Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 16.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема проблем с мап сензора на газ инжекцион  
Автор mercedes 21O (непознат )
Публикувано26.03.08 11:30



гори ми мап сензора на газов инжекцион заволи на 15000км,някои знае ли причина и дали се рециклират тези сензори,защото в сервиза до американското посолство нов струва 142лв,а в софия другаде не знам дали ги има.Колата е мерцедес е200 136к.с.



Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 14:07



МАП-а струва 38лв., но трябва да се върже коректно- на общ вакуум.



Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mitko]  
Автор mercedes 21O (непознат )
Публикувано26.03.08 15:51



аз знам че на руи планина са кожодери,но чак пък толкова.А случаино да знаеш къде на колата е този сензор,защото ми казаха че е на букса и мога сам да го сменя а и къде се продава,да не забравя,че ще почерпа





Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 10:11



Извинявай за забавянето, мога да кача снимки на МАП-а , но не знам в София къде може да има- аз съм от Пловдив. Като работа и устройство всички МАП-ове са еднакви, но има разлика в напрежението което излиза на изхода. Повечето дават напрежение от 0 до 1v. Наистина е на букса и лесно се сменя.



Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 10:56



По молба на Митко качвам снимка на двиг. отсек, на която за съжаление не се вижда точно МАР-а, но той много прилича на това в червеното и трябва да е някъде около него(това е датчика за налягане на газта в рейката, а МАР-а е датчик пак за налягане, но чрез него се следи разреждането в колекторите, тъй че, търси го закачен за някой маркуч за вакуум)





Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: Жopo]  
Автор mercedes 21O (непознат )
Публикувано28.03.08 11:27



благодаря за помоща,намерих мапа,и се свързах с вносителите на заволи в пловдив до кат,обявиха ми 100лв за него.аз стария го разглобих има кондензатор и още неща,не много но не им разбирам.въпроса е че не знам защо гори,ти можеш ли да ме насочиш към някои специалист,или ако ти разбираш да я погледнеш,ако имаш възможност





Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
АвторMlTKO (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 12:27



Ще потърся телефон на колега в София.



Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 12:29



Хм...ако гори в електрическия смисъл - недобро напрежение/ток/елементи; да не би да гори в директния смисъл - да е поставен на място около което се развива висока температура. Хм...и друго...казваш в сервиза ти взимат към 50лв за смяна, а после пък вносителя искал 100 само за часта - май някой те омагьосва





Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
Автор mercedes 21O (непознат )
Публикувано28.03.08 16:08



мапа е поставен на винт,върху десния калник близо до бушоните,свалих го за 1 мин.голям е колкото кибритена кития,черен с 2входа за маркучи за вакума и букса с 3 клеми,не мисля че гори от температура,но знам ли.За сега гори за втори път,при мен а преди това не знам дали е горял защото не съм карал колата много километри.Ще си поръчам нов от пловдив и се надявам да не изгори пак след година.Може пък сегашния да е бил дефектен,поне вече при проблем сам ще си го сменям,а не да се притеснявам и да хода при киселяците до американското посолство,и да ми режат главата понеже са монополисти





Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 23:57



Надявам се и аз да е случайно явление, иначе икономията отива ... Успех!



Тема Re: проблем с мап сензора на газ инжекционнови [re: mercedes 21O]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 19:13



0899811297




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.