Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Разход - опитите продължават  
Авторiashor (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 15:56



В момента съм със Сиера, карбуратор, 1.6 и се си мисля, че градския разход трябва да мога да го сваля под 13.5-14/100 - при всичките условности на софийското градско!

Да уточня, че предварението съм го нагласил на 14 градуса (при 10 фабрично на бензин) и то на база много проби - 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 градуса и така...

Та, тоа тройник съм го гласил как ли не, но напоследък съм му дигнал мушката...За кво иде реч...

Не знам дали ви е праило впечатление, при мен поне е така, когато ми остават 3-5 литра в бутилката, колата видимо започва да върви по-леко и да работи по-гладко. И обратното - когато е фул макс, нещо, по-тромаво поема...

Та сега съм врътнал изходящото кранче на бутилката - ма буквално съм го отворил 1/2 - 1 оборот. Респективно сега тройника вместо 2 на 1.5 оборота е на 2.5 на 2.5 оборота. Даже при следващото зареждане ще го пробвам при 3 на 2.5. Дет се вика, тройника може и да го засиля нанекъде...:)

Та сега съм в момент на изчакване, да вида резултатие. Ако некой е пробвал таквиз малоумия, мое да сподели кво е постигнал.

Аре със здраве и безаварийно!



Тема Re: Разход - опитите продължаватнови [re: iashor]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано30.01.07 18:42



тая работа ми мирише на богата смес.



Тема Re: Разход - опитите продължаватнови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано30.01.07 18:57



Точно богата смес е, като останат 3 литра в бутилката налягането пада и вече изпарителя пуска по малко газ при същия вакуум, при който преди е давал малко повече. Не си прави експерименти с кранчетата, ами дай 10лв на някой свестен газаджия, който работи без газ тестер и го гледай внимателно какво прави, за да си я настройваш сам следващия път... Аз така дадох 2 пъти по 25лв, но вече мога сам да си отварям и настройвам изпарителя.



Тема Re: Разход - опитите продължаватнови [re: Merck_44OGLE]  
Авторiashor (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 09:06



Ако решението беше просто в богатата смес, проблемът щеше да се реши при затягане натройника. За съжаление това не става, независимо колко много, наистина много, опити съм правил.

Аз да ви кажа се замислям, че тоя изпарител Ловато - вакумен, просто е за по-мощни коли. Но не съм сигурен. И на предишната кола бях с такъв, и пак същата работа.

Да ви кажа писнало ми е от майстори, баш майстори.


Квот мога, гледам да си го наглася сам.



Тема Re: Разход - опитите продължаватнови [re: iashor]  
Авторpc (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 10:02



ако имаш обективна ''обратна връзка'' резултатите ще са прогнозируеми
http://www.runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=5



Тема Re: Разход - опитите продължаватнови [re: Merck_44OGLE]  
Автор Swartalf (счупен)
Публикувано31.01.07 13:30



И при мен го има този ефект на по-добър вървеж при почти празна бутилка. В това което казваш за преобогатената смес, има много логика... А за реглажа имаш предвид винтчето за обогатеността на сместа, или тройника? Щото аз моята си я регулирам сам, и мисля че се справям не по-зле от средно некадърен газаджия, работещ без техника. С вакуумно ловато съм, карбуратор с две клапи и съответния тройник с два винта. Проблема е че при по-бедна смес, на празен ход са ми доста ниски оборотите... Ще има още играчка с агу-то, видяло се е!



Driven by madness... and a lada samara.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.