Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Може ли да се сложи газово на Кия Сийд-1,4-109к.с.нови  
АвторAлek (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 17:58



Привет! Реших да си купувам KIA Cee'd SW... Уцелили са дизайна страхотно... Двигателят е 1,4 бензинов, 109 к.с....Надявам се да не е слаб... Естествено, повече съм навит на двигателя 1,6 - 122к.с., но имат в наличност само с по-слабия двигател, а на мен не ми се чака 2 месеца за доставка.....
Та влязох в този клуб да попитам дали е възможно да се постави газова уредба на тази кола, защото се стреснах като попаднах на тема за Тойота Авенсис, че разни хора са си съсипали двигателите....Ето темата: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=toyota&Number=1947080193&page=0&view=collapsed&sb=5
Поздрави на всички и моля някой да си даде мнението....



Тема Re: Може ли да се сложи газово на Кия Сийд-1,4-109к.с.нови [re: Aлek]  
Авторprince zandor (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 19:44



Здравей забелязвам че си обърнал внимание на проблемите с Авенсиса. Всъщност, газов инжекцион може да се сложи на абсолютно всякаква кола, има газови инжекциони на s500, touareg. cayene и т.н. все супер коли.
Със сигурност може да се сложи и при теб и то без проблем.
Какъв е всъщност проблема при някой коли - например авенсиса. Клапаните им са с една идея по слаби, но това не е същинския проблем.
Газта гори малко по бавно от бензина, а когато ти сложат газ на колата подаването на искрата - моментът в който се подава искрата - си е както си е било на бензин. Получава се един момент от милисекунди в който изпускателния клапан вече се отваря а газта все още не е напълно изгоряла, тогава седлото на клапана и външната му част която опира в главата са подложени на висока температура за миг.
Ако тези клапани не са издържливи с времето тези части от клапана прегарят (между другото това може да се случи и на бензин ако караш с лош бензин).
Има найстина много малко коли на който клапаните им прегарят след около 50000 - 60000км, това са някой Фордове и както разбираме някой Тойоти.
Шансът да се окаже така и при твоята кола е реално погледнато минимален
При другите коли не се наблюдава такъв проблем защото гореспоменатият ефект е минимален.
Има устройства който се занимават с точно този проблем и карат колата да подава искрата един миг перди момента в който е удачен за бензин, тогава газта успява да си изгори изцяло перди отварянето на клапана и гореописнания проблем престава да съществува дори за Авенсисите.
Това устройство се нарича ТАП - ще ти кажат че няма смисъл да го слагаш,но ако настояваш ще ти го сложат. Струва около 100-150лв за твоята кола което е поносима цена. А също така с него колата ти ще върви още по добре на газ и ще харчи още по малко.
Толкова от мен.





Тема Благодаря!!!нови [re: prince zandor]  
АвторAлek (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 20:15



Братле, благодаря ти за изчерпаелния и компетентен отговор!!! Утре мисля да купувам колата и ще попитам изрично дали няма вариант да ми поставят газовия инжекцион в някой техен сервиз, така че да се запази гаранцията (все пак хората дават гаранция 7 години)....Чувал съм за някои коли (например форд фиеста) че при покупка, предлагат в техен сервиз да се постави газова или метанова уредба, и по този начин гаранцията си е в сила...
Поздрави!!!



Тема Re: Благодаря!!! [re: Aлek]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.09.07 22:16



Пич извинявай ама аз не мога да те разбера. Имаш мангизите да купиш кола от магазина, обаче нямаш пари да и наливаш бензин ?!?!?

Вземи си дизелова версия и карай без да се занимаваш с глупости






Тема Мразя го този спор...като за яйцето и кокошката...нови [re: imitev]  
АвторAлek (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 09:03



Карам на газ повече от 10 години...никога не съм имал проблеми...Не е въпроса в парите, а в принципа и в чувството на удовлетвореност...Не съм стиснат, дори напротив - като съм с пари, харча като ненормален...но мразя да давам пари за мръсни изпарения, които излизат през ауспуха....Като мога да измина хиляда километра с 60-70 лв., защо да се правя на идиот и да изминавам същите километри с двойно повече пари...Защо да не си почерпя душата с остатъка от парите?...Никога няма да разбера логиката на хората, които се инатят и се обявяват против газта....
А колкото до дизела, отново влизаме в спор, защото един колега си купи чисто нова дизелова кола (опел корса).....И като седна да си изчислява, се оказа, че трябва да измине около 70 хиляди километра, за да си избие разликата, която е платил в повече за дизеловата кола.....Това са километри, които ще се навъртят за около 4 години....А аз си мисля след 2-3 години да върна колата и да си влема новия модел....При тези цени на горивата е безсмислено да се купува дизелов автомобил, освен ако не е на същата цена като бензиновия.....



