Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 16.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема обороти празен ходнови  
Авторleonchp (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 18:14



Здравейте,

Имам следния проблем.
От скоро оборотите на празен ход при загрял двигател са много ниски.
Особено когато натисна спирачката.Понякога дори се налага преди кръстовище/светофар да мина на бензин за да не ми изгасне.


Преди този проблем палеше без да подавам газ,а сега се налага да подавам иначе трябва доста да повъртя.След първоначално запалване(студен двигател)мотора си държи обороти и не тресе,но после ........
Колата е рено,двигател 1.8 моноинжекция,АГУ Renzo Landi.
Преди 4 г. ( 35 хил.км.)сменяха мембрани.


Та ако някой има идея моля за съвет.

И не ми казвайте да ида на "майстор".

Щото не знам къде.Освен ако не ми кажете някой проверен за Варна.



Тема Re: обороти празен ходнови [re: leonchp]  
Авторkiki (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 17:09



За да не ходиш на майстор, при загрял двигател, си врътни пласмасовата врътка на изпарителя, съвсем леко, до достигане на желаните обороти.



Тема Re: обороти празен ход [re: kiki]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.06.08 00:37



Renzo Landi с пластмасова врътка ?!?!?

Винта за празен ход е месингов, от другата страна на входа за газта.

Може да го позавие колегата малко, но не е ясно защо го прави - дали филтъра е за смяна ?

Щом пали студена и държи обороти значи газта е много на загряла кола -> от там по моята логика филтъра е за смяна...




Тема Re: обороти празен ходнови [re: imitev]  
Авторleoncho (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 09:54



Вчера ходих на сервиз.
В началото като отворих капака на двигателя баш сайбията каза,че този модел изпарител е от 10-15 години и имал много чаркалъци,и даже и да го пооправили пак щял да даде проблем,и най-добре било да сложа нов изпарител

.
Изглежда съм го погледнал лошо ...
И ми каза ако искам да изчакам един майстор който все пак се занимавал с това.
Е,дойде човека,свали изпаритела отвори го,почисти го,смени някакви клапанчета,монтира го и ....
Пак са ниски оборотите,но поне не гасне.
Според него изпарителя бил добре.Но може би имало проблем с електриките.
Е, и олекнах с 45 лева.

То аз си знам,че най-тънката работа е диагностиката,ама кой разбира и кой не .....

Преди години imitev ми прати описание как се регулира АГУ Renzo Landi,тъй че аз сам си го регулирам.Не е от реглажа!
Сега, аз знам,че кабели, свещи,филтри,дистрибуторни капачки и т.н. са консумативи ама не ми се ще да се набутвам без причина.
Щото имало и моторчета за празен ход,датчици ....

Ако сваля въздушния филтър и не се подобри положението това не показва ли,че филтъра не е за смяна.



Тема Re: обороти празен ходнови [re: leoncho]  
АвторStelll_ (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 18:00



Колега погледни си стъпковото моторче на моноинжекцията дали ти работи или е клеясало защото проблема който описваш ме навежда на мисълта че не ти работи точно то!Проверка можеш да направиш по следния начин вдигаш предния капак запалваш колата и я гасиш след секунда трябва да се чуят три последователни щраквания цък,цък,цък! не се ли чуе нищо значи стъпковото моторче е заминало!!!Тези цъквания се чуват именно от него но ще ти бъде доста трудно да си намериш такова понеже вървят с инжекцията и повечето от моргите не искат да ги разкомплектоват!Аз имах тъкъв проблем но се случи късмет че при майстора имаше едно захвърлено такова та го купих мисля за околу 75лв. Успех!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.