Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде могат да ми сложат АГУ за по-малко от 550лв.?  
АвторAAA (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 19:27



Привет!
Колата ми е Рено Сценик 1,6 - 1997г. Двигателят е пълна инжекция, но колекторите са метални и може да се сложи обикновено АГУ. Проверих в 7 сервиза за АГУ в София и цените бяха между 550лв. и 650лв. за газова уредба с кръгла бутилка тип "резервна гума"..... Моля за информация за сервиз в София, където да ми поставят АГУ за по-малка сума от посочената.....Благодаря предварително!



Тема Re: Къде могат да ми сложат АГУ за по-малко от 550нови [re: AAA]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 23:13



Всяка цена под 550 лева с бутилка за резервнатра гума е голям компромис.
На мен ще ми монтират на 3 юли за 560 лева в Аргус газ .Там наистина им имам много голямо доверие въпреки , че зимат скъпо.На мен сега за втори път ще ми монтираъ и на няколко други приятели също.
Иначе виж в Еурогаз в квартал Княжево там монтират турски уредби за 350-400 лева.



Тема Защо мислиш че са турски?нови [re: cjboland]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 00:50



Братле, това за скъпото и за турските са ми познати песнички от години....Едните се скъсват от работа и не могат да насмогнат, а другите си умират от яд и разправят, че онези са мошеници и слагат на хората турски уредби.....
Много ме е яд на такива, дето надуват цените, а още повече ме е яд на такива като теб дето отиват там където е по-скъпо.....
Като си купих колата, веднага отидох в сервиза на Рено да ми направят компютърна диагностика....Взеха ми 30лв. и ми казаха, че всичко по колата ми е ОК, но ми свети лампата за еърбеците....Ами аз и сам си виждам, че свети.....Споделих, че искам да сменям ангр. ремък и масло.....Веднага ми казаха да отида при тях да ми ги сменят, защото цените им били като на всички сервизи - 90лв. за труд.... Проверих на няколко места и се оказа, че навсякъде върви толкова....Купих си частите от един магазин, където са директни вносители и частите са най-евтини......отидох отново в сервиза на Рено и оставих колата....Веднага започнаха да ми обясняват, че съм направил голяма грешка, че не съм си купил частите от тях....тези дето съм ги купил, били от същия производител, но техните били поръчани от Рено на производителя да ги направи....и после на кутийката пише "рено"......Казах че не ми пука какво пише на кутийката, защото си я изхвърлям, и че е важно че частите са същите.... Аз ги купих за 150лв. целия комплект, а при тях бяха около 240лв.......Държаха ми цял ден колата в сервиза... обадиха се към 17 часа и ми казаха да си нося 350лв......сменили ми някакъв тампон на скоростната кутия, два гумени тампона на щангата, и т.н....частите не били скъпи, но трудът за смяната бил скъп...
И така, не винаги тези които дерат кожи, са по-добри специалисти от тези които работят на по-ниски цени!!!! В България цената не е критерий за качество!!!



Тема Re: Защо мислиш че са турски?нови [re: AЛEK]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.06.08 01:51



Човека е обяснил къде да отидеш за евтините - не виждам защо се палиш ?!?!




Тема Re: Защо мислиш че са турски?нови [re: imitev]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 09:30



Съжалявам, не съм искал да обидя човека! Това за евтините го изтълкувах като антиреклама, т.е. все едно като твърдение, че във въпросния сервиз продават турски АГУ, а ти казват, че са италиански....Не съм такъв човек, който да се заяжда и да плюе този или онзи по клубовете....Бях подпален още от сервиза на Рено, та затова така се изказах....:))))))
Всъщност току-що се обадих в Еврогаз - Княжево....Казаха, че най-евтино могат да ми монтират АГУ за 580лв.....но се плащат още 20лв. за узаконяване, т.е. 600лв.... Нямат по-евтин вариант...



Тема Re: Защо мислиш че са турски?нови [re: AЛEK]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.06.08 11:43



Продължавай да търсиш...

Но мисля всички вдигнаха цените с това поскъпване на бензина :(




Тема Re: Защо мислиш че са турски?нови [re: AЛEK]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано27.06.08 11:45



ООООО, я стига ТУРСКА АГУ - вие знаете ли - а повечето знаете - какво означава турска АГУ.
Такава с турски изпарител - нищо друго не е по-различно. Разликата в цените между турска и не турска идва от цената на изпарител и клапан - сумарно разликата е 70-80лв.

Между другото няма нищо лошо да си с турски, но трябва да му смениш мембраните на 20000



Тема Re: Защо мислиш че са турски?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано27.06.08 12:08



Само за твое инфо - братлето си кара Голфа с Волтран безпроблемно вече определено над 20.000 км с първите мембрани (колко точно повече - не знам, може и двойно да е). Ама уредбата сме сия слагали ние като за нас си, а не като "майстор за клиент" :) (не че това последното има нещо общо с живота на мембраните).

Поздрави

В.



Тема Re: Къде могат да ми сложат АГУ за по-малко от 550нови [re: AAA]  
Авторa бeзoпacнocттa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 15:04



Така като всеки иска възможно най-тънкото решение - осъзнава ли че най-важното нещо е безопасността, а икономията от предпазни клапани и прочие или от тяхното качество си е направо безотговорно.



Тема Re: Къде могат да ми сложат АГУ за по-малко от 550нови [re: a бeзoпacнocттa]  
Авторzz (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 16:21



добре че пресичаш само на пешеходна пътека и никога не превишаващ пределно допустимата скорост защото сие направо безотговорно.
Втори автомобил карам с турска АГУ първата беше Фема Тази мие Атикер несъм виждал "нормална" уредба да има нещо повече от моята. / освен двоина цена/
Нали си има сервизи за узаконяване на уредбите, ако нещо нее както трябва не подписват.
Забележка ако си сменя колата пак ще сложа турска. И ловато го правят в турция и половината и повече Рена са правени в Турция ама ги карат като си отговарят на стандартите какъв е проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.