Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 09.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да ви питам нещо?нови  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано18.12.06 13:02



Колата прекъсва на газ, но не като от скапани свещи , а някакси все едно няма достатъчно газ. Не знам как да го обясня точно . Прави го както при студен, така и при топъл двигател. Наистина има някаква зависимост и го прави по-силно когато е малко газта в бутилката. Един приятел ме посъветва да сменя някакъв филтър но не разбрах кой точно. Въздушния е сменен преди 1 000км.

Дайте съвет моля.



Тема Re: Да ви питам нещо?нови [re: TCP/lP]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано18.12.06 14:07



Проблема започна след като смени въздушния филтър ли ?




Тема Re: Да ви питам нещо?нови [re: TCP/lP]  
Автор vezarion (непознат )
Публикувано19.12.06 11:00



Приятелят ти най-вероятно е имал предвид филтъра на газовия клапан,който се намира до изпарителя.Не е трудно да го смениш сам,но ти препоръчвам ако не си го сменял друг път да отидеш на сервиз,заштото услугата заедно със филтъра да е най-много 5лв.



Тема Не..не.....нови [re: imitev]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано20.12.06 22:48



....въздушния го смених преди време. Проблема се появи някъде от около месец насам. И сега в студеното и влажно време все повече прекъсва, но основно на газ, на бензин няма проблем.





Тема Re: Не..не.....нови [re: TCP/lP]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано20.12.06 23:08



Иди си смени газовия филтър и след това го мисли, той и без това е евтин и е добре да се сменя веднъж годишно с нашата кофти газ. После ако пак има проблеми вече ще го мислиш по сериозно.
По принцип е нормално при повечко графит във филтъра изпарителя да пуска по малко газ от обикновенно, при мен ефекта е към последните 3-4 литра, а не на последния литър-литър и половина както обикновенно



Тема Re: Не..не.....нови [re: TCP/lP]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.12.06 01:41



В студеното и влажно време най-вероятно ти прекъсва от кабелите на свещите, капачка, палец... абе проблема сигурно е в запалването...

Провери ги тия неща, и ако не си ги сменял близките 60-70к км виж нагласи някой лев. Добре е запалителната система да е в изправност - нямаш идея как може да се вдига разхода с 1-2 кила само от нея.


Редактирано от imitev на 21.12.06 01:42.



Тема Абе да ти кажа....нови [re: imitev]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано21.12.06 18:59



.....вероятно не е от тях, ами наистина от филтъра. Утре ще го сменя. Защото като напълних бутилката до горе изчезна проблема.....





Тема Сега да питам друго?нови [re: TCP/lP]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано04.01.07 14:30



Смених филтъра на изпарителя и като, че ли се пооправиха нещата. ДА ама Не. От време на време пак прекъсва, особено като намалее количеството газ в бутилката. Един познат ме посъветва да сменя поплавъка в бутилката или по-точно този клапан, който пречи на бутилката да бъде напълнена на 100%. Негов познат имал подобен проблем и след тази смяна всичко било ОК. Според вас дали е възможно от това да не работи добре ...мерси предварително.



Тема Re: Сега да питам друго?нови [re: TCP/lP]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.01.07 15:28



Ти може и резервната гума да смениш и пак да прекъсва.



Не отговори на какви километри са ти мембраните...




Тема Отоговорих по-горе.....нови [re: imitev]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано04.01.07 18:18



...мембраните са смененеи миналото лято, значи на няколко хиляди км, тоест надали проблема е в тях.

Аз сериозно питам за този поплавък ли е, какво е там, за да знам дали като свърша сега газ-та да разглабям бутилката?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.