Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 23.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: 4aлyм]  
Авторлoш (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 19:25



а така кажи му го на чоко!! иска да ни го тури във въздуха :((кога стана и той лаком за гол?



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: лoш]  
Автор 4oko (новак)
Публикувано23.02.07 21:45



ако не вярваш колега ела в офис и ще ти покажа офицялното писмо от брц



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: 4oko]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано24.02.07 11:32



Дрън дрън, някой си пише каквото му е кеф тука, естественно е цените на стоки, внос от ЕС да скочат със стойността на ДДС в страната износител.
Досега ДДС не се плащаше ако се изнася извън ЕС, но сега е задължително.
Само за сведение - майка ми на всяко идване в БГ мъкнеше от Лондон 6 литрови бутилки от летището ,а сега като се върна преди 3 седмици докара за същите пари 3 0,7 литрови уискита...



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: Merck_44OGLE]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 13:39



Мисля, че не цената се е променила, а по-скоро майка ти,те е ограничила в алкохола...





Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: ББ]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано24.02.07 15:05



A някои и очилата са си забравили - " ЗА СЪЩИТЕ ПАРИ"
И пак повтарям за да стане по ясно - ДДС се заплаща само ако стоката се продава в страна членка на ЕС. Конкретно за случая с БРЦ - БРЦ преди нова година изнасяше за БГ - страна извън ЕС и Италия не е прибирала ДДС , сега обаче прибира и сумата я плаща БРЦ, което пък си иска парите от Чоко, който пък в крайна сметка си ги иска от нас...
За да няма недоразумения и чел недочел нека всеки, който иска да напише пост във връзка с ДДС и продукция внасяна от страна членка на ЕС да влезе в някой сайт за онлайн търговия и да прочете малките буквички под цената. Ако все още не му е ясно нека се регистрира на сайта, да си хареса нещо и да види крайната цена без транспорта за БГ и Сърбия например. Разликата в цената ще е точно 20% ако сайта е италиянски или 17,5% за британските сайтове...
И понеже са ми "ограничили алкохола" предлагам всеки несъгласен да обвърже мнението си с бас със мен, нека да е за 0,7л Джак Даниелс, ако върви и със стикер от Хийтроу още по добре ...

Редактирано от Merck_44OGLE на 24.02.07 15:10.



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: Merck_44OGLE]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 19:17



Колега, намали още уискито!


Майтап!
Значи, когато страната не е в ЕС, се заплаща ДДС. Има една система TAX FREE. Стоката трябва да бъде с цена над 50 Евро и ако търговският обект работи с тази система ти издава документ, който трябва да бъде подпечатан на външната граница на ЕС или на летището. С този печат се доказва излизането на стоката извън пределите на ЕС след което можете да си върнете платеното ДДС в срок от 3 месеца. Общо взето това е относно плащането на ДДС. В момента то се плаща в страната от където пазарувате и не може да се върне освен ако нямате познат от трета държава, който да го изнесе и после внесе без да го декларира...



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: ББ]  
Автор Merck_44OGLE (новак)
Публикувано25.02.07 10:26



VAT - Explanation....

PFS is required by UK law to charge VAT (Value Added Tax) at 17.5% on purchases made within the EEC (with the exception of certain items such as books).

The prices that you see displayed on this website are shown with VAT included where the selected currency is an EU currency. All non EU currency prices displayed do not include VAT.

Some points to note on how VAT is displayed/charged on this site:

If you wish to have your order shipped to an address outside the EEC, you will not be charged any VAT.
All orders being shipped to destinations within the EEC will be charged VAT where applicable.
If you are viewing prices in a non EU currency, prices displayed do not include any VAT




EU Currency prices include VAT at 17.5%


VAT е британското ДДС, това горе са извадки от 2 британски сайта за оналйн търговия с авточасти.

Не ми пука какво мислите за моя алкохол, нито за ДДС-то, важното е че преди Нова Година си махах с елката ддс-то за да видя реалната цена, а сега не ми се налага да пресмятам :( Най кофтито е че обвинявате Чоко в шмекерлък, което е глупаво, защото единственният ефект би бил евентуално да не се зачита много много из темите тук и да няма кой да попиташ за свежо инфо по въпросите за метана...



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: Merck_44OGLE]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 11:00



Аз пък от време на време купувам някои неща от Гърция (от online магазин) и гърците не ми взимат ДДС! Искат ми inter-eu VAT number. Счетоводителката ми каза че като дойдела тук стоката заедно с фактурата тя подавала някакви документи за стоката и ще си платя ДДС-то тук в българия (т.е. на края на месеца се прави изравняване на ДДС-то което съм плащал и получавал и ако трябва ще доплатя и за ДДС-то на стоките от Гърция).



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: Merck_44OGLE]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано26.02.07 18:41



Има една основна грешка дето допускаш - и преди и сега ДДС се плаща в страната на сделката, стига да имахме споразумение за избягване на двойно данъчно облагане...а ние си имахме.... както и да е, идеята е, че ДДС и преди и сега се плащаше и то в БГ, разлика просто няма... има в начина по който Любо Ганев си го отчита, но това теб въобще не те касае...
Единствената причина поради която може да има увеличение на цената е, че вече не сме с преференциите на развиващ се пазар, а сме част от Европата, следователно можем да плащаме като европейци....ама тва бай ти Чоко ще каже...



Тема Re: Цена на У-ба GNGнови [re: codeine]  
Автор 4oko (новак)
Публикувано27.02.07 20:36



точно така а относно баето мерси ама нека да е след поне още 30 лета моля

а за сведение в италиа монтаж на агу в момента цената в бг но в евро а германско бг цената по 3 при положение че купуваме едно и също на една и съща цена от един и същи производител само цената на труда и надценките са други

Редактирано от 4oko на 27.02.07 20:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.