Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 16.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газова за Астра Фнови  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 20:28



Здравейте.
Преди 2 седмици смених реното (рено клио 1.4 е ) с Опел Астра Ф 1.6и.
От рендето и от газовата бях ного доволен година и няколко месеца обаче ми омаля и реших да го сменя с Астра.
На 3 Юли имам записан час в сервиза на Аргус в София.
Когато слагах газовата на клиото ми напълниха главата ,( не газаджиите които ми я монтираха в Аргус газ) , ами разни други хора , че компютъра трупал много грешки и трябвало да се сложи ламбда емулатор.Аз не ги послушах и не сложих такова нещо и се пак нямах никакви проблеми.Другото което се опитаха да ми пълнят главате е , че ако се сложи адванс процесор щяла да има по добър вървеж и щяло да ми свали разхода с 0.5-1 литър.Ама понеже ми даваше разход 9 градско и 6.5-7 извън градско и бях доволен от разхода не сложих адванс процесор.
На Астрата нужни ли са тези две устройства и има ли смисъл да се изръся още 100 - 150 лева за тях.
Двигателя е C16NZ .
За сега без тези 2 неща газовата ще ми струва 560 лева с 40 литрова бутилка на местото на резервната гума и с превключвател с индикация на нивото в бутилката.
Ще има ли проблем ако се наложи да натоваря в багажника върху бутилката 200 килограма например.
Благодаря.



Тема Re: Газова за Астра Ф [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.06.08 22:32



Астрата ти ще върви с най-елементарно оборудвана АГУ. Добре е да сложиш емулатор на ламбда сондата. Иначе на бензин ще ти се сърди сутрин.

Показание на ключа за мен е една излишна екстра - карам обикновено пълно-празно и мога да кажа +- 20 км кога ще свърши газта.

Не си писал каква модификация ти е астрата, но обикновено няма проблем върху бутилката да си товариш каквото искаш, стига да не строшиш арматурата.




Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: imitev]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 22:49



Точно модификацията не я знам .Иначе 5 врати , хечбек , без никакви екстри освен шибидах и теглич.
В какъв смисъл ще ми се сърди на бензин сутрин ако не сложа ламбда емулатор.
Ако трупа грешки ще могат ли да се изчистват с откачане на клемата на акомулатора.
Какво е по правилно бутилка на местото на резервната гума или малка 25 литрова от лявата страна.



Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано22.06.08 23:20



Е модификацията е хечбек :)

Като я палиш студена на бензин ще забива муцуна като дадеш газ, понякога ще гасне на празен ход.

Грешките ще се изчистват с откачане на клемата.

Бутилката ти си я избери както ти е удобно. Аз карам комбита с бутилка на на мястото на резервната гума.




Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 20:51



Наближава монтажа на газовата.
Чудя се как ще е по добре , да ми изключват с реле бензиновата помпа когато работи на газ или пък да си я оставя да работи.
На клиото я бях оставил да работи и година и няколко месеца нямах никакъв проблем.
Попаднах тези дни на познат със същата кола и същия двигател и той ми каза , че бил без ламбда емулатор и вече 2 години няма никакъв проблем.
Та за момента ще се въздържа от разните емулатори и процесори.



Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.07.08 08:27



Спирай помпата докато си на газ. На кадета ми вече минаха 8 години от монтажа на АГУто, а помпата все още работи...




Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: imitev]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 22:40



На 3 ти ми монтираха газовата в Аргус.
За бензиновата помпа незнам какво са направили , но след монтажа имам няколко забележки и проблеми.
Мощноста в ниските обороти е много скупена.Даже мисла , че мощноста при старт до набиране на 60 километра е на половина.
По някой път при палене се форсира сама веднага след запалване и на бензин и на газ.
Другото което е .Монтираха ми ключ с индикация за нивото в бутилката тъй като бутилката е на местото на резервната гума и е трудно ако ми се наложи да видя нивото на нивомера.Сипъл съм 25.5 литра газ и след 150 километра индикацията на ключа ми свети , че газта е в резерва което по думите на газаджиете е 8-9 литра.Бутилката трябва да събира 36 литра приблизително.
Карал съм смесен цикъл градско и извън градско със скорост 110-130 километра в час.
Дали си оказва влияние това скопяване и в разхода.
Според мене се съмнявам да мина 250 километра с тези 25 литра газ.
Дали това форсиране с паленето е свързано с газовата уредба . И това го прави само на топъл двигател.



Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано07.07.08 22:45



Казаха ми след най малко 500 километра да отида при тях вече да ми я настроят както трябва.



Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.07.08 00:26



Точно така.

Да улегнат мембраните. Сега са ти направили реглаж колкото да върви...

Като минеш 250-300 км спокойно можеш да им кажеш че си минал 500 и да я настройват!

Разход който можеш да очакваш при параметрите които си описал - извънградско 8-9, градско 10-11 л/100 км. Смесено над 10...

Т.е. 25 литра около 250 км. Пишеш че имаш още 9 литра - ами грубо 150+още90 = 240 км. Тия електроники по бутилката са излишни (мисля че ти писах навремето), но щом си решил да ги платиш - няма лошо...


Редактирано от imitev на 09.07.08 00:29.



Тема Re: Газова за Астра Фнови [re: cjboland]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 00:09



Ходих пак за рекламация при газаджиите.
Проблемите бяха както бях написъл по нагоре много спъната и форсиране до към 3000 - 3500 оборота не мога да кажа с точност защото нямам оборотомер при запалване когато двигатела е топъл.
Регулираха я наново.Газджията разправя проблема ти е в моторчето за оборотите.Аз му викам как така стана изведнъж и то след като ми монтирахте газовата.
След регулажа е друго нещо вече няма форсиране и вървежа си е съвсем друг.
от към разход с първите 240 километра смесено и 25.5 литра газ като според мен преди да заредя е имало още 3-4 литра в бутилката.И това при положение , че бутилката не я бях напълнил до горе , заради вървежа градско педала го настъпвах до ламарината и извън градско към 120 километра с скорост 110-130 км в час.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.