Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 04.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: Posleden]  
АвторDo Posleden (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 10:59



Абе човече, спри да си пробутваш великите идеи.Пръднята е всичко що се внася в БГ и с нискоооо качестви и неизяснен произход.
Ако ти се скапе нещо и увисваш като прани гащи, а бг инжекционите са мислени, премислени и направени - спри с глупавите постове.Я разкажи ГИГ има ли изпарител, май само една тръбичка минаваща покрай антифриза..........баси технологията.Руска та дрънка.



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: 16xel]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано17.05.07 21:30



фобос , бсм , и тартарини се различават в общи линии само по софтоера а плюсовете на италианците са най - вече в големият им опит и дългото време в което са я разработвали фобоса за мен е претрупан от "екстри" разбирай възможни настройки и това понякога пречи докато тартаринито и бсм имат само необходимите а ако ме питаш кое е по-надежно бих заложил на бг инжекциона защото той вече се доказа в личният ми сервиз съм монтирал над 50 бр. и то на таксита ( криви корейски бангии сглабяни по технология на тойота с ЕЦУ кефико !?! и тн ) и агуто се държи перфектно дори и при каране първа пета !?! вярвай ми не бях виждал такова каране но оня ден видях , идва еди и ми разправя " абе шефче тая пущина нещо не въри " качавам се и той вкарва първа 2000 оборота и от там 5 та 800 оборота и колата аха да загасне " те брато виде ли " е какво да се прави клиенти да им ...............

та избора най-вече е ези тура и парите все пак



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: 4oko]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:25



как се определя кое е най необходимото - мислите ли в момента за времето когато ще се наложи диагностика на системата при евентуален проблем и тогава загубеното време и нерви за коя сметка ще е или и по важно в момента е да е простичко че по лесно и бързо се монтира



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: Do Posleden]  
АвторPosleden (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 22:26



Аууу!Извинявай все си мислех 4е тук мога да си кажа мнението без търговските 4етки,ама нейсе.



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: n9242O]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано17.05.07 23:09



Същата Астра работи вече 10000 перфектно със Еази Джет,среден разход 8,7



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: aнoнимeн]  
Автор n9242O (непознат)
Публикувано18.05.07 06:01



Мерси на всички за мненията.

П.С. 4око на теб не ти видях никъде тел-а можеш ли да ми го метнеш, ако не тука на пощата n92420@abv.bg. Мерси предварително.

Таралежа е странна птица, не ритнеш ли я не полита!!!


Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: n9242O]  
Автор n9242O (непознат)
Публикувано18.05.07 06:46



Искам да попитам още нещо. Предполагам че имате представа.
Понеже имам компютър в колата, който показва разхода на гориво като си сложа газов инжекцион тази функция сте продължи ли да работи или не? Ще отчита ли що годе нещо верно или стойностите ще са супер измислени?

Мерси.

Таралежа е странна птица, не ритнеш ли я не полита!!!


Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: simo]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано18.05.07 13:12



колега диагностика на газов инжекцион извършва всеки софтуер за съответната система а ако си си играл да слагаш фобос или си разглеждал менюто поне само да те питам за чии ми е отделна настойка на всеки отделен цилиндър в зависимост от това дали единия има 5 компресия а другия е горедолу добре с 9 и отгоре на всичко тази програма работи непрекъснато и товари и без това слабичкия процесор и тн. . не се заяждам просто питам щото ако тази опция има смисъл колите няма да се нуждаят от ремонт на двг а ще им слагаме само една газ и готово а и фирмоера на ауди например ще позволява подобна намеса както и големите в областа на газовата електроника също биха направили подобна екстра например А.Е.В. та сори като компа прочете лоша компресия на един или два цилиндара аз не смятам да се опитвам да правя ремонт на двигател през софтуерен кабел щот не мога





Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: 4oko]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 03:54



1 - я ми кажи как на тартарини или бсм ще включиш един цилиндър на бензин а останалите да са на газ за да се направи диагностика - нямя да обяснявам за какво е нужно това --- на брс и фобос е възможно
2 как на бсм ще направиш диагностика ако се случи така, че сензора на налягане отчита ниско ниво само за 0.2сек и после пак влиза в нормите - като няма осцилоскоп --- на брс и фобос тази диагностика се прави за 5мин на бсм може да ти скъса нервите и да отнеме дни защот визоализацията на сензора за налягане е на инертни стрелкови часовници -- този проблем ми се случи на бсм и го хванах на 3 ден като закачих външен осцилоскоп и тръгнахме да обикаляме с колата защото го прави само в движение като скочи в дупка
3 как ще разбереш на бсм или тартарини ако захранващото напрежение падне под 8 волта при въртене на стартер или при друг случаи - защото на брс и обос се вижда на осцилоскопа
4 как ще разберещ например на астра или шкода след 2000г ако не е в ред свещ или бобина например на първи цилиндър и клиента търси веднага повредата в газовия инжекцион на фобос и изи джет тази диагностика се прави

5 как ще разбереш с полски инжекцион колко е налягането на изпарителя и мапа пооделно като за по ниска цена се ползва сензор които следи само деференциялното налятане от тук проблемите са два
- мап различен от нормалния което означава наи често проблеми в газоразпределението
- или ниско или високо налягане на изпарителя
но това не се вижда на полските инжекциони
има и още но не искам да правя разбор а да кажа че колкото едно система е по проста толкова е по трудна за подръжка но това се разбира по късно
монтирал съм около 50 бр симгаз и около 150 брс които са на 1-4 години сега като видя че идва проблемна кола с симгаз разбирам че денят е наполовина загубен , а бсм не е много по различна
брс и фобос се подържат лесно въпреки че на някои софтуера им се вижда сложен



Тема Re: Газов инжекцион на АСТРАнови [re: n9242O]  
Авторmilendanda (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 17:40



Здравейте колеги, имам opel astra 1.4 пълна инжекция 92г. метални колектори,някой знаели каква уредба на метан е най-добре за мен и каква е цената с бурилка,с която да мога да измина около 250 км.Благодаря предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.