Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 24.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови  
Автордeл (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 15:02



Здравейте,
Нуждая се от помощ.
Някой знае ли как се настройва ЗАВОЛИ- ланда газ контрол модел 300.
Модулът взема само сигнал от ланда сондата.
Гледах в страницата на Заволи но освен че пише , че е ръчно настройваема няма нищо друго.
Опитах в сервиз с газ анализатор но нищо не стана тъй като правихме настройката от изпарителя/с винтовете за пр. ход и мах. дебит на газ към дв-ля/.
Проблемът е, че няма нищо допълнително за включване към "някъкъв компютър с кабел" за тези настройки.
На самия ланда газ контрол има само два светодиода- зелен и червен.
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: дeл]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 22:08



Ако е това което си мисля се настройва като се сложи последователно на моторчето тройник за гас от където се регулира дебита.В оргиналната система е единичник заводски монтиран на плочката



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контрол [re: toshe]  
Авторdel (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 09:01



Благодаря ти!
НО
Има само един винт точно преди стъпковото моторче на Ланда контрол-а за регулиране на дебита на газта.
Има и тройник след стъпковото моторче но на него няма никакви винтове за регулиране а плочката съответно е с два щуцера за свързване към този тройник.
Аз доколкото знам, когато АГУ- то е настроена добре за празен ходр когато червения и зеления светодиоди на Ланда контрол-а светят, редувайки се/или така си мисля Аз. Защото при 3500-4000об/мин на газ светодиодите започват да мигат по този начин и качеството на сместа-газ/въздух е добро-проверено на газоанализатор/.
Аз пробвах да постигна същия ефект се с насторйка от винта за ПХ на редуктора /светодиодите да светят, редувайки/. Но при форсиране и рязко пускане на педала на газта оборотите пропадат до 350-500об/мин. и започва едно "мислене " дали да гасне или да си възстанови оборотите на ПХ-750/800об.
Постигнах стабилни обороти на ПХ но тогава свети само червения светодиод и стъпковото моторче започва да пука постоянно което ме навежда на мисълта, че при такава регулировка може и да изгори скоро.
Ако имаш повече информация за това какво означават червения и зеления светодиоди и пр. моля те пиши ми.
Благодаря предварително.



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: del]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 22:54



Горе долу си уцелил нещата.Само дето този л.гас контрол за които си мислех е без индикация.По принцип на обороти трябва да клати сместа.(кактвото и ти си постигнал).На празен ход стоят по сложно нещата.Някой автомобили не искат да работят на точна смес на празен ход (гаснат при отпускане на педала, тресът се или гаснат при натоварване от вентилатора за парното или фаровете и т.н).Поради тази причина повечето л.гас контроли се връзват и към ТПС, и с тример се настройва прага на сработване идеята е като пуснеш гаста да не работи контрола на сместа за да не дава ядове колата.Не е фатално за разхода ако на празен ход е по богата колата (до 3-4 % СО).За свтлодиодите не знам, виждал съм с индикация на тартарини (червен зелен и щълт диод) и на бигас (червен и зелен) като съответно се сещаш кой цват какво значи. Предполагам че при теб индикацията е сходна (всичката електроника се прави от AEB)



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: del]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 22:56



А забравих, по принцип винта за регулиране или е точно срещу моторчето или след него, не съм виждал да е преди това.Виж посоката на потока!!!



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: Toshe]  
Авторdel (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 11:27



Точно така, винта е преди стъпковото моторче/между стъпковото моторче и редуктора/.
Иначе ходих да я насторят-АГУ-то де и това което направиха е, че постигнаха точно това редуване на светодиодите на празен ход и в момента колата е перфектна-дори върви по-добре.
Само не успях да видя какво и в каква последователност "въртяха".
За което ме е яд тъй като настройката я правиха по светодиодите без нищо допълнително като апаратура освен, отвертката.
Но пък ми казаха, че от мен се иска от сега нататък само да си сменям въздушния филтър навреме.



Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: del]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 14:59



Не знам къде са ти правили настойката ама по принцип така са прави по светлодиодите, ако се използва гас анализатор или някаква друга техника тя се само да се установи дали работи адекваетно електрониката на л.гас контрола.По л.гас контрола или работи или не веднъж заработил само се сменат филтрите и евентуално се пипа леко празният ход от испарителя или бинта за отверката на моторето, но ако ки купуваш филтри от ено и също място и на едни и същ производител не би трябвало да има нужда от корекции, излкючваме разни турски производители дето хартията на всяка партида е различна





Тема Re: ЗАВОЛИ- ланда газ контролнови [re: дeл]  
Авторlz1qu (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 21:26



Ako si ot Sofia ,obadi mi se..Imam sastata lambda kontrol Zavoli..Ste ti pomogn s nastrikite..
NO..lambda sondata triabva da ti e izpravna ..inacenisto ne parvish
Krasi
lz1qu@yahoo.com
02/9382705




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.