек, мъж или жена. Внимателно, с инструмент.

Буквалното измъкване на бутилките от колата е вече за мъже.
УСПЕХ



Тема Re: Моля за инфонови [re: BA321O11]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.07.08 21:19



Мерси за бързият отговор.
Лошото е, че срока на бутилките е до края на месеца, а самият техн. преглед ми е в края на септември. Сега спешно ми е това с бутилките. А в сервиза ми казаха, че трябва да платя около 60 лв. за демонтаж и монтаж на бутилките, но от там нататък аз се оправям с носенето на тест и връщането им. Малко странно ми се видя да не се извършва комплексно услугата (демонтаж-каране на преглед на бутилките-монтаж). Явно не разбирам от тези работи..

.
А пък сама да ги демонтирам......




Тема Re: Моля за инфонови [re: la_gata_negra]  
Автор BA321O11 (непознат )
Публикувано22.07.08 21:37



Може да се мине на преглед и този месец. Но пък, техническото изпитване на бутилките си е нещо важно и трябва да се прави, тоест като си тръгнала да оправяш бутилките го приключи, че ако минеш преглед и отложиш бутилките, може да мине година. Пунктовете за преглед имат актуална информация за местата, в които се правят пробите на бутилките. Пунктовете не са свързани с техническото изпитване и може да си минеш бутилките следващия месец и след това с протокола в ръка да идеш бодро на преглед.

Демонтаж и монтаж на бутилките, могат да ти направят и момчетата от "въгледвуокиса, които ти приемат бутилките за изпитване. Като ще даваш пари, по-добре да се спазариш с тях. Отделно ще си платиш и таксата за изпитване на бутилките. Дали ще се навият на това изпълнение, не знам. Би трябвало. Жени-клиенти ходят доста рядко да се занимават с такива неща. Жена, стигнала до невъзможност да се справи с малко груба работа е гъдел за мъжете. Пък ще предложиш и възнаграждение


Изчакай да се включи още някой колега, който най-малкото да потвърди, че работи този "въгледвуоскис". Също и за пунктовете за преглед.



Тема Re: Моля за инфонови [re: la_gata_negra]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 22:06



Дружба-2 на станцията отиваш на прегледи и се разбираш . Възможностите са
много-от пълно обслужване ,сваляне проверка и монтаж или частично по дого
ворка.



Тема Re: Моля за инфонови [re: ивaн]  
Авторla_gata_negra (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 14:54



Благодаря и на двамата за отговорите! Вероятно ще отида до Дружба (въпреки, че ми е далечко). А още един въпрос към Иван - имаш ли актуални телефони на сервиза в Дружба?
10х



Тема Re: Моля за инфонови [re: la_gata_negra]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 18:34



0889420259-Атанасов




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.