Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 27.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпросче към разбирачите на газов инжекцион  
Автор Bubeka (Just me)
Публикувано25.09.07 23:13



Здравейте на всички!
Пише Ви жена :) (не се смейте много)



Преди месец си купих BMW 320i (комби) и мисля да му слагам газов инжекцион. Разбрах, че при Вас мога да получа информация и бързам да се възползвам.
Посъветвайте ме каква точно уредба да сложа, моля Ви?! Незнам каква точно информация трябва да ви подам, освен че двигателя е М52, 6 цилиндров, 150 к.с.



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: Bubeka]  
Автор bulgartabac (непознат )
Публикувано14.10.07 06:44



имаш много възможности предлагат се газови инжекциони на водещи марки като LOVATO, BRC и тн., но от скоро на пазара има и български инжекцион който всъщност в по голямата си част е с италиански и испански части като само ECU-то на уредбата е български както и софтуера. Не се зълъгвай че като е българска уредбата не е добра може да се каже че в определени случай работи доста по-добре от уредбите на други фирми а и е с около 400-500 лв. по-евтина от другите.





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: bulgartabac]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 10:21



Колег кога Ловато станаха водещи при Газовият инжекцион???СЛЕД НЯКОЛКО НЕУСПЕШНИ ОПИТА ИЗКАРАХА НЕЩО НА ПАЗАРА КОЕТО НЕ Е ИЗПРОБВАНО И ИЗПИТАНО И НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЩЕ РАБОТИ.ВОДЕЩИ ФИРМИ НА ПАЗАРА С ЦЕНТЪР ЗА ИЗПИТАНИЕ СА ЛАНДИ и БРЦ.Сега към колежката-МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ Е ДА СИ ИЗБЕРЕТЕ ДОКАЗАНИТЕ УРЕДБИ ПОСОЧЕНИ ПО ГОРЕ.ЩО СЕ ОТНАСЯ ЗА БГ газови инжекциони работят но и Ладата също е автомобил и би могла да ви превози от точка А до точка Б но все пак е Лада а вашият автомобил е БМВ.УСПЕХ





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Авторbulgartabac (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 12:17



естествено че по-запознатите знаят че LOVATO и BRC не са наи-добрите но са най-чуваните марки в българия за това споменах тях а що се однася до сравнението на лада и bmw по въпроса за бг инжекцона си в много голяма грешка искам да попитам до колко имаш опит със тях и монтирал ли си някога такъв !!!





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: bulgartabac]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 19:44



LOVATO nai prodavan gazov ingekcion ha-ha-ha-

iasno kato bial den 4e si zelen



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Авторbulgartabac (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 10:34



най-чуваните бе балъче ти можеш ли да четеш изобщо пък камо ли да разбираш от газови уредби !!! ьа ьа ьа





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Автор malkiaspyder (непознат )
Публикувано08.11.07 01:58



koko imam problem s edin gazov injekcion na landi na lan4a z mnogo mi gori kade moga pone da go proveria?



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: malkiaspyder]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 18:51



lrenzo.my.contact.bg



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Автор gsi_burgas (агу+ел.)
Публикувано09.11.07 21:23



Ще ти подредя уредбите по възможност и по предимства,от тези които познавам и имам впечатления:
1 Фобос-имаш три режима на работа и сам си избираш на какъв да караш,
2 ТАРТАРИНИ - компа е на АЕВ и инжекторите са Валтек няма да имаш грижи поне 200хил. км. ,
3 Ланди Рензо компа е АЕВ , дюзите са МЕД много бързи но големи и шумни,
4 Ланди компа е пак същия а дюзите са МЕД или МАТРИКС-много горят,
5 ЗЕНИТ - Полско газово което набира сила с цена и лесна настроика,
6 EASY JET Хубави инжектори но много прпблемен изпарител ,
7 -POWER JET - елементарен инжекцион - компа е на Зенит но с по малко възможности.



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: gsi_burgas]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 00:49



iliika mnogo si dale4 ot istinata 6to se otnasia za landi,nai veroiatno pliue6 za6oto ne moge6 da gi predlaga6.Obadi se bih ti dal statistika za izgoreli ingektori.





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: gsi_burgas]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 00:59



Ti ne si naiasno s vazmognostite pri regolirovkata na landi,landirenzo,da ne govorim za centrovete na izpitanie koeto imat tezi firmi a,s kakvo te vpe4atliha fobos itartarini

vig lrenzo.my.contact.bg bi ti pomognalo malko da se osvetli6



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Автор gsi_burgas (агу+ел.)
Публикувано15.11.07 21:34



Много съжалявам ако съм обидил някого.Изразих субективно мнение,а що се отнася до това какво мога да слагам е вярно до някъде.А за възможностите за настроика на Ланди , няма спор.Но тези възможности ги притежават всички Италиански уредби с компютър на А.Е.В.(с малки козметични промени).Предимството на Ланди както казах е в по -бързите инжектори.И все пак пазара се управлява от клиентите .Защо някой ще дава 1700лв за кола ,която ще тръгне и с 1200лв.



