Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Изсрах се най накрая на колата си  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано25.04.07 21:07



Днес след едно месечно размишляване най накрая се изсрах на колата си като си сложих газова.
Като по чудо не знам за добро или за лошо колата започна да върви много по добре на гас отколкото на бензин.
След като я купих я карах на диагностика - компиутарна и компиутара показа че всичко е ок . Но ме навежда на мисалта че ламбда сондата си е заминала.
Според вас възможно ли е да е така или пък тия газаджиите са отворили повече кранчето.
Още не съм и засекъл разхода но на бензин само градско каране е точно 9 на сто .
Това за разхода го установих като 2 пъти пълних резервуара до горе и след 100 километра допълвах.
Според мен дадели ми повече от 11.5 на 100 газ найвероятно са отворили повече кранчето.



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.04.07 22:45



Не те разбирам ?

Харесва ти 9 бензин, но не ти харесва 11 газ???

Я да сметнем - 9х1,85 = 16.65 лв./100 км на бензин
11х0.90 = 9.90 лв./100 км на газ

Икономията ти е 6,75 лв./100 км.

Да ти имам проблемите честно!






Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 22:47



Това че си срал е добре за корема и за джоба.Ако мислиш че някой кара на гас защото е фен на екологията или е мазохист (обича да ходи по сервизи, да си сменя по често филтри и свещи и .....).Ти си за психиатър. Единственото хубаво на гаста е че е ЕВТИНО



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: Toshe]  
Авторcjboland (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 23:07



Още не съм засякъл ко е разхода на газ , но въпроса ми беше , че варви по хубаво на газ от колкото на бензин.
Ако ми деде по голям разход от 11 на сто значи има нещо гнило в газовата или по точно в изпаритела. Това с вървенето повече на газ от колкото на бензин има ли нещо общо с врътката на изпаритела да подава повече газ.



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано25.04.07 23:13



А може пък и бензина да е гаден.
Преди 3 дни заредих на шел пълен резервоар от обикновения 95.
За един месец направих 500 километра на бензин и не съм имал проблем ама пък тая разлика с вървенето нещо гнило ми се струва.



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано25.04.07 23:16



Nishto - novo, 90 ot kolite koito sa nad 5 godini rabotiat po dobre na gaz. Dori i na novite MAP senzora otchita pone 15 milibara po malko natovarvane, pri gazovite injekcioni! Uspeh!



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
АвторOO...O (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:03



И аз много скоро ще сера на моята и то собственоръчно. Масово познати и форумци ревът от газаджии. Сигурно има и свестни , но не ги познавам. Вече си монтирах бутилката с усталъците, а не мога да си избера изпърдител. Ако си засякъл твоя пиши какъв е , още повече - казваш че върви добре.
Не си казал каква е колата, но този разход (бенз.) е мечта, пък за София не е за вярване!
Това с вървежа е странно, ама не чак толкоз. Споделям мнението на BRC - най-вероятно някой датчик те пробва, но вече не те интересува, ако си с обикновена уредба. Освен това повечето инжекционни коли са доста "скопени" на бензин заради екологични съображения, а с газовата правиш "байпас" на инжекциона.



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: cjboland]  
Автор misho_gas (непознат )
Публикувано26.04.07 11:14



Това за разхода го установих като 2 пъти пълних резервуара до горе и след 100 километра допълвах.

Така не се засича,защото на всяка газостанция помпите им разботят различно
Засича се пълна - празна и така два пъте, това е най точното!



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: OO...O]  
АвторOO...O (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:26



Аааааааа видях каква е - нали Клиото 1,4?



Тема Re: Изсрах се най накрая на колата синови [re: OO...O]  
Автор cjboland (непознат )
Публикувано26.04.07 19:26



Нямам си идея какъв е изпаритела .Опитах се да видя номер или нещо като индикация но не успях.Виждам че пише Lowato на него ,но дали наистина е италиански или турски наистина не мога да го установя.
Обаче днес видях разликата колата на бензин не гасне изобщо като е в движение и я сговня от най малкото , но на гас от най малкото гасне.
Незнам дали това е много на добре а може би още не съм свикнал.
Това с вървенето повече на газ продължава.В събота и неделя ще я изкарам извън София и тамън ще и засека разхода на газ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.