Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема измерване на метана  
Авторнepaздвoeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 00:52



Някой може ли да каже, как точно става измерването на метана от колонката?
Продават го на килограм , а той е в газообразно състояние и директно претегляне е малко несериозно , тъй като теглото на единица обем при газообразните вещества в много голяма степен зависи от налягането.
Аз мисля ,че колонката изчислява това тегло на базата на няколко параметри



Тема Re: измерване на метананови [re: нepaздвoeн]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано28.01.07 21:39



Тъй наречените "параметри" на газовете са два - температура и налягане.
Разходомерите за газ могат да мерят разход обем и след това да го преизчисляват в маса в зависимост от температурата и налягането.
Има и разходомери които мерят директно масата, независимо от температурата и налягането.
Така че - варианти много.
Какво значение има как точно се мери?



Тема Re: измерване на метананови [re: 2V6]  
Авторнepaздвoeн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 01:07



Интересувам се , защото ми се струва, че когато само дозареждам ми дава по голям разход от пълно зареждане на бутилките. Пояснявам с цифри:
Пълно зареждане на бутилка между 12 и 13 лева в зависимост от налягането на газта ,пробег между 240 и 260 км. тоест 5 лв на100км-средно извънградско
а при изминати 70км извънградско допълвам метан за 5,5лв тоест 7,8на 100км



Тема Re: измерване на метананови [re: нepaздвoeн]  
Автор jokoto3 (непознат )
Публикувано31.01.07 15:23



извиняваи Не беше ли ти с Пасат 1,8mi
ако си ти може ли да кажеш колко ти излезе метан уредбата с какав обем бутилки си и доволен ли си като цяло от мощноста



Тема Re: измерване на метананови [re: нepaздвoeн]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано31.01.07 17:17



В отговор на:

Автор: нepaздвoeн
Тема: Re: измерване на метана

Интересувам се , защото ми се струва, че когато само дозареждам ми дава по голям разход от пълно зареждане на бутилките. Пояснявам с цифри:
Пълно зареждане на бутилка между 12 и 13 лева в зависимост от налягането на газта ,пробег между 240 и 260 км. тоест 5 лв на100км-средно извънградско
а при изминати 70км извънградско допълвам метан за 5,5лв тоест 7,8на 100км



Това чел ли си:



Казано накратко - след допълване на бутилките с метан не знаеш какво е количеството в тях, защото не знаеш колко е имало преди да допълниш. Това означава че с допълване не можеш да засичаш разхода. Когато допълваш се събира повече метан, защото крайната температура е по-ниска.

Може да пробваш следното - зареждаш. След това се прибираш и след 10-12 часа поглеждаш манометъра. Температурата е паднала и налягането пада с 30-40 бара без да си изминал и 1 км (освен пътя от метанстанцията до вас).

За да засичаш точно трябва да зареждаш на напълно изпразнени бутилки и след това пак да изгориш цялата газ. Така ще знаеш с колко газ, колко километра си минал. Иначе грешката може да е повече от 100%.

Редактирано от 2V6 на 31.01.07 17:19.



Тема Re: измерване на метананови [re: 2V6]  
Авторнepaздвoeн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 21:36



Jokoto3

аз съм с пасата 1,8mi
Пиша по отделно всяко нещо колко струва , защото нещата ги събирах от различни места ,но всичко е чисто ново няма втора употреба.
Та , бутилка 1бр. Faber от http://remixbg.com/ с вместимост 80л. (на комбито пасва
перфектно) цената беше 1050лв. сега виждам ,че са я вдигнали.
Комплект редуктор(изпарител)BRC,ключ, тръби,скоби, маркучи и зареждачка 300лв. Кран за бутилката 45лв. Аванс процесор от http://jethro.viket.net/Jet_VAG.jpg 65лв .
Или общо 1460лв.
За монтаж не знам колко взимат ,защото си я монтирах и регулирах сам.
С метан за 12,6лв изминавам 250-260км. извънградско.
За вървенето няма особенна разлика с пропан бутана . Просто си я настройваш ,така че да ти хареса как върви , но имай предвид ,че вървенето е правопропорционално на горенето и не спестявай Аванс процесора. С една дума заслужава си .

дерзайте !




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.