Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 27.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема спешна помощ  
Автор Acя ()
Публикувано16.07.07 21:34



здравейте. пиша с на жена ми ник-а. имам един много странен проблем - опел вектра 1.8 16V. скоро си монтирах газов инжекцион - италианска - на ауто газ италия или нещо подобно.проблема е странен поради простата причина че колата кара без никакви проблеми на бензин и на газ докато не ми намали нивото на газта в бутилката.като ми останат 5-10 литра и ми светва чек енджина като карам ( грешка 0130 - ламбда сонда ) на бензин не ми свети, а също така като допълня бутилката лампата ми изгасва. много ми е странно. защо се получава така. дайте идеи......мисля утре по обяд да ходя и да се разправям че ми писна от тях, но искам да имам някакво инфо. според мен не е нормално да карам 500 км, лампата да не светва, а като намали газта да влиза в авариен режим и да изписва грешка. може ли да дава постоянно бедна смес като намали газта и да дава грешка че не ми бачка сондата. между другото сондата ми е турска на волтран и ми е заседнал нивомера в пълно състояние........а също така изпарителя ми е монтиран на носача някъде долу....може ли да е прекалено далече от дюзите. помагайте моля ви.благодаря предварително



Тема Re: спешна помощнови [re: Acя]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано16.07.07 21:50



Oще един НАБУТАЛ се с "италянски" измислен газов инжекцион ! Човече за да спестите 100 лв сега ...помощщщщщщщщщщ ! проблема е в неравномерната работа на редуктора при различно заханване от бутилката ! няма как да се преборите нямааааааа.... софтуера на ситемата е ИЗМИСЛЕН а да не говориме за линейност на инжекторите !!! За съжаление няма нормален начин да не влиза ЧЕКА !!! колата ти е достатъчно добра и "чува" всичко което не и е угодно !!!



Тема Re: спешна помощнови [re: Acя]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 22:03



просто си си избрал най ефтината италианска уредба която няма сензор за налягане на газта казва се "изиджет" името говори само за себе си
и съответно няма как да превключи корекно на бензин когато ти свършва газта
резултата е че сместа обеднява с намаляване на налягането и ти светва лампата ....елементарно после зареждаш и се оправя това се случва защото не се прави корекция по температура и налягане на газта
другия проблем на тази система е че в зависимост от налягането и температурата на газта разхода всеки пат ще е различен защото не се прави корекция по температура и налягане на газта
по добре да си беше сложил Българска система "фобос" или "бсм" но ако е на "бсм" са е "бардолини" защото "кар газ" е на принципа на изиджет успех



Тема Re: спешна помощнови [re: Acя]  
Автор gassystems ()
Публикувано16.07.07 22:04



Каква бутилка имаш , че като минеш 500 км ти остават още 10 литра?
Големичка ще е.


Там ще да е проблема - в сондата.



Тема Re: спешна помощнови [re: injection]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 22:06



много си злобен бе колега успокои се малко прави повече секс



Тема Re: спешна помощнови [re: gassystems]  
Автор Acя ()
Публикувано17.07.07 00:06



бутилката ми е 37 литрова т.е събира 30 литра и този проблем се получава като останат 10 и по-малко литри в бутилката, а за 500-те км - 3 пъти съм е дозареждал.



Тема Re: спешна помощнови [re: Acя]  
Авторб.м (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 00:17



и ако обичате не пишете ако нямате някакво решение на проблема. по-добре да си беше сложил това или онова няма да ми реши проблема. ако имате някакво решение - споделете, ако ли не - заяждане няма да ми е от полза.



Тема Re: спешна помощнови [re: Acя]  
Автор gassystems ()
Публикувано17.07.07 19:16



Едно е сигурно. Проблема може да се реши в сервиза. Настройки.
Моят съвет е да отидеш със светнал чек. Ще се оправи стига да ти обърнат внимание. Успех.



Тема Re: спешна помощнови [re: simo]  
Авторici (Нерегистриран)
Публикувано03.04.11 13:41



категорично не съм съгласен с теб , колега.... изи джета е сравнително проста уредба, лесно се настройва, не е капризна, но.... изисква 3 неща:
1. Кадърен монтаж/ важи за всяка уредба/.
2. Отлично състояние на автомобила при настройката/ свещи, кабели, филтри да са в ред/.
3. Този, дето я настройва, да и разбира...
Имам 40 автомобила с такава уредба / на метан/,а при метана капризите са повече от пропан-бутана. Лично съм ги настройвал всичките.. ако не сменяш нещо по самата уредба, не се налага да пипаш настройки въобще.А някои коли са вече на 550 000 км. При правилно вложени настройки, не се налага да се пипа нищо...Личната кола на сина ми е Пежо 406, мотора е 2 литра , с турбо... и това не и пречи да си върви като на бензин... инжекторите са 21, естествено, то по - големи за нея няма...разликата между другите ми коли, които са 1.4 Рено Клио, е в изпарителя, който, италианците, заради турбината , за разработили с пръчковидна форма...А на колегата със светещия чек - колега, неправилно ти е свързана уредбата.. На някои от рената свети чека/ изчистваме го, но след време пак светва/, но не правят проблеми като намалее газта... Тъй като тази уредба не превключва сама на бензин/ бензиновата ти помпа е изключена като си на газ/, като свърши/ намалее до степен да няма налягане / газта и започне да хълца, просто цъкаш копчето и минаваш на бензин. На пежото ми се е случвало няколко пъти да ми светне чека като почне да хълца, пък аз я мъча, но минавам на бензин и след 2-3- секунди чека угасва. При теб проблема определено е в настройките на уредбата,не е в друго...Дано съм бил полезен.





Тема Re: спешна помощнови [re: ici]  
Автор potr1 (ентусиаст)
Публикувано23.04.11 12:12



Абе къде ги намерихте тия сложни по-сложни от самолет автомобили бе? Я си карайте Москвичите!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.