Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 13.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Махане на газова уредба  
Автор lendo (xantia2.0i)
Публикувано23.02.07 10:39



Здравейте,
Нищо не разбирам от газови уредби
Става въпрос за Цитроен ЗХ 1,9и пълен инжекцион. В момента има газова уредба Ловато(не знам подробности), искам да я махна. Възможно ли е след това да се кара нормално на бензин и евентуално какви проблеми може да възникнат по ДВГ-то при каране на бензин.
Предварително много благодаря за съветите.

Citroen Xantia 2.0i
Renault 21 TURBO


Тема Re: Махане на газова уредбанови [re: lendo]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано25.02.07 20:08



Не се излагай честно ти казвам , ако не ти харесва как върви, направи си една настройка, една профилактика на изпарителя и един ламбда конрол и ще пееш.



Тема Re: Махане на газова уредбанови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторEnter (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 21:11



аз мойта не съм я демонтирал напълно махнал съм само плочкта и разхода на бензин падна с 1 литър като се стопли ще източа антифриза и ще махна изпърителя . В момента колата върви ли долу горе нормално на бензин ?



Тема Re: Махане на газова уредбанови [re: Enter]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано26.02.07 10:02



Верно си е гадно с тези плочки, които стесняват сечението на входа на въздуха, така разхода на бензин винаги се покачва поне малко.При мен (моноинжекцион) сечението си остава същото, просто инжектора стои около 1см по високо, но такива плочки в Бг май не съм виждал.
Специално по темата - проблемите да се махне уредбата са редки и дребни - ако пълначката ти е външна и е на ламарина е вероятно там да се появи ръжда ако не вземеш мерки. Ако са ти слагали емулатор на дюзите трябва всички кабели много добре да се вържат, защото е вероятно двигателя да размекне евтиния изолирбанд, да дръснеш в някоя дупка и да се разкачи нещо, а после иди го търси кое точно се е разкачило, възможно е като ти махнат смесителната плочка майсторите да не върнат всичко съвсем както си е било и да взема въздух оттам, може а ти изпуска вода от свръзките, където е бил закачен изпарителя към парното. Трябва като я махат да си там и да гледаш внимателно, ако някъде ще навиват изолирбанд нека вържат кабелите с устърклеми и тогава да навиват отгоре...



Тема Re: Махане на газова уредбанови [re: Merck_44OGLE]  
АвторSando (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:22



Може да трябва да почистиш дюзите на ултразвук,да смениш горивния филтър и други такива нещица по инжекциона...




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.