Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 10.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема колко градуса предварение на LPGнови  
Авторjoliano (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 13:51



Здравейте , ето че успях да сложа вариатора WOLF mod.Brev (timing advance processor) на Омегата C20NE която се движи на пропан бутан Според вас колко градуса да задам предварение за LPG ( 6,9,12 или 15 градуса) Като за начало съм включил на 6 градуса но не съм сигурен дали не трябва 9 или може би 12 градуса.





Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: joliano]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано24.02.08 14:46



Пробвай на ОКО така да се каже. Със сигурност няма да е 12, но за да прецениш между 6 или 9 има един начин който аз съм забелязал. Във високи обороти ще ти загуби по-рано мощност ако ти е прекалено високо предварението.
Не знам дали съм ти полезен, ама толкова мога да кажа.



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторjoliano (Нерегистриран)
Публикувано24.02.08 18:52



Даам така и направих След 2-3 часа тест-драйв и налучкване на око го оставих пак на 6 градуса Работи и с 9 и с 12 и с 15 но като че ли с 6 е най-добре И все пак ми се струва че 6 градуса за целия работен диапазон не е най-подходящото решение Според мен кривата на "идеалното" предварение може да се постигне най-добре с програмируем TAP . А според вас





Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: joliano]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано25.02.08 08:17



И според "нас" също.



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: joliano]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 00:06



ами най вероятно подават константно предварение и за това,
но и те си имат предимства особенно на метан,пропан бутана може и с по малко предварение3- 4 градуса



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: дaнчo]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано26.02.08 13:38



от 6 до 9 градуса в зависимост от това колко е разхлопан двигателя ( компресията му ) проверява се опитно



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: 4oko]  
АвторBA3 21O11 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 22:27



Моля да бъда извинен, че ползвам чужда тема.
За да изберем предварението на метан, 6 или 9 градуса, има ли значение, че в едното положение /при мен, мисля 9/, оборотите на двигателя на празен ход са малко по-високи? Или трябва да бъде проверено поведението при натоварване?
За какво служи превключвател № 5 на ТАП А.Е.В.?



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: BA3 21O11]  
Автор 4oko (член)
Публикувано27.02.08 09:31



http://www.remixbg.com/Documentation/BRC/Other/Aries_FI010068_ML.pdf



Тема Re: колко градуса предварение на LPGнови [re: BA3 21O11]  
Авторjoliano (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 19:54



Според мен превключвател номер 5 служи за : ON -авансът не е включен на празен ход (на обороти);OF-авансът винаги е включен ;ключ номер 6 служи :ON-авансът не е включен при падането на оборотите от 2100 до 1000 ;OF-авансът е включен при падането на оборотите от 2100 до 1000



Тема Re: колко градуса предварение на LPG [re: joliano]  
АвторSynthy (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 10:20



Е как разбра за кой точно процесор говори човека по-горе, че му даваш съвети за какво служи превключвател 5 ? АЕВ имат поне 4 процесора, волф, жокер, кобра.. и незнам си още какви. В интернет на сайта им има подробни описания кое за какво служи за всеки процесор
http://aeb.it/

а за предварението.. освен от компресията зависи и от горивната смес - колкото по-бедна е, токова по-голямо предварение може да понесе, докато не го върне и не ти цъфне въздушния филтър :) аз със стария жокер (549) съм задал 3 градуса, 6 ги връща, нагоре не съм пробвал изобщо - няма смисъл според мен (за двигател 1.6 с карбуратор и една бубина с електронно запалване)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.