Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо в горещо време ГИ бърка?нови  
Автор VladiSD (Аз®)
Публикувано06.06.08 08:59



Здравейте!

Питанката ми е има ли класически отговор на това газовият инжекцион да работи зле на позагрял двигател, при достигане на работна температура на двигателя и в горещо време (към и над 30 градуса)?

Проблем в изпарителя ли да търся или в електрониката?



Тема Re: Защо в горещо време ГИ бърка?нови [re: VladiSD]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано06.06.08 11:31



Търси проблема в свещите и в настройките. Ако си със свещи Бош, особено многоелектродни ... тия свещи точно трябва да ги забранят със закон.

А на топлото време единствената му разлика е, че в един и същи обем засмукан въздух влиза по-малка маса кислород, и за съжаление гори масата, а не обема.

Между другото - какъв е газовият инжекцион?



Тема Re: Защо в горещо време ГИ бърка?нови [re: VladoR]  
Автор VladiSD (Аз®)
Публикувано06.06.08 13:15



1. С нови свещи съм, но не съм ги гледал дали не са Бош и колко-електродни са. Каква е златната формула за избор на свещи за АГУ/ГИ?

2. Инжекционът е Фобос (Плевен) - инжекторите (уж) вносни, а софтуерът - български. Колата работи много добре, освен в посочената от мен ситуация. Разбира се, инжекторът е монтиран наскоро и още съм в период на донастройки и събиране на полезна информация по темата.



Тема Re: Защо в горещо време ГИ бърка?нови [re: VladiSD]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано06.06.08 13:58



1. И аз съм с Фобос и имах същия проблем

2. Из немските форуми пише, че многоелектродните свещи генерално не са подходящи за газ, а самите немци (които между другото са шовинисти на н-та степен) оплюват свещите Бош отвсякъде. Аз бях с Бош с централен и 2 странични електрода. На бензин никакви грижи, но на газ - мале мила (откакто се вдигнаха температурите). При това тия свещи бяха на 5 хил. км и съм ги купувал от магазин на Бош, а не от някой арабин, та уж не би трбвало да са ментели. Сега съм с едноелектродни NGK с платинен електрод и остър връх, междуелектродно разстояние 0.8 мм (на тези с острия електрод няма нужда да редуцираш междуелектродното разстояние, поне споре дмен). Работата на мотора се промени коренно (към добро, разбира се).

3. Едно изфинване на настройките няма да навреди. Но ти трбва майстор, който да пипоти и из финните настройки, не само в автоматичните. Фобос поддържа настройки не само по обороти, ами и кръстосано обороти/времена на бензинови инжектори. Така например при мен на 2500 оборота имам около 4 милисекунди време на бензиновите инжектори. При рязко подаване на газ това време скача до 3 пъти (!!!) без оборотите да са започнали особено да се променят. И тук вече трбва да се експериментира, дали в тоя случай газовите коефициенти трбва да тръгнат нагоре или надолу. При мен положението се подобри сериозно когато при увеличените времена (демек в процес на ускорение) коефициентите се намаляват. При мой приятел, който е с много сходен мотор и тегло на автомобила, подобрението дойде при увеличаване на коефициентите (т.е. точно обратния случай). Тъй че всеобща рецепта или няма, или аз не я знам.

Не знам, дали тая матрица 12х12 полета обороти/безнинови времена Фобос сами са я измислили или са я копирали от някого, но във всеки случай първоизточникът е знаел за какво иде реч. Лошото е, че с майсторята не е така.

Аз лично не съм газаджия, но съм работил достатъчно време (вече не, вече се занимавам с бази данни - поне с това си вадя хляба) като диагностик на една от най-скъпите европейски марки, та бензиновата част на мотора смея да твърдя, че ми е доста добре позната. С газовата сега по неволя се самообучавам, тъй като и аз попаднах на "препоръчан" инсталатор (представям си, ако не беше препоръчан). Експериментирал съм на моята кола и на колите на 2-ма познати, но на непознат човек категорично отказвам. В София чувам добри отзиви за някакъв сервиз в Илиенци, който когато ми монтираха моя Фобос за мен беше неизвестен, та аз ходих до Пловдив. Ако си от София потърси из нета, най-малкото в рено форума (не дировския), а www.renault-bg.com) имаше нещо по въпроса.

Такива мити работи. Пак повтарям - виж свещите, може да си спестиш доста главоболия и само чрез тях.

Успех



Тема Re: Защо в горещо време ГИ бърка?нови [re: VladoR]  
Автор pavel_krastev (непознат )
Публикувано08.06.08 14:36



Определено за свещите съм на същото мнение, аз също имах проблем с вървенето на газ при загрял двигател и се оказа в свещите които уж бяха по каталог, а отностно "Фобос" мой познат си сложи такъв в Плевен и не беше особенно доволен от вървенето, но след допълнителна настройка вече всичко е точно!



Тема Re: Защо в горещо време ГИ бърка? [re: pavel_krastev]  
Автор VladiSD (Аз®)
Публикувано09.06.08 11:11



В момента "Фобос" разполагат с нова (и май вече стабилна) версия на софтуера си за настройка параметрите на газовия компютър.

Потвърждавам, че вървежът на колата ми с новите параметри е близко до идеалния, но явно ще трябва да понатрупат още опит с капризната електроника на френските коли (примерно Рено Сценик).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.