Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 27.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема стикери за АГУ?нови  
Авторb2 (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 14:56



Здравейте? В Пловдив в момента е истерия на газстанциите - не може да се зареди без стикер за годишен преглед на АГУ. Съответно се завиха опашките на пунктовете за год.прегледи. Навсякъде ли е така?



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: b2]  
Авторvass (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 19:44



В Ст.Загора не са ми искали стикер за преглед.



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: b2]  
Авторd1ma (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 22:29



За три дни ми се наложи да мина през голяма част от България, някъде около 1800км.
Единственото място на което ми поискаха доказателство за преминат преглед на АГУ-то беше бензиностанция на ОМV на автомагистрала Тракия до Пловдив
Аз съответно съвсем спокойно отворих багажника, но за моя изненада бях просрочил с 10-тина дни датата на предния преглед и съответно ми отказаха да ме заредят /вчера поднових прегледа/
От своя страна аз съм твърдо "ЗА" да се иска доказателство за преглед, защото има доста гаражни уредби втора ръка, които едва ли отговарят на изискванията за безопасност



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: b2]  
АвторF(x)+C (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 17:19



Сигурно отново някой дебелосерко го е закъсал за кинти и ето ти удобен повод да изтръскат още веднъж водачите на мпс-та с агу.И от тези стикери ползата е колкото от винетките-събират се пари,които не се вижда къде потъват,ама нейсе...
Колкото до безопасността...нека ме поправи някой ако греша,но единствения случай за гръмнала бутилка за който се сещам е отпреди 12-13 години-някаква шкодичка на сточна гара в Пловдив,т.е. мисля че заводския контрол и самоконтрола са на доста добро ниво,което в случая е много по-важно от някакви стикерчета...просто никой не е луд да се качи на бомба!



Тема Re: стикери за АГУ? [re: F(x)+C]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.06.08 14:07



F(x)+C, тия приказки за заводския контрол ги разправяй на друго място! Цял живот ли ще важи заводската проверка???Ако се поинтересуваш малко повече, ше разбереш че не ние българите сме открили топлата вода, респективно прегредите на АГУ! Това че на всеки 5 години се иска да се прави водна проба и на 10 години рентгенова снимка въобще не е празна работа! Самоконтрола е до това, всеки да се сети сам че има нужда да иде да си провери уредбата! Да я ПРОВЕРИ!!! Не да си вземе стикер! Явно не си виждал гръмнала бутилка и последиците от това!
Въпреки че съм на "ТИ" с тази материя, от 1999 г. си минавам преглед всяка година. Какво са 9 лв/в последните години 12 лв/?
Колкото до случаите на гърмене в Пловдив....ами явно само този случай знаеш....





Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: Шkoдa]  
Авторcиcиka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 17:14



на всеки 5 години се иска да се прави водна проба и на 10 години рентгенова снимка
Че то не излиза ли по-евтино да сложиш нова бутилка от тези галимации?
Там където ходя аз, на преглед, въпреки че има нещо общо със СБА-то не съм забелязал да имат нито нещо водно нито ренген. най-сложното дето са в състояние да направят е да разходят детектора за газ и да осапунят тръбите.



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: Шkoдa]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано28.06.08 01:50



Шкода,като те чете човек и остава с впечатлението,че преди въвеждането на водните проби,жълтите стикери и рентгеновите снимки тези АГУ-та са гърмяли като фойерверки на Нова година...което всъщност не е така,т.е. заводския контрол си е сигурен!Да,не съм виждал гръмнала бутилка...може би защото гърмят много рядко(слава Богу).Много по-често се появява информация за гръмнали ел.бойлери или битови газови бутилки(вторите обикновенно гърмят вследствие пожар в помещението,а не неизправност или неправилно боравене със съоръжението-поне на мене това ми е направило впечатление).
Да не говорим за това,че откакто забраниха зареждането им на газстанциите(отново от съображения за сигурност) ,от три почти нови бутилки за битови нужди,които имах сега имам три ръждясали бутилки на които тук-там личи в какъв цвят са били боядисани!Остава ми единствено огромното успокоение,че са закупени от оторизираните доставчици на газ и че отгоре имат бандерол с надпис на монополиста!
Колкото до прегледите-добре ,въвели са ги ,нека ги има.Но защо трябваше отново по типично български маниер да се проведе тази акция-прас с черпака в главата?Както беше и с регистрационните табели!Откакто са я започнали тази дивотия по Пловдивския бул."Южен"няма минаване от опашката коли чакащи стикери.Не стига,че е разоран като след бомбардировка,не стига че тировете минават от там поради ремонт на "Кукленско шосе" ами сега и опашката чакаща стикерчета.Халал да са им и 9-те и 12-те лева,ама веднъж поне да измислят нещо с главите си ,а не с органите на които сядат!
И въобще писна ми от "превантивни" мерки,чиято основна цел е да изтръскат отново и отново шофьорите за някоя глупост като стикери,винетки,рег.табели,акции светлина,светлоотразителни жилетки,столчета и пр. чиято ефективност гравитира около нулата!Или поне не съм чул досега някой да е кой-знае колко доволен от тези придобивки!

...доброму добро да прави,
лошия с ножа по глава...



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: b2]  
Авторb2 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 15:55



става ясно, че това си е пловдивска кампания - през февруари я започнаха медийно, но не се получи необходимия финансов резултат, и сега - чрез принудата, нещата се получиха!!
Ясно е и, че прегледа е формален, важното е да се късат квитанции..
Май наистина резултата ги задоволява, защото вече на газстанциите в Пд престанаха да се интересуват от стикера..



Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: b2]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.06.08 17:00



В Русе на Шел също отказват без стикер...

Само за информация...




Тема Re: стикери за АГУ?нови [re: F(x)+C]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.06.08 22:35



Колега ОТКРОВЕН, в писаното от теб има голяма доза истина! Не знам колко си голям, но искам да се замислиш малко и да прецениш правилно следните неща:
1. Преди години колко хора имаха АГУ? Че и плащаха данък за това!!!
2. Заводският контрол....През 90-те години се почна най-напред с монтирането на руските бутилки-ментета. После се появиха производители, като ОЛИМПИК, чиито първи бутилки имаха препоръка за проверка след3/ТРИ/ години!!! После почнаха турски бутилки доставяни на килограм....
3. Ако аз, ти и много от другите колеги имаме монтирани както трябва АГУ, знаеш ли през последните 10-на години на какви "монтажи" съм се нагледал?
4. М.г. измислиха тригълниците с надпис GAS. И аз не съм съгласен, че една кола с правилно монтирана АГУ е по-опасна от една кола с бензинова система, но....На всеки трябваше да му светне лампичка в тиквата, че е добре да минава през преглед и тогава нямаше да има такива опашки!
5. Хубаво е да се опитаме да се държим наистина като европейци! Не да се мъчим да минем ГТП или преглед на АГУ ей така, по втория начин....Нали всички сме участници в едно и също движение , по едни и същи пътища!
Вярно е, че има още какво да се иска от правителство и държава, но нека почнем и ние по-отдалечко да опитаме да влизаме в крак!
Поне това не струва толкова много пари....!
Безаварийно пътуване на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.