Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 01.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови  
Авторфиecтaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 17:39



колеги, обърнах го този форум но не намерих инфо с къв диаметър трябва да ми е смеситела. двига е 1,4 пълна инджекция 94г. Редуктола ми е Ланди 100 Kw с по малък диаметър, а двигатела е 75кс - вярноли че това ми вдига разхода



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: фиecтaтa]  
Авторzandor (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 18:58



Да, вярно е.
Във всеки нормален агу магазин имат каталог с диаметрите.



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: zandor]  
Авторфиecтaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 14:33



благодаря и за двата отговора, още сега заминавам да ги диря. Да не прозвучи като реклама но ми предлагат Волтран- човека ми каза че колата ми ще се държи по добре. Да си сменям ли Ландито за Волтран.



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: фиecтaтa]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 17:20



дифузора трябва да ти е 33мм в най тясната част,имам го на картинка как изглежда,ама не знам как да кача фаила
ако вземеш турски изпарител ,може да береш ядове с празния ход(е,може и да не береш)
дано съм помогнал



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: фиecтaтa]  
Авторфиecтaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.08.07 23:35



дaнчo, благодаря ти. Относно изпарителя Волтран съм имал 2 коли с такъв и никакви проблеми. И още, човека който ми го препоръча беше твърде категоричен че двига ще се държи по-добре /икономия-пъргавина/ от сега "бил по- чувствителен"- каквото и да значи
Обмислям въпроса и за електронно предварение. Но за сега да си подбера правилен изпарител и смесител



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълна [re: фиecтaтa]  
Авторnonovo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.07 19:13



priateli bihte li mi kazali kolko triabva da e otvora na plo4kata za seat 75 kw motora e 1F



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: nonovo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 11:05



имам един компютърен каталог на брц,мога да ти кажа ,ама кажи колко кубика е ,карбуратор,моно или пълна инжекция е,щото така не мога да се ориентирам
на фиестата ако и мръднеш аванса,освен че ще върви по-добре,ще ти икономиса 1-2 литра на сто



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: дaнчo]  
Авторфиeckтaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 18:46



Данчо двигателя е 1,4 73кс 94г няква междинка май, пълна инджекция, нямам никаква възмож да мръдна механично аванса, ште стане само с електроника. Гледах некви каталози и пишеше че смеситела тр да и 33 мм- в момента ми е 31 тази разлика до какво води- разход? динамика?



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: фиeckтaтa]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 23:11



не знам,обикновено съм виждал колеги с по голям от колкото се предписва
и ефекта е кофти вървеж в ниски обороти,ако е по малък може би повишен разход,правил съм проби с моята с дифузори с 2х18 мм по каталог трябва да са
2х23 мм резултата беше разход 16-17 на 100,добре върви в ниски обороти и никак в високи( не му стига въздуха)
сега преди беше с 2х26 мм,малко кофти в ниски след 2000 добре,ама кофти за градско каране,разход около 11 градско и около 6-7/100 с скорост до 110 км/ч
сложих колкото го дават по каталог и стана по средата ,добре е ниски и задоволително в високи,разход градско10 без юркане ,на дълго минах 300км с
около 20-22 литра газ( още съм в процес на засичане и не знам колко е)като минах 170 дълго и 120градско
сега имам чувството че на дълго гори повече от 26 мм дифузорите,ама на мен карането ми е предимно градско,та малко повече извънградско не болка за умиралка.шурея ми има подобна фиеста,само че карбураторнаразхода му е около 12 градско и 8-9 дълго ,и той ми реве от голям разход,аз карам с около
5 градуса повече от предварението за бензин,мисля че от това ми е по-малкия разход,
дано съм помогнал



Тема Re: диаметър на смесител за фиеста 1,4 пълнанови [re: дaнчo]  
Авторфиecтaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 11:30



Много ти благодаря. Остава да продължавам с експириментите




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.