Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 23.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема Вакуумен или електрически?нови  
Авторikonoma (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 17:00



Колеги, кажете какъв изпарител да сложа на Ладата. Знам, че масово слагат вакуумни, но сега ми идва друго нещо на ум - мисля, че ще мога да направя електрическия да спира подаването на газ в режим на принудителен празен ход с електрониката от карбуратор "Озон 2".
Разумна ли е тази идея и най-вече дали клапана ще издържи постоянното включване и изключване?



Тема Re: Вакуумен или електрически? [re: ikonoma]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.01.07 18:08



Ще издържи.




Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: ikonoma]  
АвторToshe (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 01:06



Това с икономаизера е разисквано тука преди доста време разрови се и виж, защото обяснението е много дълго и не ми се пише пак.





Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: Toshe]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано15.01.07 10:01



Какво му е рискованото пък на икономайзера, аз имам и такава екстра в електрониката, като съм а скорост, над 1500об и отнема докрай газта клапанчето на изпарителя изключва.



Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: Merck_44OGLE]  
Автор korc (непознат )
Публикувано18.01.07 22:24



Риска е в момента на натискане педала на газта - следва гръм и гърнето цъфва. Проблема е че при ППХ в гърнето се натрупва горивна смес с малка контрация на гориво - и когато дойде гореща струя следва взрив в гърнето а не в цилиндъра.



Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: korc]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 20:25



Това с гърменето с само на теория. Аз лично съм карал две коли стакава система първата 6 години втората 1.5 години и никоя не е гръмнала нито веднъж



Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: korc]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано21.01.07 21:02



Отнемайки докрай газта някаква електроника спира клапана на изпарителя, докато въздух все пак влиза, макар и малко. Когато подадеш газ влиза газ/въздух в необходимото съотношение, изгаря и разкарва въздуха от изпускателната система. За мен няма дори теоретична обосновка за гърмеж. Друг е въпроса че неизгоряло гориво изобщо не трябва да присъства в изпускателната система. С какво са по лоши изгорелите газове при подаване на газ и край на ППХ от изгорелите газове при 6000 оборота да речем? Натрупване на неизгоряла горивна смес в гърнето ми звучи даже смешно :) В изпускателната система постоянно циркулира изгоряла горивна смес + съвсем малко кислород и/или въглеводороди +въглероден оксид. Тя защо не гръмва когато сме настъпали докрай газта и част от горивната смес наистина доизгаря в колекторите,ами гръмва точно когато изгорелите газове са с възможно най ниската си температура?
Много по вероятно е взрив да се получи при спускане с включена предавка и отпуснат педал на газта , но на кола без ППХ. Защо - защото когато сме натиснали педала на газта двигателя създава вакуум, с който засмуква въздух през въздушния филтър и чрез който се отваря мембраната на изпарителя и газта постъпва в смесителната плочка и се смесва с въздуха в необходимото съотношение. При отпуснат педал на газта обаче двигателя съзадава вакуум, който съответсва на оборотите му в момента (например 4000) ,а в същото време дроселовата клапа е отворена като за минималмни обороти. Точно тук е тънкият момент, когато се създава голям вакуум в смукателните тръби, постъпващият въздух е малко,а вследствие на вакуума мембраната в изпарителя се отваря повече и респективно постъпващата газ идва множко.
Случвало ми се е при спускане с около 70км/ч на 3та предавка да се чуват постоянни гърмежи от гърнето, но тогава бях с вакуумен изпарител, откакто сложих електрически и системата за ППХ проработи отново съм нямал подобни случки ...



Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: Merck_44OGLE]  
Авторikonoma (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 23:13



Добре, а забелязва ли се някакво придръпване при подаване на газ, след като колата е била в режим на ППХ? Все пак след изпарителя трябва да се запълни с газ.



Тема Re: Вакуумен или електрически?нови [re: ikonoma]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано22.01.07 10:02



Забелязвал съм само при зле настроен изпарител, при добре настроен само се чува цък като включи изпарителя...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.