Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 23.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С какво масло като си на газ?нови  
Автор spirodur (непознат )
Публикувано12.12.07 12:06



Влязох в сайта на Лъки-Моли и там предлагат масла само за автомобили, които са на газ.Цяр раздел си е.Тук такива не съм виждал, а пък не съм срещал да се продават масла специално предназначени за автомобили с газови уредби.Има ли такива в България и от къде да си взема.Четох ,че имали специални присадки заради по-бързото окисление на маслата или това са глупости.



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: spirodur]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано12.12.07 12:58



Ами по принцип маслото се износва по малко като караш на газ. На бензин сдава за 9-10000, а на газ за 11-12000хиляди км. Така че не се притеснявай.



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: spirodur]  
АвторVs Gas :-) (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 21:52



Разбира се, че ги има и в България дори и българско производство като Приста СУПЕР ГАЗ 15W-40. Виждал съм по Петрол/ски бензиностанции и беше евтино около 5,60л/за литър (може и да греша, не съм съвсем сигурен) , но това, което съм забелязал, че почти всички производители предлагат такива масла и всичките са все минерални с един и същи визкозитет 15W-40..примерно:
VS GAS 15W-40 на Селения,
..... т.е. мисля си, че с газови уредби се оборудват и автомобили изискващи по-финни масла, а за такива газови двигатели от този вид масла няма, вероятно е така, защото не са по-добри от ситетичните дори и при работа на газ





Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: Vs Gas :-)]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано13.12.07 11:24



Ами ако колата ти е да речем производство 2000година (на газ) и не ти харчи масло и досега си карал например с кастрол10в-40 и искаш да си ускориш стареенето на двигателя си сложи специално българско минерално масло за газ 15в-40.



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторdel (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 14:05



газта изгаря без да образува окиси.
Докато бензина като изгаря образува такива, които в последствие се свързват с маслото и по този начин живота му намалява.



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: del]  
Автор Astra1.8iGT (C18NZ, 92g.)
Публикувано16.12.07 10:40



Според това което четох в нета, маслото си променя химичния състав и губи мазителните си качества, по бързо на газ отколкото на бензин т.е. на 5-6 хил.км е за смяна въпреки че визуално е кристално чисто (на против на общото разбиране в БГ). Като за да се използва км, колкото на бензин се добавя добавка "бензен", но какво количество и от къде може да се купи не открих. Предполагам че го има в съдържанието на някои присадки за масло.



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: Astra1.8iGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.12.07 11:23



Няма такова нещо, не знам къде и какво си чел.

За газ само БГ производителите измислиха специални масла...

Карай си с нормалното масло за колата и нямаш проблеми.

Със свещите е същата работа - и БРИСК съм карал, и с 4 полюсни бошове, с 1 полюсни и двуполюсни - няма разлика. Ако ти е изправна запалителната система ще работи като часовник с какви да е свещи.

Това да не е формула 1






Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: imitev]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано17.12.07 13:49



Лично аз за газ съм виждал само някакви много гадни масла. Примерно най евтиния Шел с вариант за газ.
Явно на газ на запад карат само кошници!!!



Тема Re: С какво масло като си на газ?нови [re: PRlNCEZANDOR]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 14:43



И фабрично оборудваните с газови уредби автомобили са кошници?


Все пак излизат чисто нови от завода и според мен не са кошници



Тема Re: С какво масло като си на газ? [re: spirodur]  
АвторГA3OB (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 16:38



Аз пък искам да ви питам удачно ли е да сипя 15В-50 - карам Опел/моно/ на газ. Такова масло става ли за зимно време?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.