Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 27.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Към специалистите на газови инжекциони  
Автормилaнoв (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 16:20



Благодаря за отговора.Въпроса го зададох защото в повечето инструкции за настройка на газ инжекциони обясняват че най-добри резултати се получават при почти пълно припокриване на времето на отваряне и затваряне на газовия инжектор с това на бензиновия. Друг е въпроса относно количеството газ за единица време.Мисля , че с тези щуцери с различен диаметър на отвора , които врязват в смукателните тръби до бензиновите инжектори се осигурява различно количество газ за единица време.Гледал съм как настройват газ инжекцион и нато не успяха с промяна на времето на газ инжектора взеха че разпробиха щуцерите с бургия с по-голям диаметър за да осигурят достатъчно количество газ за двигателя.Имам и други наблюдения които ме карат да мисля , че настройките са по-скоро на улучване.



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: милaнoв]  
Автор gassystems ()
Публикувано08.12.07 20:09



Това за припокриване на времената на инжекторите не си го разбрал.
Прочети го пак.
А това с бургията показва че системата е наша (българскА).
Но за каква система става въпрос и каква кола ? Не казваш.



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: gassystems]  
Автормилaнoв (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 21:11



Знам , че нещата изобщо не са така прости. Просто след случая ,който ви разказах,се замислих дали технически е възможно бензиново ЕКУ да управлява газови инжектори без да се повреди то. Знам , че са с различно съпротивление от бензиновите инжектори , сигурно има и други разлики за които не знам.Но виждам , че тук има много компетенти хора ,които могат да обяснят. Повечето хора , които познавам със поставени газ инжекциони на колите си са ги купили от страх да не им гръмнат пластмасовите смукателни тръби.Като разход са ми казвали ,че поне 2 литра газ са отгоре на бензина,че и повече. Та ако бенз. ЕКУ може да осигури прилична динамика дори и с по-висок разход на газ доста хора сигурно биха се замислили.Защото много би ми било любопитно ако има една тема ,в която всеки който има поставен газов инжекцион на колата си честно да напише какъв му е разхода .На технически изправен автомобил разбира се. А конкретно колата беше Пасат 1.8Т 2000г.А уредбата е наистина българска.Та ако този газов комп така ще управлява а има и друга алтернатива....



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: милaнoв]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано09.12.07 09:15



Та ако този газов комп така ще управлява а има и друга алтернатива....

хе хе ПАК РЕКЛАМИ !!! Е айде изплюй камъчето де !!!


Или ако ти е интересно ....можеш да видиш Газов инжекцион който директно се управлява от бензиновия контролер като ми звъннеш на телефона или напишеш едно ЛС





Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: injection]  
Автормилaнoв (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 12:20



Не правя реклама на нищо. Явно грешно някой ме е разбрал. Сферата в която работя няма нищо общо с автомобилно и газово оборудване.Не мисля че ако се интересуваш в някоя област и си забелязал нещо което ти е направило впечатление и го споделиш има нещо лошо. Има добре и не толкова добре измислени системи.Не искам да влизам в спор кои са те.Всеки решава сам.Въпроса ми беше може ли бенз. ЕКУ в автомобилите ни да управлява дори и даден тип газови инжектори без да се повреди.Друг е въпроса колко добре ги управлява.Благодаря за предложението ви ще намеря начин да се свържа с вас.



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: милaнoв]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано09.12.07 13:35




Може разбира се ...... всичко зависи от инжекторите ! Моята колица е ЕВРО4 и си работи прекрасно с ГИ ! Разхода е точно като на бенз ! а от големината на дупките в щуцерите ...зависи колко гориво ще постъпи в цилиндъра но ..... дозата се формира от инжектора !



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: injection]  
Автор ДoшyнБaдaeв (нощна среща)
Публикувано09.12.07 14:46



Тука на мене ми се струва че Любо от Хорландовци не иска и не иска да спре с авторекламата.
Тагива газ инжекциони който се управляват както казва той "директно" от контролера на колата са всички нови модерни газови инжекциони. БСМ, ФОБОС, неговият, БРЦ, СИМГАС, и т.н Виж Фобоса се опитва да взима сигнал и от други работи ама това няма значение.

Колкото до разхода, ако ситроена ти харчи 10 бензин и ми се похвалиш с чисто 10 ка газ - няма да го повярвам.
Айде поздрави.

Некой хора казват че идвам от........Сибир.

Редактирано от ДoшyнБaдaeв на 09.12.07 14:48.



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: ДoшyнБaдaeв]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано09.12.07 19:26



Тука на мене ми се струва че Любо от Хорландовци не иска и не иска да спре с авторекламата. !!!!!!!!!!!!!

Aйде сега пък автореклама ! Е какво пък рекламирах сега



Не си ме разбрал приятелю............... ,говоря за система която работи със сигнала от бензиновите инжектори
БЕЗ ДА ГО ПРЕОБРАЗУВА ..... без таблици, без коригирания и т.н ......"понимаеш" в блокчето на ГИ няма процесорче

нови модерни газови инжекциони. БСМ, ФОБОС, СИМГАС, и т.н green] ......................се стремят с какви ли не методи да преправят бензиновото време за да управляват небезизвестните "райли" ..................
неговият и БРЦ " си имат собствени инжектори .....и колкото повече се смята толкова повече се греши !

Отностно разхода ..... на бордовия ми компютър пише 11.4л/100км ,а колицата харчи 11.7л/100км газ според бележката ми от зареждането и преминатите километри в града!
Не искам с нищо да се перча просто написах това което е факт!Човека питаше дали има ...и може ли да се направи система ........ да не повтарям отначало
Ако модераторите считат че писанията ми са някаква самореклама реклама и т.н моля да ги изтрият !



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: ДoшyнБaдaeв]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано09.12.07 19:34



само за информация без никаква реклама ако някой му се стори друго сори
та газовия комп не е толкова савършен като ECUто на която и да е кола но на него това не му е необходимо защото базовите си показатели той ги получава наготово от бензиновата електроника но обратното да го заместиш с бензинов комп няма как да стане защото за да работи колата на газ добре трябва да се сметнат няколко допълнителни коефицента като темература на реиката на газовите инжектори налягане на редуктора налягане на рейла и вакум в колектора или някои ГИ работят само с разликата " делта п " това е необходимо и за най простия ГИ за да работи . та хипотетично приемаме че имаш бензинов контролер на който някак си хакнал фирмоера и можеш да зададеш друга плътност на горивото и съответен коефицент за работа с него ама как ще му подадеш останалите му необходими сигнали . и последно за да се убедиш че съм прав а не си измислям за да си купиш инжекцион виж компа на зефирата която е само на бензин и същата с заводски метан разликата е видима с просто око
п.п. това с пласмасовият колектор е само външен белег ако беше само то на хладилника има едно момче дето срещу 50лв. ги залива с епоксидна смола и стават по-здрави от алуминия



Тема Re: Към специалистите на газови инжекционинови [re: 4oko]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 23:39



tozi pat bravo na 4oko




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.