Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 24.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема абе, що така тоя метан не щте да ми върви!!!  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано01.06.08 23:57



Здравей те!


Имам джйп киа спортидж 4x4 2.0 бензин 4 цилиндъра 16v пълен инжекцион (двувалка) метанова уредба landirenco и бутилка 80л.Що така с този метан ми е някакъв ад,като го вклуюча и имам чувството че от 130к.с остават само 30к.с .Като катеря някакво нагорнище ми се налага да бутам 1-ва.Няма никаква мощност по баири и изкачване на нагорнища и жигулитата се подиграват с мен ,а извън пътя по кални или стръмни каменисти и гористи терени просто без да го изключа и да мина на бензин др. начин няма.Ихич не ми излиза евтино пребира си по 1лв( при цена 1.30/кг.)на всеки 10км. или 10лв/100км.Да не говоря че сменях нагорели изпускателни клапани и спечени сегменти на 150 000км.с еднопълно зареждане заоколо 20лв.минавам около 190-200км. максимум смесен цикъл.
Питам това ли е прехваления метан?!(-щото ако е тва да взема да го разкарам и да сложа LPG).Или грешката е някъде в газовата ми уредбата?!



Тема Re: абе, що така тоя метан не щте да ми върви!!!нови [re: xxx]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 12:46



az sam s opel astra na metan dosta po slab dwigatel na izwan gradsko mi e 4-5lw na sto nad 3000-3500oborota bairite ne sa mi nikaw problem a i obiknowenno patuwam natowaren kolata e kombi.
Kia sportidj to ima li ot tqh w dwijenie oshtе? Shtot predi 6-7 godini karah takawa slujebna - nqma takowa darwo(dumata karah e dosta silna powecheto wreme beshe po serwizi) bez da se obijdash moeto mnenie smeni si kolata.



Тема Re: абе, що така тоя метан не щте да ми върви!!!нови [re: ZZZ]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 14:53



to 4e e tai-tai e...

ama na benzin varvi 6to gode prili4no 6to e tolkova golqma razlikata pri men benzin/metan...kato go pusna i umiram a pak ako mu pusna i klimatika na metana ne e rabota nemoga da otlepq vyob6te ot svetofara...



Тема Re: абе, що така тоя метан не щте да ми върви!!!нови [re: xxx]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 22:20



тап имаш ли сложен?



Тема Най-вероятно заради "майсторския" монтажнови [re: xxx]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано05.06.08 10:54



Примерно:
1. Нямаш ТАП.
2. Неправилно избран и/или монтиран смесител.
3...

По входа за въздуха има ли промени спрямо оригиналното положение?

2v6



Тема Re: абе, що така тоя метан не щте да ми върви!!!нови [re: xxx]  
АвторZZZ (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 11:14



te kolegite sa pisali ta sega se setih nesto, kogato si slagah metana w serwiza nqmaha awans procesori to i az se zamotah nesto togawa ta karah 2-3 sedmici bez awans procesor kato cheli nesam imal chak takaw problem kato tebe no sled kato go montiraha i donastroiha razlikata beshe ogromna kato warwene-moshnost kolkoto do ikonomiq ne beshe nesto mnogo chuwstwitelno no si mislq che e okolo 10-15% po ikonomichna nai weroqtno idwa ot towa che prosto natiskam pedala po malko zashtoto warwi poweche. Uspeh





Тема Re: Най-вероятно заради "майсторския" монтажнови [re: 2V6]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 11:14



"По входа за въздуха има ли промени спрямо оригиналното положение?"-да има промени по-въздуха,който са направо смешни

дебита на въздуха преди филтъра е ограничен от една пласмасова чашка с изрязано дъно .
незнам кой ми е слагал метана и къде и какво е слагал.така я взех уш са я слагали в италия имаше италиански стикери за минат преглед в миналото...но майстор по-инжекциони и карбуратори ми каза че като гледа как е направена и монтирана е само българска работа...сега незнам и аз



Тема Re: Най-вероятно заради "майсторския" монтажнови [re: xxx]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано07.06.08 14:34



В отговор на:

Автор: xxx
Тема: Re: Най-вероятно заради "майсторския" монтаж

"По входа за въздуха има ли промени спрямо оригиналното положение?"-да има промени по-въздуха,който са направо смешни дебита на въздуха преди филтъра е ограничен от една пласмасова чашка с изрязано дъно .
незнам кой ми е слагал метана и къде и какво е слагал.така я взех уш са я слагали в италия имаше италиански стикери за минат преглед в миналото...но майстор по-инжекциони и карбуратори ми каза че като гледа как е направена и монтирана е само българска работа...сега незнам и аз




Това дали са български или италиански все тая. Сега и аз се опитвам да оправям една метанова монтирана в Италия. Входа за въздуха го бяха извили:


Това е лесен начин да се предотврати обедняването на сместа и изгасването на двигателя при движение по инерция. Проблема е, че като се включи вентилатора мощността падаше повече от половината спрямо бензин! Сега вече дърпа добре. За да може да работи нормално двигателя трябва да се изравни налягането в редуцира!

Въздуха също го бяха ограничили доста "интересно":


Набутали са някакъв стар лагер на входа на филтъра:

Запушването на въздуха е също лесен начин да се регулира сместа на ниски обороти, но това води до падане на максималната мощност. Въпреки това не беше по-малко от 60-70% спрямо бензин.

Първото нещо е да провериш за ТАП-а. Какъв е модела?

Редактирано от 2V6 на 07.06.08 14:44.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.