Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Към специалистите на Газови инжекциони  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 17:31



Уважаеми специалисти,
Моля, споделете вашия опит.
Имам монтиран газов инжекцион. Нормално ли е да ми светка от време на време лампата Check Engine.
И как се лекува това нещо.. Със ламбда емулатор ли.. Не е ли смешно да имам Ламбда емулатор на монтиран газов инжекцион?



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
АвторjbO7 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 18:42



между другото къде си монтирал газовия инжекцион -да не се окажем колеги по сервиз.....защото и при мен е същата работа и то само на газ при яка консумация на ток-включване на климатик. при мен ситуацията е ленива сонда и на газ сместа е по-бедна, съответно като за няколко сек. ми даде 0 (при пускане на климатика) и светва грешка за ламбда сонда. и на мен ми е интересно каква е причината и как се лекува.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: jbO7]  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 21:15



Въпроса е принципен. Не ми се иска да кажа модела на газовия инжекцион. Ще стигнем и до там. Но нека първо уточним дали проблема е в калпав модел газов инжекцион или калпав сервиз или просто си трябва ламбда емулатор за да не свети тази лампа и да не бърка бензиновия компютър. Нека кажат хората специалисти.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 00:23



На мен ми се струва че калпавия си ти ,ако искаш отговор ,кажи какъв ти е инжекциона,ПРИНЦИПНО форума е да се помага ,а не да се пълни със глупави въпроси .



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: aнoнимeн]  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 08:27



Абе калпав съм и прост. Но питам. Ако някой знае принципа на ГИ да обясни.
Какво значение има модела в случая. Пък може и да име значение.
Много клиенти си патят от такъв проблем.
Тук е пълно с газаджии които рекламират своите сервизи и моделите които монтират а понякога оплюват конкуренцията. За това не искам да кажа модела.
Обяснете ако можете.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 16:09



кажи защото има значение!





Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 20:11



ВЪПРОС НА РЕГУЛИРОВКА В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: 1]  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 20:56



"ВЪПРОС НА РЕГУЛИРОВКА В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ"

Да разбирам ли че поставянето на ламбда емулатор на газов инжекцион е абсолютна глупост. И че причината е че газовия инжекцион не е настроен правилно?
Има ли модели газови инжекциони при които не съществува такъв проблем?

Благодаря за отговора, но ще се радвам ако някой обясни по подробно.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
Автор gassystems ()
Публикувано21.07.07 22:55



Колега ламбда емулатор на ГИ - все едно да сложиш ламбда емулатор на кола без
газова. Друг е въпроса че някои ГИ искат повече работа (настройки).Няма да им споменавам марките(както ти не каза каква е твоята). Мога да ти кажа кои са истинските ГИ в България .



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: gassystems]  
Автор lvolll (ентусиаст)
Публикувано21.07.07 23:42



това което прочетох - БРЦ или ФОБОС



"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Редактирано от lvolll на 21.07.07 23:42.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: lvolll]  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 09:28



Явно че моя не е от истинските.. Или поне не е от гореспоменатите два модела.
Благодаря ви за отговорите. Абе много ми се иска да направя анти реклама на тоя, ама ще се въздържа..



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
Автор gassystems ()
Публикувано22.07.07 12:11



BRC Fast и Prins VSI. Останалото е компромисен вариант.
Това не е реклама а факт.

Успех.





Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: gassystems]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано22.07.07 16:53



ако само за момент ти светва чека то най вероятно можеш да се оправиш с малко настройки но имай предвид че съществуват ГИ които не могат да се справят достатачно добре с мотори евро4 в този случай колегата е добре да закачи ОБД тестера и да настройва ръчно по корекциите на бензиновият компютър ( лонг търн и шорт търн ) а емулатор сонда ламбда монтиран на кола с ГИ ......

чак ме е срам да го напиша



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
АвторФилибeтo (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 21:25



А така, нека и аз да се включа по този повод.
Нека инж.Любен Дойновски, официален представител за България на руските газови инжекциони системи ГИГ и Фаворит,
да сподели своя опит в монтиратнето на ламбда емулатори и съвместната им работа с руските ГИ.
На колко клиенти е монтирал тази комбинация и каква е необходимостта от ламбда емулатор?





Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Филибeтo]  
АвторPipon (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 09:24



Къде го чукаш, къде се пука :)



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
АвторjbO7 (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 09:25



ама много интересни хора сте всички.тоя няма да каже каква е, другия също. нали това е форум в който трябва да си помагаме и да споделяме какво ни мъчи, а не само някои хора да правят реклами тук. аз споменах че ми свети чека - при мен ситуацията е такава - ако колата работи на празен ход и си включа климатика да речем - ламбдата дава 0 за няколко секунди и ми светва чека....в друг случай не светва. казват че ми била ленива ламбдата. според мен просто ми е бедна сместа на празен ход и като пусна голям консуматор и обеднява още повече и забива в нулата. пиши кога ти светва тоя чек и поне марката на газовия инжекцион. няма нужда да казваш, щом не искаш, къде си го монтирал, макар че ако си помислиш колко хора ще се опарят като теб ако не споделиш.....а онези ги боли фара.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Pipon]  
АвторLPG-aмaтьop (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 18:55



Както е посочил един колега е напълно възможно проблемът да идва от самата ламбда сонда, която не е прост шалтер и не действа на принципа "работи - не работи". Има проблеми свързани с нея, които са трудно откриваеми, но хора с акъла си и с подходяща апаратура ще изхващат "кофти" сонда. За всички (ВСИЧКИ) монтажи на ГИ се изисква колата да е в перфектно техническо състояние откъм двигател (това важи и за конвенционалните АГУ между другото

).
Идеята за монтиране на Лабда Емулатор при ГИ е непонятна за мен, тъй като на практика ЕКУ-то на колата изработва импулс, като за бензиновите инжектори ползвайки информация от всички датчици, включително и ламбда сондата, а после газовото ЕКУ обработва този импулс и го подава на газовите инжектори.



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: gassystems]  
Авторriko (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 19:17



LANDI защо не ги включваш?ЗА МЕН СА № 1





Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: riko]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано25.07.07 22:50



те са си на Таньо Видев много са добри но не се бъркам в работата на други вносители



Тема Re: Към специалистите на Газови инжекционинови [re: Филибeтo]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано27.02.13 14:00



Инженер Дойновски постави една такава руска убавиня на Зафирата , на един мой приятел.Аз посъветвах приятеля ми и аз после трябваше да си изпия горчивата чаша до дъно.Първо, т-нар. инженер ни прати при едни други хора да монтират бутилка, тръба, ключе .....после се върнахме и той започна да свещенодейства.Отне му 2 дена и готово.....След два дена каране започнаха проблемите, колата се осветка цялата, започна да трупа грешки и започна едно ходене по мъките.А иначе имаше едни приказки, колко е велик този руски инжекцион, ма с какви бързи инжектори бил ма как се самообучавал.....дрън дрън дрън.....пълни глупости.Накрая този "фамозно умен" чичко си свали "великата уредба" и си ни върна парите.......от тогава тази зафира е с уредба БРЦ и не е имала и 1% от проблемите, които имаше за 2 седмици с прочутата руска уредба.А колкото до качествата на Дойнов.......определено аз ги поставям под съмнение.....макар, че от тогава минаха 5 години и може и да се е понаучил да слага газови уредби.....ма то вече кой ли не го прави!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.