Тема Re: Мразя го този спор...като за яйцето и кокошкатнови [re: Aлek]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.10.07 09:17



След като монтираш газовата на Киата ще разбереш че новите инжекциони следят сместа много по-прецизно от старите и веднага ще се усети че караш на газ, даже с газов инжекцион. От там ще се трупат грешки, ти ще ходиш до сервизите, те ще се борят с проблема и пак ще се трупат грешки... Колата е много нова и има голяма вероятност да не знаят как да я газифицират като хората...

Като нищо ще се окаже и че клапаните са изчислени точно и няма да удържат на по-високата температура на газта.

И куп други неща които производителя е изчислил точно без запас.

Ако ти си искал да правиш икономии - закупуването на новата ти кола няма нищо общо с икономиите, само каското и годишно е над 1000 лв. Обезценяването на колата за 3-4 г. ще е близо до 50%. Обслужването в сервизите на КИА ще ти е направо златно и няма да има къде да мърдаш докато ти тече гаранцията.

Разбира се по-добро нещо от КЕФ-а няма, затова аз не ти казвам да си купиш стара кола, просто посочвам моята гледна точка и затова моето мнение да си купиш дизеловата версия.




Тема Re: Мразя го този спор...като за яйцето и кокошкатнови [re: imitev]  
Авторprince zandor (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 11:30



Виж сега кой каквото си е решил в крайна сметка - аз също бях на мнението на колегата imitev до момента в който видях на едно място газови инжекциони монтирани на такива коли че ...............не можеш да повярваш.
Иначе конструктивно - като се има предвид че газовия инжекцион взима инфо основно от сигнала към бензиновите дюзи би трябвало и самият гаазов инж да стане по добър.
Така е при новите коли елктрониката е по прецизна, с по малки преходни и процеси и инерционност.
Аз също бих се замислил за деизела но при разлика от 4000лв незнам.



Тема Re: Мразя го този спор...като за яйцето и кокошкатнови [re: prince zandor]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.10.07 12:48



Е нали се сещаш че добрия газов инжекцион не е без пари, а обикновено разликата дизелов / бензинов двигател е към 2-3000 лв.

И си идва танто за кукуригу работата...

Ти даваш 40 000 лв. за кола и след това почваш да пестиш по 3-4 лв. / 100 км

Караш 70 000 за 4 г. което какви пари прави икономия ? 2000-2500 лв.

Не смяташ ли че звучи несериозно??? При условие че плащаш каско 6000 лв. за тия 4 г. ?




Тема Re: Мразя го този спор...като за яйцето и кокошкатнови [re: imitev]  
Авторsuglasen (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 09:21



Мда Митев,

много си прав тук!:)

Ама може да е поредният "гъзар" с лизингова кола, дето избива комплекси да се хвали че кара нова кола, ама няма парици за тунджа:)



Тема Прав си!!нови [re: imitev]  
АвторAлek (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 19:06



Напълно си прав!!! Но каква е алтернативата? Ако се гледа по този начин, всеки който си купува нова кола, си е набутан отвсякъде, защото само докато излезе от магазина, колата е вече с по-ниска цена.....Всъщност това се отнася за всички стоки - печки, перални, фритюрници, мебели, и т.н...Защо тогава искаме да си купуваме нови такива стоки???
Проблемът е съвсем друг.... В България напоследък много хора си купиха нови коли без да имат възможност да ги изплащат...Гладуват, не излизат никъде, не се срещат с приятели, не купуват дрехи на децата си, само и само да имат заветната "нова кола"... Вноската е между 300 и 700лв. месечно, взависимост от марката... За Кия Сийд при 20 процента първоначално плащане, месечната вноска е 420лв.....Вярно е, че новото си е ново....Няма разходи за поддръжка, защото поне 2-3 години нищо няма да се счупи, но пък си има разход за гориво и автокаско...и така, колата излиза на семейството около 800лв...това е всеки месец.... Много хора се подлъгаха и обрекоха семействата си на глад и мизерия.....
Много ни е шибан стандарта... Една стара кола в България струва около 5 хиляди лева....Много хора работят цяла година за тези пари... За сравнение в U.S.A. с всяка месечна заплата можеш да си купуваш по 2 такива коли...В повечето европейски страни е горе-долу същото съотношението и вноската за нова кола е 10 процента от месечния доход на единия член на семейството... Все едно в България да работиш за 400лв. заплата и да си купиш нова кола с месечна вноска 40лв....:)))))))))) Тогава изобщо няма да се сети човек за метанови и газови уредби....:)))))))...Дали ще го доживеем този стандарт...:)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.