Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 26.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Въпросче за щуцеринови  
АвторStealt (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 02:00



Здравейте,
Купих Лада 2105 с завити в карбуратора щуцери на газовата уредба,но резбата е разбита и са много хлабави и подвижни :-;Освен това под тях се намират гайките за закрепване на карбуратора.Посъветвайте ме с идея как да ги закрепя стабилно и при това разглобяемо.
Предложиха ми вариант да купя нов карбуратор и да монтирам плочка ,на мястото на едно дебело уплътнение в долната част му.



Тема Re: Въпросче за щуцери [re: Stealt]  
АвторSwartalf (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 10:37



Здравей! Аз имам същия случай, и мисля да ги залепя с поксипол. Лепилото съм го ползвал за няколко метални неща досега, и съм очарован от способностите му. Единствения проблем ще е ако някога решиш да махаш щуцерите, ама... голям праз! :)
По принцип карба не се загрява прекалено много, за да е проблем ако ги лепнеш, така че би трябвало това да не е притеснение. Само трябва да се зачисти качествено преди това, да не се отлюспи после...



Тема Re: Въпросче за щуцеринови [re: Swartalf]  
АвторSwartalf (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 10:39



Уф, ти искаш да са "стабилни, но разглобяеми"...Извинявай, не съм го дочел, още спя :)
Вариант е да ги махнеш, да запушиш дупката, и да ти пробият нови, или да сложиш плочка. А защо държиш да е разглобяемо?



Тема Re: щуцери?нови [re: Swartalf]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 19:46



При разбити легла на щуцерите, ако са с газова резба 10х1, се струговат проходни втулки от шестограм 13 или 14, с вътрешна резба като на щуцерите, т.е 10х1 и външна 12х1.25, които се завиват на мястото на предишните щуцери на карбуратора с нарязване на новата резба само с първи метчик. Така се уякчава мястото, защото стената там е тънка. В тях се завиват щуцерите, предварително скосени под 45 градуса с няколко витки тънка тефлонова лента. Навиват се възможно най - навътре, като се следи да не опрат дроселовите клапи в тях при крайното си отваряне. Оставят се със скосената част надолу, за по - добро смесообразуване. Интересното е, че дава по- добра икономия на газ от плочката под карбуратора!



Тема Re: щуцери?нови [re: Tarbox]  
АвторStealt (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 00:45



Така...Значи мисля да комбинирам двете предложения.С Поксипол ще залепя по една месингова гайка или втулка с отвор 10Х1 външно до съществуващите отвори в карбуратора.Така вече основното натоварване ще се поеме от по-дебел материал , а тъката стена на карба ще е главно водач за центроване на щуцера.Мисля ,че видях да се продават такива гайки като резервни части за газови уредби или в краен случай ще опра до стругар , а Поксипола му дават да държи до 120 градуса.
Теоретично може да се навие резба директно в Поксипола ,но му нямам много вяра.



Тема Re: щуцери?нови [re: Stealt]  
АвторSwartalf (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 10:32



Поксипола е крехък, не става да се навива резба в него. Може да е здрав за лепене, но не е добра идея да се ползва за друго освен за това :)
Аз ще пробвам да го лепя (на мен само на първа камера ми се е разшавал), пък каквото стане.
Успех на теб :)



Тема Re: щуцери?нови [re: Swartalf]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 18:01



Прeз 1980 г., когато монтирах първите си газови уредби, поради липса на плочки под карбуратора, монтирах по тоя начин щуцерите. Нямам досега оплакване, че на някой с Лада са се саморазвили. Който демонтира уредбата, завива по една заглушка в отворите и почти не личи, че е имало такава. Защо искате да си обезобразите карбураторите с "Поксипол"?



Тема Re: щуцери?нови [re: Tarbox]  
АвторSwartalf (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 19:17



Ами аз не държа да го обезобразявам, просто за съжаление нямам времето да направя операцията която ти каза, понеже работното ми време не съвпада с това на нито един сервиз. :) Това едно на ръка, второто е и че с парите съм...както всички други, предполагам... :)
Благодаря ти за съветите, все пак, бъди здрав! :)



Тема Re: Плочканови [re: Swartalf]  
АвторPancer (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 20:04



И все пак плочката е по-доброто решение.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.