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: koko]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 12:36



Абе пич (коко) да ме извиняваш ама на повечето места ти слагат газта пускат я на самонастройка и айдеее, клиента да си ходи. Тези фини настройки са само за "наши хора"



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: .]  
Авторnikoi (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 13:47



И аз съм на същото мнение.В този ред на мисли искам да попитам разбиращите хора дали при секуент24 има настройка на МАП картите,както при чистия секуент,защото на мен никога не ми е била правена такава.И второ програмирането на ЕКУ-то винаги е ставало в сервиз,а не в реални условия на движещ се автомобил

После разхода ми е висок.....Извинявам се за офтопика



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: nikoi]  
Авторgogologo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 15:48



изкушавам се да си дам мнението:
- по въпроса за БГ или Италиански инжекциони - за мен БГ са по-добър вариант, защото освен че са ценово по достъпни, като изпъление не отстъпват на италианските нито по печатни платки, нито като използвани компоненти -микроконтролери, ключови транзистори и т.н. , нито като софтуер за настройка. Дори и да е имало нещо за изчистване - винаги съм намирал отсрещно решение от своя доставчик. И като цяло подкрепям БГ производителите, защото не смятам че в Италия разпоплагат с по-квалифицирани специалисти - програмисти, схемотехници и т.н., дори напротив. ФАКТ е че италианците имат традиции, докато нашите момчета се учеха в "движение", като за мен лично се справят чудесно. Изказвания на "СТАРИ ГАЗАДЖИИ" от сорта на "наш'те инжекциони са оргинални италиански - за**и ги тия на Христо, Фобос ...." предизвикват в мен само смях. От инжекционите които съм монтирал в Кюстендил (всички метанови) нямам нито едно оплакване, клиентите са адски доволни, да не говорим че опциите за настроики дават толкова богати възможности....
Така че - нека подкрепим нашите момчета - БСМ, ФОБОС, Стара Загора, ДЕК(разработва ново поколение). Ако съм пропуснал някой - моля да ме извини.
- що се отнася до MAP-a ! От моя личен опит - самонастройката е много далеч от истината. По-добре е настройката да се прави ръчно - по време на движение, да се получи оптимална крива, и след това, разбира се - MAP-a !



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: gogologo]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано16.11.07 19:23



колега нека да не се самозаблуждаваме моля , да с всички бгта колата бръмчи и понеже метана е ефтин ок не се разбира от отделния клиент коректно ли работи колата или не съвсем . знаеш ли колко различно работят 150 абсолютно еднакви коли на една таксиметрова фирма карани в абсолютно еднакъв режим ( карани деноношно ) правени в един и същи сервиз от едни и същи хора но с различни ГИ . просто на десетина бакшиша успях да набия в главата че по-добре да плащат малко по-високи месечни вноски но да имат инжекциони разработвани стотицихиляди човекочаса а не инжекцион разработван на база събиране на нещо ефтинко . защото дори томата и румен да направят велик софтуер ( шапка им свалям и на двамата за софтуера на метановия бсм аз съм им помагал достат и смятам че постигнахме почти максимума ) те просто трябва да се съобразяват с някои фактори ако желаеш ще ти ги изброя



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: 4oko]  
Авторgogologo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 00:26



4oko,
Не разбирам (освен като изключим факта че дистрибутираш БРЦ) защо си толкова върл фен на италианците?
Да - ти разбра че работя с БСМ, както спомена Томата и Румен - момчетата са си ОК и са отворени по всяко време. Отговори ми - кога ако ти имаш проблем ще вдигнеш телефона и ще получиш моментална консултация от БРЦ (дори не споменавам езиковата бариера - допускам че ще се разберете на английски). Ти може би ще ми отговориш - с БРЦ няма никакви ядове! МОЖЕ БИ !!! Не съм слагал и нямам коментар, но до сега НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМ С БСМ !!! - И ВЯРВАМ ЧЕ НЯМА ДА ИМАМ ПРОБЛЕМ С НИКОЙ ОТ БГ КИТОВЕТЕ !!! Защото знам, че лошите оценки идват от полу-грамотни "чичковци - газаджии", които са заучени на готови схеми (вдигат телефона, обаждат ти се , казват каква е колата , получават конфигурацията) и не потеглят на нищо ново, дори не се замислят за най-малките нещица!
Моите най-искрени уважения!
P.S. Ако не те затруднява - да ми изброиш с кои фактори трябва да се съобразяват от БСМ? - e-mail-a ми е gogologo@abv.bg



Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: gogologo]  
Авторbaj (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 11:53



Ааааа, ако може тука да и дадете тези фактори, че и нам ен ми стана интересно. какво точно и конкретно насттройки има БРЦ в повече в сравнение с например БСМ





Тема Re: Въпросче към разбирачите на газов инжекционнови [re: Bubeka]  
Авторdidato (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 12:31



можеш да сложиш обикновенно газово но ще гърми.ако неискаш да имаш проблеми с колата си ти препоръчвам горещо газов инжекцион.аз лично съм с easyjet и съм много доволна от него.имам го от повече от 3год и единсвено съм почистила филтъра на редуктора-10лева.това е




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.