Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема СМяна изпарител  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 07:46



Имам следния проблем Смених старото МАРИНИ и сложих чисто ново ЛОВАТО и сега започна при плавно спиране да падат оборотите а при рязко спиране да гасне. Автомобила е жигула и разхода се завиши с около 2 литра при градски условия къде може да е проблема.Благодаря ви



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: Ивo]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.11.07 17:26



Ако изпарителят ти не е монтиран надлъжно по посока на движение го завърти така и би трябвало да се оправи. Ако не - опитай да обогатиш малко сместа с развиване на плстмасовия винт на 1/8 от оборота.



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: Шkoдa]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 22:54



монтиран е напречно по посака на движението трябва да го завартя аман от майстори. мерси



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: Шkoдa]  
Авторvass (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 06:37



Някой може ли да ми обясни каква е разликата от монатажа на изпаритела-
надлъжно и напречно.Как се отразява на работата.Има ли разлика в разхода на гориво.



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: vass]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.11.07 22:49



Писано е доста пъти на тази тема. Накратко: инерционните сили при спиране карат мембраната и лостовата система да се задвижват и да се променя подаването на газ от там оборотите падат и гасне.



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: Шkoдa]  
Авторбaй Чyk (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 12:42



И при Ловатото май водата и газта са разделени от еластична преграда и този ефект се засилва поради относително голямата маса на водата в изпърдителя. При другите мисля, че почти не се усеща, защото мембраните са сравнително леки и само тяхната маса влияе в/у инерционните сили при спиране.



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: бaй Чyk]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.11.07 17:02



Не си разглобявал Ловато явно - разделянето е косвено от мембраната на малка площ - ползват я като уплътнение.

Неправилни предположения имаш за причината - освен мембраните има и лостове с клапанчета върху които действа инерционната сила.




Тема Re: СМяна изпарителнови [re: imitev]  
Авторбaй Чyk (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 16:17



Признавам - не съм.
Не съм майстор, само потребител. Така съм чувал.
Понеже ползвам турски - Платинка, знаеш ли дали верно са копирани от Ловато и съотв. - съвместими мембрани и пр.



Тема Re: СМяна изпарителнови [re: бaй Чyk]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.11.07 00:32



E - аз пък платинка не съм разглобявал....





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.