Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цена на газта в Турциянови  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 12:17



Някой има ли актуална информация каква е цената на LPG (пропан-бутан) горивото в Турция?Като тук ли е?Малко/много в повече или по-малко е?
Мерси!



Тема скъпо [re: Sando]  
Автор34253245 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 19:21



Турция е страната с най-скъпото гориво в света, нищо че Персийския залив е на един *у* място. Поне аз не съм виждал по скъпо гориво другаде. Държавата така си събира данъците. От началото на лятото не съм ходил натам, тогава петрола беше 65 сега е 90 долара, та не знам точно, ама най-вероятно е над 2 лева ЛПГ-то. Поне двойно по-скъпо от тука. Хубавото е, че има ЛПГ навсякъде, без ментаци.



Тема Re: Цена на газта в Турциянови [re: Sando]  
Автор corDOBATA (непознат )
Публикувано24.10.07 16:44



Последно като бях там в началото на октомври беше 1.48 - 1.52 турски лири
Тук курса е около 1.13 лева за лира.



Тема Re: Цена на газта в Турциянови [re: corDOBATA]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано26.10.07 16:19



Mерси за отзивите,вярно е скъпо!То ако ви е по-голяма бутилката,ако напълните до горе на Кап.Андреево,няма да има проблем да се стигне до Истанбул и обратно,но питах просто информативно.Аз мисля,че ако се обикаля повече,ще е по-добре и същото като цена,да се напълни един резервоар бензин догоре на излизане от БГ.



Тема Re: Цена на газта в Турциянови [re: Sando]  
Авторkarata (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 10:11



схемата е точно така:
1.Преди 3-та бариера на К.Андреево/т.е. преди да се влезе в пункта/ има 3-4 бензиностанции - Лукоил , Шел, и една малка газостанция.Аз лично зареждам винаги от малката догоре.
2.След като се влезе на пункта около 100 м след 3-та бариера от дясната страна се влиза в нещо като коридор от метални прегради - това е бензиностанция с малко по-евтини горива - бензин и дизел , газ няма там .Бензинът е около 0,80 евро.
В Турция газта е 1,6-1,7 лири , курсът на лирата е 1,11-1,15 лева. , бензинът в Турция е около 2,7-3.0 лири
Успех !!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.